Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Project G.G. – nowa gra PlatinumGames

Jakiś czas temu studio PlatinumGames zapowiadało ujawnienie czterech nowych projektów, które wchodzą w skład tzw. Platinum 4. Po zapowiedzi zremasterowanego The Wonderful 101 Hideki Kamiya i ekipa ujawnili kolejny projekt – Project G.G.. Jest to najnowsza, trzecia część „trylogii bohaterów”, w której skład wchodzą Viewtiful Joe i wspomniane wyżej The Wonderful 101.

Kamiya twierdzi, że w przeciwieństwie do innych gier jego studia, najnowszy tytuł będzie w 100% produkcją PlatinumGames. A co za tym idzie, jego studio będzie odpowiedzialne za wszystko od stworzenia postaci, rozgrywki, fabuły aż po sposób, w jaki gra będzie reklamowana – wszystko ma być pod ich kontrolą i co najważniejsze dla samego studia – wszystkie zyski mają wpaść od razu do kieszeni PG, co w przeszłości nie miało miejsca.

YouTube video

A więc czym jest „Project G.G”? Na ten moment nie mamy zbyt wielu informacji, ale z tego co podał Kamiya i magazyn Famitsu, wiadomo, że mamy do czynienia z produkcją mocno wzorowaną na japońskim Ultramanie, czyli bohaterze walczącym z różnego rodzaju maszkarami (Kaiju) przypominającymi Godzillę (czyli coś, co uwielbiają japońscy konsumenci). Wzorem Ultramana, główny bohater zwiększa swój rozmiar, aby stawić czoła gigantycznym potworom zagrażającym mieszkańcom miasta. Gra reklamowana jest hasłem „Project G.G. a Go-Go!’’, co przywodzi na myśl powiedzonko głównego bohatera serii Viewtiful Joe – „Henshin a Go-Go Baby!”. Miejmy nadzieję, że zwiastuje to podobny, efekciarski styl rozgrywki, z którego słynie studio PlatinumGames.

Korzystając z okazji, warto też wspomnieć, że The Wonderful 101: Remastered w sprzedaży pojawi się już za kilka tygodni. Gra dostępna będzie w cyfrowej i pudełkowej dystrybucji na PS4, Switchu i PC już 22 maja. Cena? Cóż, nieco wysoka – €44.99. Gra wspierać będzie zarówno japońskie, jak i angielskie głosy postaci. Napisy zostaną przygotowane po niemiecku, francusku, angielsku, hiszpańsku, włosku i japońsku.

Autor

Niegdyś współpracownik PSSite, aktualnie współwłaściciel Glitcha. Od najmłodszych lat zafascynowany grami, kolekcjonuję wszystko co z nimi związane (od steelbooków po platynowe trofea). Fan japońskich rpgów, platformerów, slasherów, horrorów i powieści wizualnych. Prawdopodobnie uzależniony od serii Yakuza.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

*puk* *puk* Czy mają państwo chwilę, aby porozmawiać o Bogu?

Recenzje

Czy Nintendo znowu dowiozło? Po hurraoptymistycznych opiniach pora na trochę krytyki. Sprawdzamy, jak wypadło Astral Chain.

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.