Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Modyfikacja Moguri do Final Fantasy IX dostępna w nowej wersji

PC-towy port Final Fantasy IX od początku nie był najlepszej jakości. Choć trzeba docenić, że w ogóle się pojawił, gdyż przez lata Square miało problem ze znalezieniem źródeł gry. Niemniej, dostosowane pod urządzenia mobilne UI, do tego leniwy upscaling prerenderowanych teł i wiele błędów w grze sprawiły, że społeczność postanowiła się zebrać i stworzyć przeróżne modyfikacje poprawiajace grę.

Jedną z nich jest Moguri, modyfikacja skupiająca się na ulepszeniu grafiki, korzystając z algorytmów upscalujących grafikę 2D. Efekty były wyjątkowo dobre, choć do ideału brakowało.

Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja modyfikacji, którą można uznać za małą rewolucję. Autorzy poprawili wszystkie wizualne glitche, stworzyli na nowo kilkanaście tysięcy grafik 2D, poprawiając krawędzie, oświetlenie i rozdzielczość tekstur. Niektóre tła narysowano od nowa, opierając się na dostępnych artworkach w wysokiej rozdzielczości. Do tego poprawiono także wizualne błędy animowanych obiektów, poprawiono wygląd czcionek i prerenderowanych filmów.

Efekty jak widzicie, są znaczące, więc jeśli planowaliście zagrać w PC-towe wydanie, to polecam pobranie modyfikacji i jej instalację.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Bycie budowniczym starożytnego imperium jest ciężkim kawałem chleba. Tego jednak Nebuchadnezzar nam nie pokaże...

Gry

Kody na darmową zawartość do Genshin Impact pojawiają się co jakiś czas. Te działające znajdziecie w tym wpisie.

Recenzje

Nadrabiając zaległości z mojej kupki wstydu, postanowiłem odkopać produkcję utalentowanej ekipy w Square Enix mającej na koncie m.in. serię Kingdom Hearts – The World...

Recenzje

Serious Sam 4 jest niczym nad wyraz sprawny wehikuł czasu na pecetowym rynku FPS-ów. Odpalacie grę i momentalnie przenosicie się dekadę wstecz. I nie...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.