Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Modyfikacja Moguri do Final Fantasy IX dostępna w nowej wersji

PC-towy port Final Fantasy IX od początku nie był najlepszej jakości. Choć trzeba docenić, że w ogóle się pojawił, gdyż przez lata Square miało problem ze znalezieniem źródeł gry. Niemniej, dostosowane pod urządzenia mobilne UI, do tego leniwy upscaling prerenderowanych teł i wiele błędów w grze sprawiły, że społeczność postanowiła się zebrać i stworzyć przeróżne modyfikacje poprawiajace grę.

Jedną z nich jest Moguri, modyfikacja skupiająca się na ulepszeniu grafiki, korzystając z algorytmów upscalujących grafikę 2D. Efekty były wyjątkowo dobre, choć do ideału brakowało.

Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja modyfikacji, którą można uznać za małą rewolucję. Autorzy poprawili wszystkie wizualne glitche, stworzyli na nowo kilkanaście tysięcy grafik 2D, poprawiając krawędzie, oświetlenie i rozdzielczość tekstur. Niektóre tła narysowano od nowa, opierając się na dostępnych artworkach w wysokiej rozdzielczości. Do tego poprawiono także wizualne błędy animowanych obiektów, poprawiono wygląd czcionek i prerenderowanych filmów.

Efekty jak widzicie, są znaczące, więc jeśli planowaliście zagrać w PC-towe wydanie, to polecam pobranie modyfikacji i jej instalację.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

Organizowany co kilka miesięcy Festiwal Gier na Steamie (niezależnie od swojej nazwy) pozwala sprawdzić przedpremierowo potężną dawkę gier. Deweloperzy w pocie czoła starają wypuścić...

Recenzje

Odświeżony po latach klasyk od Squaresoftu znów cieszy oczy fanów japońskich RPG. Wyprawa w przeszłość jednak nie musi boleć.

Gry

Kody na darmową zawartość do Genshin Impact pojawiają się co jakiś czas. Te działające znajdziecie w tym wpisie.

Gry

Biegnący przed siebie wojak napotyka dwa pająki. Krótka walki i biegnie dalej, zostawiając zapadające się w podłoże zwłoki. Nie wie, ile czasu temu poświęcił....

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.