Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Remaster NieR trafi na PS4, Xboksa One i PC

Stało się. Po długich miesiącach oczekiwań i spekulacji Square Enix ujawniło światu odświeżoną wersję NieR Replicant, które pierwotnie pojawiło się wyłącznie na PlayStation 3 (w dwóch wersjach – Replicant i Gestalt). Nowa wersja (Square unika używania określenia remake/remaster) gry dostępna będzie na PlayStation 4, Xboksie One i PC-tach. Posiadacze Switcha muszą obejść się smakiem lub zmienić platformę grania.

NieR Replicant ver. 1.22474487139 (tak, dokładnie taki tytuł gra nosi w Japonii) powstaje przy współpracy Square Enix oraz ekipy Toylogic, która ma na koncie m.in. pracę przy Dragon Quest XI na 3DS-a, Kid Icarus: Uprising i Super Smash Bros. Brawl na Wii. Co ciekawe, w pracach nad grą pomaga także Takahisa Taura z PlatinumGames. Jak wspomniałem wcześniej, Square unika określania nowego NieRa mianem remasteru lub remake’u. Deweloperzy wolą określenie nowa wersja, co ma mieć przełożenie na zawartość.

W NieR Replicant ver. 1.22474487139 dostaniemy nie tylko nowe scenki fabularne, ale także nową zawartość. Niepotwierdzone na ten moment są także informacje na temat nowego zakończenia gry, więc jakiekolwiek doniesienia w tym temacie do czasów wyklarowania należy traktować jako plotkę. Potwierdzono za to powrót Keiichiego Okabe do kompozycji ścieżki dźwiękowej. Nowe za to będą głosy postaci, które zostaną nagrane na nowo. Nie wiemy, czy z tymi samymi aktorami, czy z zupełnie nową ekipą.

YouTube video

Daty premiery nie znamy, a krótki teaser nie pokazuje niczego z samej gry. Niemniej – miło, że projekt wreszcie został pokazany światu.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Odświeżony po latach klasyk od Squaresoftu znów cieszy oczy fanów japońskich RPG. Wyprawa w przeszłość jednak nie musi boleć.

Recenzje

Agent 47 powraca w wielkim stylu w ostatnim rozdziale trylogii zabójcy.

Recenzje

Nadrabiając zaległości z mojej kupki wstydu, postanowiłem odkopać produkcję utalentowanej ekipy w Square Enix mającej na koncie m.in. serię Kingdom Hearts – The World...

Gry

Marvel’s Avengers będzie jedną z największych premier tej jesieni. Square Enix razem z Marvelem, rękoma Crystal Dynamics i innych studiów pomagających w produkcji, pracuje...

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.