Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Resident Evil 3 Remake otrzyma demo. Nowe informacje, zrzuty i wideo z rozgrywką

Premiera Resident Evil 3 Remake zbliża się coraz to większymi krokami. Capcom kazał nam dosyć długo czekać na konkretne materiały po pierwszej zapowiedzi w grudniu, jednak czas poświęcony na oczekiwanie się opłacił. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami otrzymaliśmy dzisiaj sporo nowych informacji, pokaźnych rozmiarów galerię ze zrzutami oraz kilkanaście minut pociętej rozgrywki, która skupia się na interakcji między Jill a Carlosem, a także potyczkach z Nemesisem.

Remake Resident Evil 3: Nemesis działa oczywiście na usprawnionym silniku RE Engine, który został odpowiednio poprawiony na potrzeby bardziej dynamicznej rozgrywki z trzeciej odsłony. Jill i Carlos mogą korzystać przykładowo z uniku, który wykonany w odpowiednim momencie pozwoli nam nieco zwolnić czas na ułamek sekundy. Z tego też powodu zniknęły przedmioty, które w Resident Evil 2 wykorzystywaliśmy w samoobronie (granaty, noże) podczas ataków zombie.

YouTube video

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy? Raccoon City w remake’u się znacząco rozrośnie i otrzymamy sporo rozległych miejscówek. W trakcie eksploracji trafimy na sporo środowiskowych pułapek, które będziemy mogli wykorzystać w starciach z nieumarłymi. Capcom zadbał także, by strzelanie było odpowiednio satysfakcjonujące i zaimplementowano do gry modyfikacje broni, które będziemy mogli montować. Warto też wspomnieć, że nieco podkręcono fizykę i animację, co widać po zombie, które reagują na falę uderzeniową po wybuchu granatu.

A co z Nemesisem? Cóż, pomijając jego design, który nie każdemu się spodoba, to zachowanie prześladowcy Jill i reszty ekipy S.T.A.R.S. zostanie odpowiednio podkręcone. Na udostępnionym materiale widać, że produkt Umbrelli jest agresywniejszy, potrafi przyspieszyć i unikać naszych ataków. Oczywiście nie będziemy mogli go definitywnie zabić, ale jeśli uda nam się go powalić, to z jego ciała zbierzemy części, z których zrobimy mocarną broń.

Jak zostało wspomniane w tytule, remake Resident Evil 3 otrzyma przed premierą wersję demonstracyjną gry, choć nie wiemy dokładnie kiedy, gdyż Capcom postanowił z tego faktu zrobić tajemnicę. Nie wiadomo także, jak wielki wycinek gry otrzymamy do wypróbowania przed debiutem gry ustalonym na 3 kwietnia 2020 roku. Oczywiście na PlayStation 4, PC i Xboksie One.

Przypominam jeszcze na koniec, że gra doczeka się kolekcjonerskiego wydania, które zostało w naszym kraju wycenione na zawrotne 1199 złotych. I mimo tego bardzo szybko to wydanie się wyprzedało. Ale może sklepy uzupełnią jeszcze zapasy kolekcjonerki. Więc jeśli przegapiliście moment na zamówienie, a bardzo chcecie rozwalić 1200 złotych, to pozostaje wam czekać.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Natsuki Chronicles to już kolejny udany shoot 'em up studia Qute, które wraca do uniwersum swej poprzedniej gry, by opowiedzieć dramatyczną historię równoległą.

Recenzje

Kiedy Medievil spotyka Jaka & Daxtera. Pumpkin Jack w ciekawy sposób miksuje obie serie platformówek 3D.

Recenzje

Słowiański klimat w growym wydaniu, polany artystycznym sosem. Efekt końcowy pozytywnie zaskakuje.

Recenzje

Twórcy Furi postanowili stworzyć nową grę, która znacząco różni się od poprzedniczki. Haven stawia na prezentowanie miłości dwóch osób w nieprzyjaznym dla nich świecie.

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.