Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Trylogia Dooma wylądowała na konsolach tej generacji. Niestety, wybrakowana

Trylogia Dooma na PS4, Xboksie One, Switchu i mobilkach. Nie jest jednak tak różowo, jakbyśmy chcieli.

Bethesda postanowiła przygotować miłą (choć nie do końca, o czym trochę dalej) niespodziankę na start europejskiego Quakeconu. Wraz z pokazem nowego materiału z Doom Eternal, na PlayStation 4, Xboksa One i Switcha trafiła trylogia Dooma — Doom, Doom II i Doom 3.

Za przeniesienie gier na konsole tej generacji odpowiedzialne jest studio Panic Button, które na koncie ma sporo portów, głównie na Switcha (Doom, Wolfenstein II: The New Colossus, Warframe). Powinniśmy więc być spokojni o samą jakość gier. Za Dooma i Dooma II zapłacimy 21 złotych, a za Dooma 3 – 42 złote. Czy się opłaca — odpowiedzcie sobie sami. Z tej wersji usunięto jakąkolwiek zawartość sieciową, która byłą dostępna na PS3/X360.

Dlaczego jednak na początku napisałem, że niespodzianka nie jest do końca miła? Jeśli pamiętacie, na konsolach poprzedniej generacji pojawił się zestaw Doom Classic Complete, w którym znalazły się dwie pierwsze gry wraz z rozszerzeniami i mapami (Master Levels, No Rest for The Living, Final Doom, Ultimate Doom), a także opcją gry sieciowej w trybie Deathmatch. Wraz z wydaniem trylogii na konsolach tej generacji, Bethesda usunęła to wydanie z cyfrowych sklepów na PS3/X360. Co gorsza, jeśli pobieraliście którąś z tych gier na Xboksa One w ramach kompatybilności wstecznej i teraz grę usuniecie, nie będziecie mogli jej pobrać, gdyż Bethesda skasowała całkowicie pliki z serwerów.

Nawet nie chce mi się zaczynać na temat tej wspaniałej, cyfrowej przyszłości rynku gier…

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Natsuki Chronicles to już kolejny udany shoot 'em up studia Qute, które wraca do uniwersum swej poprzedniej gry, by opowiedzieć dramatyczną historię równoległą.

Recenzje

Kiedy Medievil spotyka Jaka & Daxtera. Pumpkin Jack w ciekawy sposób miksuje obie serie platformówek 3D.

Recenzje

Sword of the Necromancer to dobry "rogalik", który traci na brzydkiej oprawie graficznej. Przed zakupem obejrzyjcie nagranie z rozgrywki.

Recenzje

NUTS to naprawdę nietypowa gra, która zdarza się w naszej branży raz na kilka lat. Jeśli chcecie spróbować czegoś niezwykłego, to szczerze polecam.

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.