Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Resident Evil 3 Remake otrzyma demo. Nowe informacje, zrzuty i wideo z rozgrywką

Premiera Resident Evil 3 Remake zbliża się coraz to większymi krokami. Capcom kazał nam dosyć długo czekać na konkretne materiały po pierwszej zapowiedzi w grudniu, jednak czas poświęcony na oczekiwanie się opłacił. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami otrzymaliśmy dzisiaj sporo nowych informacji, pokaźnych rozmiarów galerię ze zrzutami oraz kilkanaście minut pociętej rozgrywki, która skupia się na interakcji między Jill a Carlosem, a także potyczkach z Nemesisem.

Remake Resident Evil 3: Nemesis działa oczywiście na usprawnionym silniku RE Engine, który został odpowiednio poprawiony na potrzeby bardziej dynamicznej rozgrywki z trzeciej odsłony. Jill i Carlos mogą korzystać przykładowo z uniku, który wykonany w odpowiednim momencie pozwoli nam nieco zwolnić czas na ułamek sekundy. Z tego też powodu zniknęły przedmioty, które w Resident Evil 2 wykorzystywaliśmy w samoobronie (granaty, noże) podczas ataków zombie.

YouTube video

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy? Raccoon City w remake’u się znacząco rozrośnie i otrzymamy sporo rozległych miejscówek. W trakcie eksploracji trafimy na sporo środowiskowych pułapek, które będziemy mogli wykorzystać w starciach z nieumarłymi. Capcom zadbał także, by strzelanie było odpowiednio satysfakcjonujące i zaimplementowano do gry modyfikacje broni, które będziemy mogli montować. Warto też wspomnieć, że nieco podkręcono fizykę i animację, co widać po zombie, które reagują na falę uderzeniową po wybuchu granatu.

A co z Nemesisem? Cóż, pomijając jego design, który nie każdemu się spodoba, to zachowanie prześladowcy Jill i reszty ekipy S.T.A.R.S. zostanie odpowiednio podkręcone. Na udostępnionym materiale widać, że produkt Umbrelli jest agresywniejszy, potrafi przyspieszyć i unikać naszych ataków. Oczywiście nie będziemy mogli go definitywnie zabić, ale jeśli uda nam się go powalić, to z jego ciała zbierzemy części, z których zrobimy mocarną broń.

Jak zostało wspomniane w tytule, remake Resident Evil 3 otrzyma przed premierą wersję demonstracyjną gry, choć nie wiemy dokładnie kiedy, gdyż Capcom postanowił z tego faktu zrobić tajemnicę. Nie wiadomo także, jak wielki wycinek gry otrzymamy do wypróbowania przed debiutem gry ustalonym na 3 kwietnia 2020 roku. Oczywiście na PlayStation 4, PC i Xboksie One.

Przypominam jeszcze na koniec, że gra doczeka się kolekcjonerskiego wydania, które zostało w naszym kraju wycenione na zawrotne 1199 złotych. I mimo tego bardzo szybko to wydanie się wyprzedało. Ale może sklepy uzupełnią jeszcze zapasy kolekcjonerki. Więc jeśli przegapiliście moment na zamówienie, a bardzo chcecie rozwalić 1200 złotych, to pozostaje wam czekać.

Written By

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na PS4, choć posiadam też mocnego PC-ta, 3DS-a i Switcha.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Warto także przeczytać

Wiadomości

Saints Row: The Third to zdecydowanie jeden z bardziej zaskakujących remasterów ostatnich miesięcy. Jednak jeśli ktoś śledzi ruchy THQ Nordic i Deep Silver ten...

Recenzje

Zabijmy przeszłość, zanim ta zabije nas. Fundamentem fabularnym The Suicide of Rachel Foster jest starcie z osobistymi demonami, które przed laty zostały zepchnięte w...

Wiadomości

Stało się to, czego niektórzy obawiali się od dłuższego czasu. Pierwsze tytuły zostają opóźnione z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa (COVID-19). Sony poinformowało kilkanaście...

Wiadomości

Plotki na temat odświeżenia Call of Duty: Modern Warfare 2 sięgają jeszcze czasów gdy pisałem zawodowo o grach. Już w 2018 roku przebąkiwało się...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.

%d bloggers like this: