Connect with us

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Nintendo Switch Lite oficjalnie zaprezentowane. Premiera we wrześniu za $199

Nintendo Switch Lite potwierdzone. Handheldowa wersja już we wrześniu.

Nintendo Switch Lite zostało oficjalnie zaprezentowane przez Nintendo, tym samym krążące po Sieci od kilkunastu miesięcy plotki zostały wreszcie potwierdzone. Mniejsza, a co za tym idzie, tańsza wersja Switcha, do sprzedaży trafi już we wrześniu i kosztować będzie $199, co w przeliczeniu powinno dać nam około 800 złotych.

Pogłoski o tym, że Nintendo szykuje mniejszą, skupiającą się wyłącznie na przenośnym graniu wersję Switcha krążyły po Sieci od długich miesięcy. Spekulacje zrodziły się w momencie, w którym sprzedaż Nintendo 3DS pogorszyła się znacznie bardziej, niż w raportach finansowych prognozowała to firma. W podobnym okresie znaleziono nowszą wersją chipa Tegra X1, z której skorzystało Nintendo w produkcji Switcha. Niestety, na ten moment nie mamy pewności, czy w Nintendo Switch Lite siedzi rewizja Tegry X1. Z tym, musimy poczekać do debiutu sprzętu we wrześniu.

Nintendo Switch Lite do sprzedaży trafi 20 września w cenie $199, co w przeliczeniu powinno dać nam 799 złotych. Z racji niższej o kilkaset złotych ceny, Nintendo musiało wyciąć z pierwszej wersji konsoli parę bajerów. Przede wszystkim, Joy-Cony są na stałe przytwierdzone do głównego urządzenia. Z tego też powodu wyleciały czujniki ruchowe oraz wibracje (Rumble HD), co sprawia, że gry korzystające z tego nie będą kompatybilne ze Nintendo Switch Lite. Nintendo jako przykład podało tutaj, chociażby 1-2-Switch. (wszyscy ubolewają z tego powodu). Oficjalna strona Nintendo dodaje też, że w Mario Tennis Aces niedostępny będzie tryb Swing, a w Snipperclips nie zagramy w trybach Party i Blitz.

Coś jeszcze? Switcha Lite nie podłączymy do TV, nie wepniemy go też w docka (co jest oczywiste). W zamian dostajemy za to normalnego d-pada, dłuższy czas działania na baterii o około godzinę, opcję podpięcia osobno Joy-Conów, możliwość połączenia ze sobą bezpośrednio ośmiu Switchów Lite, a także… trzy wersje kolorystyczne — szarą, żółtą i turkusową.

NSwitchHWGallery-pic01.jpg

Oprócz tego urządzenie zaoferuje te same możliwości, gry na nim będą działały tak samo, jak w starej wersji Switcha w trybie handheld. Jest to przede wszystkim propozycja dla ludzi, którzy z konsol Nintendo korzystali w podróży. Przed nadchodzącą premierą Pokemon Sword & Shield ruch wyjątkowo logiczny, który pozwoli tchnąć nowego ducha w sprzedaż sprzętu. Zwłaszcza że dostaniemy limitowaną wersję Switcha Lite.

Nintendo Switch Lite Pokemon Sword & Shield Limited Edition

A co z wersją Pro, o której też się mówiło? W tej sprawie jak na razie cisza.

 

O autorze

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na PS4, choć posiadam też mocnego PC-ta, 3DS-a i Switcha.

Kliknij, by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Showbiznes często określa się jako siedlisko diabła, albo przynajmniej przynętę na niego i jak widać, opinia ta jest rozpowszechniona na całym świecie. Również w...

Recenzje

Mam jakąś niewyobrażalną słabość do AVICII Invector. Mając na uwadze to, że nie przepadam za grami rytmicznymi, nie jestem fanem muzyki elektronicznej, a AVICII...

Wiadomości

Fani serii Earth Defense Force (czyli autor tej wiadomości) mogą dzisiaj skakać z radości. D3 Publisher zapowiedział dwa nowe tytuły z serii EDF. Podobnie...

Recenzje

Podoba mi się, w jaki sposób Nintendo na przestrzeni ostatnich lat rozwinęło się w kierunku twórców niezależnych i dystrybucji cyfrowej. Między innymi dlatego, że...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.

%d bloggers like this: