Connect with us

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Kingdom Under Fire 2 z premierą na Zachodzie jeszcze w tym roku

Po wielu latach Kingdom Under Fire 2 wreszcie trafi do sprzedaży.

Kingdom Under Fire 2. Gra-widmo. Tytuł zapowiedziano w styczniu 2008 roku jako bezpośrednią kontynuację dosyć dobrze przyjętej pierwszej części z Xboksa. W czasach intensywnego rozwoju usług sieciowych na konsolach miks MMO, gry RPG i RTS-a wyglądał intrygująco. Nawet gdy weźmiemy pod uwagę, że pierwsza zapowiedź nie obfitowała w zbyt wiele konkretów. Zanim tytuł zniknął z radarów, Blueside zdążyło potwierdzić plany wydania na konsolach poprzedniej generacji (w 2009 roku), wypuścić zamkniętą betę w 2011 roku (tylko w Korei Płd.) oraz zapowiedzieć plany wydania produkcji na PlayStation 4 (w 2013 roku).

Tak grę zapowiadano zwiastunem ponad 9 lat temu

Gdy większość o produkcji zapomniała, Blueside postanowiło przygotować kolejną betę. Tym razem w Chinach. W 2017 roku obiecano tamtejszym graczom, że po testach ich postacie zostaną na serwerach. Kolejną betę odpalono w lipcu 2017 roku. Tym razem na Tajwanie. I… po tym słuch o grze zaginął. Aż do dzisiaj, gdy niespodziewanie potwierdzono premierę na Zachodzie.

Plotki sprzed kilku lat mówiły o tym, że deweloperzy mają potężne problemy z produkcją gry. Gdy potwierdzono wersję na Xboksa 360, nie wspomniano o elemencie RTS, dodając, że konsolowa wersja położy większy nacisk na kampanię dla jednego gracza. Kolejne lata przynosiły coraz gorszy obraz gry. Gdy w 2014 roku ogłaszano otwartą betę, nikt nie spodziewał się, że trzy lata później serwery w Azji zostaną wyłączone. Co ciekawe, wiosną 2017 roku zapowiedziano start rosyjskich serwerów, które wyłączono 20 marca 2019 roku. Nieco ponad 3 miesiące po tym fakcie mamy nowego wydawcę — Gameforge, który postanowił, że wypuści Kingdom Under Fire 2 na PC-tach w pozostałych krajach i to jeszcze w tym roku.

Gameforge znane jest z tego, że oferuje swoje gry w formacie F2P. W ich portfolio są, chociażby takie tytuły, jak Metin 2, Aion czy Tera, a także przeglądarkowe OGame i Ikariam. Czyli gry znane w naszym kraju, głównie z powodu swojej darmowości. Możemy spodziewać się, że KUF2 podąży drogą F2P z mikrotransakcjami, ale tego oficjalnie wydawca nie potwierdził. Podobnie jak planów wypuszczenia gry poza PC.

Sama rozgrywka wydaje się niezmieniona od czasów azjatyckiej i rosyjskiej wersji. Ot, połączenie gry MMORPG, w której walki toczone są w formie RTS. Niektórym może to przypominać miks Dynasty Warriors, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę jednostek na polu walki. Przejrzałem kilka starszych opinii na temat samej gry i osobiście na hit bym się nie nastawiał. Zwłaszcza gdy na rynku mamy tyle alternatyw w świecie koreańskich MMORPG-ów.

 

O autorze

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na PS4, choć posiadam też mocnego PC-ta, 3DS-a i Switcha.

Kliknij, by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Serious Sam 4 jest niczym nad wyraz sprawny wehikuł czasu na pecetowym rynku FPS-ów. Odpalacie grę i momentalnie przenosicie się dekadę wstecz. I nie...

Gry

Dzisiaj coś w sam raz dla masochistów, którym niestraszne autobiczowanie tematyką potrafiącą widocznie odcisnąć swoje piętno. Powieść jeżąca włos na głowie i ściskająca żołądek....

Recenzje

Zliczenie wszystkich klonów Arkanoida byłoby zdecydowanie ciężkim zadaniem (choć nie niemożliwym). Sam w swoim życiu grałem przynajmniej w kilkanaście wersji tego klasyka, począwszy od...

Recenzje

Gdyby ktoś mnie zapytał, co wyjdzie z połączenia Minecrafta i Diablo, odpowiedziałbym, że nic szczególnego. Zapowiadana kilkanaście miesięcy temu produkcja od początku wywoływała poruszenie....

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.

%d bloggers like this: