Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a i Podróż za darmo na PS4

Od kilkunastu dni kolejne firmy ze świata gier rozdają za darmo wybrane pozycje ze swoim portfolio lub w najgorszym wypadku – mocno je przeceniają. Wszystko w myśl umilenia czasu osobom, które zmuszone są zostać w domu z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa. Na PC-tach w ciągu tych kilkunastu dni śmiało mogliśmy powiększyć bibliotekę cyfrowych gier o przynajmniej kilkanaście pozycji. Na konsolach wyglądało to nieco gorzej.

Sony ogłosiło wczoraj, że włączyło się do akcji rozdawania gier za darmo. Play at Home jest inicjatywą japońskiej firmy, która – a jakże – chce umilić nam czas spędzany w domu. W ten sposób każdy, kto posiada konto na PSN, może zupełnie bez dodatkowych opłat przypisać do swojej biblioteki (na zawsze dwie gry) – Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a i Podróż. Gry zostaną udostępnione cyfrowo już w czwartek 16 kwietnia o godzinie 1:00 naszego czasu. By odebrać darmowe tytuły, będziemy mieli czas do 6 maja. Jeśli mieszkacie (lub macie konto) w Niemczech lub Chinach, zamiast trylogii Uncharted otrzymacie Knack 2.

To jednak nie jest jedyny ruch Sony. Firma zadbała też o deweloperów i przygotowała specjalny fundusz, na który przeznaczono 10 milionów dolarów. Pieniądze posłużą deweloperom na finansowanie bieżącej działalności, by przetrwać ten trudny czas. Dokładnych zasad aplikacji i rozdzielania funduszy Sony jeszcze nie ujawniło, ale zapowiedziano, że nastąpi to już wkrótce. Jeśli więc pracujecie w małym studiu lub jesteście jego założycielami i mieliście już kontakty z Sony – miejcie oko na tę ofertę.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Natsuki Chronicles to już kolejny udany shoot 'em up studia Qute, które wraca do uniwersum swej poprzedniej gry, by opowiedzieć dramatyczną historię równoległą.

Recenzje

Kiedy Medievil spotyka Jaka & Daxtera. Pumpkin Jack w ciekawy sposób miksuje obie serie platformówek 3D.

Recenzje

Słowiański klimat w growym wydaniu, polany artystycznym sosem. Efekt końcowy pozytywnie zaskakuje.

Recenzje

Twórcy Furi postanowili stworzyć nową grę, która znacząco różni się od poprzedniczki. Haven stawia na prezentowanie miłości dwóch osób w nieprzyjaznym dla nich świecie.

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.