Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Kingdom Under Fire 2 z premierą na Zachodzie jeszcze w tym roku

Po wielu latach Kingdom Under Fire 2 wreszcie trafi do sprzedaży.

Kingdom Under Fire 2. Gra-widmo. Tytuł zapowiedziano w styczniu 2008 roku jako bezpośrednią kontynuację dosyć dobrze przyjętej pierwszej części z Xboksa. W czasach intensywnego rozwoju usług sieciowych na konsolach miks MMO, gry RPG i RTS-a wyglądał intrygująco. Nawet gdy weźmiemy pod uwagę, że pierwsza zapowiedź nie obfitowała w zbyt wiele konkretów. Zanim tytuł zniknął z radarów, Blueside zdążyło potwierdzić plany wydania na konsolach poprzedniej generacji (w 2009 roku), wypuścić zamkniętą betę w 2011 roku (tylko w Korei Płd.) oraz zapowiedzieć plany wydania produkcji na PlayStation 4 (w 2013 roku).

Tak grę zapowiadano zwiastunem ponad 9 lat temu

Gdy większość o produkcji zapomniała, Blueside postanowiło przygotować kolejną betę. Tym razem w Chinach. W 2017 roku obiecano tamtejszym graczom, że po testach ich postacie zostaną na serwerach. Kolejną betę odpalono w lipcu 2017 roku. Tym razem na Tajwanie. I… po tym słuch o grze zaginął. Aż do dzisiaj, gdy niespodziewanie potwierdzono premierę na Zachodzie.

Plotki sprzed kilku lat mówiły o tym, że deweloperzy mają potężne problemy z produkcją gry. Gdy potwierdzono wersję na Xboksa 360, nie wspomniano o elemencie RTS, dodając, że konsolowa wersja położy większy nacisk na kampanię dla jednego gracza. Kolejne lata przynosiły coraz gorszy obraz gry. Gdy w 2014 roku ogłaszano otwartą betę, nikt nie spodziewał się, że trzy lata później serwery w Azji zostaną wyłączone. Co ciekawe, wiosną 2017 roku zapowiedziano start rosyjskich serwerów, które wyłączono 20 marca 2019 roku. Nieco ponad 3 miesiące po tym fakcie mamy nowego wydawcę — Gameforge, który postanowił, że wypuści Kingdom Under Fire 2 na PC-tach w pozostałych krajach i to jeszcze w tym roku.

Gameforge znane jest z tego, że oferuje swoje gry w formacie F2P. W ich portfolio są, chociażby takie tytuły, jak Metin 2, Aion czy Tera, a także przeglądarkowe OGame i Ikariam. Czyli gry znane w naszym kraju, głównie z powodu swojej darmowości. Możemy spodziewać się, że KUF2 podąży drogą F2P z mikrotransakcjami, ale tego oficjalnie wydawca nie potwierdził. Podobnie jak planów wypuszczenia gry poza PC.

Sama rozgrywka wydaje się niezmieniona od czasów azjatyckiej i rosyjskiej wersji. Ot, połączenie gry MMORPG, w której walki toczone są w formie RTS. Niektórym może to przypominać miks Dynasty Warriors, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę jednostek na polu walki. Przejrzałem kilka starszych opinii na temat samej gry i osobiście na hit bym się nie nastawiał. Zwłaszcza gdy na rynku mamy tyle alternatyw w świecie koreańskich MMORPG-ów.

 

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

Kody na darmową zawartość do Genshin Impact pojawiają się co jakiś czas. Te działające znajdziecie w tym wpisie.

Recenzje

Serious Sam 4 jest niczym nad wyraz sprawny wehikuł czasu na pecetowym rynku FPS-ów. Odpalacie grę i momentalnie przenosicie się dekadę wstecz. I nie...

Gry

Dzisiaj coś w sam raz dla masochistów, którym niestraszne autobiczowanie tematyką potrafiącą widocznie odcisnąć swoje piętno. Powieść jeżąca włos na głowie i ściskająca żołądek....

Recenzje

Zliczenie wszystkich klonów Arkanoida byłoby zdecydowanie ciężkim zadaniem (choć nie niemożliwym). Sam w swoim życiu grałem przynajmniej w kilkanaście wersji tego klasyka, począwszy od...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.