Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Japońska Przystań #40 – Tygodnik o grach z KKW

Hitem bądź porażką minionego tygodnia zależy jak patrzeć, był pokaz gier na nadchodzącą PlayStation 5 jak i samej konsoli. Było kilka ciekawych japońskich produkcji, aczkolwiek tutaj nimi zajmować się nie będziemy, skoro materiały na temat są szeroko dostępne w sieci. Jak zwykle zajmiemy się sprawami nieco mniej eksponowanymi, stąd sporo w tym odcinku interesujących indyków. W tym odcinku do czytania sporo, zwłaszcza że i czasu z uwagi na długi weekend pod dostatkiem.

W wieściach za okres 07-13 czerwca zwraca uwagę kolejna gra na licencji słynnego anime, czyli Re:ZERO – Starting Life in Another World: The Prophecy of the Throne, oraz zapowiedziana wreszcie dla zachodu gra od Vanillaware – 13 Sentinels: Aegis Rim. Nich wolny czas z nami przyjemnie wam zleci.

EDIT: No i kto by pomyślał że Persona 4 Golden na PC narobi takiego szumu, w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

 


01. Eldrie Woolsburg na dedykowanym sobie zwiastunie z Sword Art Online: Alicization Lycoris

Sword Art Online: Alicization Lycoris może być jednym z hitów sprzedażowych w nadchodzącym roku, więc Bandai Namco kuje żelazo póki gorące. Tym razem pojawił się kolejny zwiastun dotyczący postaci Eldrie Woolsburga i jego pobocznej historii, kontynuujący cykl filmików o poszczególnych bohaterach gry.

YouTube video

Ponadto zwiastun ze znanymi nam bohaterami z innych odsłon, którzy pojawią się w grze: Sinon, Leafa, Lisbeth oraz Silica.

YouTube video

Tytuł będzie jRPG-iem akcji opartym o cykl powieści Rekiego Kawahary oraz anime Sword Art Online: Alicyzacja i ma pojawić się na PlayStation 4, Xbox One i PC. Niestety światowa premiera z powodu koronawirusa została przesunięta na 09-10 lipca.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/sword-art-online-alicization-lycoris-eldrie-woolsburg-sub-episode-gameplay

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/sword-art-online-alicization-lycoris-adds-playable-sinon-leafa-lisbeth-and-silica


02. MegaMan w kobiecym wydaniu? Nadchodzi COGEN: Sword of Rewind

Side-scrollowanych platformówek akcji ci u nas dostatek, ale i tą przyjmiemy z wielką przyjemnością. Już niedługo na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC zadebiutuje COGEN: Sword of Rewind z uroczą bohaterką Kohaku. Poniżej zwiastun, gdzie można przyjrzeć się rozgrywce ostro inspirowaną Megamanami.

YouTube video

Akcja toczy się w przyszłości w tytułowym Cogen City. Cechą charakterystyczną gry ma być możność natychmiastowego odradzania się po śmierci. Za udźwiękowienie odpowiada sam Motoi Sakuraba.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/side-scrolling-action-game-cogen-sword-of-rewind-announced-for-ps4-switch-and-pc


03. Zwiastun rocznicowej edycji Sengoku Basara 4: Sumeragi

Jak wiadomo okazji piątej rocznicy premiery, jak również piętnastej całej serii. Capcom wypuści w Japonii specjalną edycję bijatyki Sengoku Basara 4: Sumeragi, na PlayStation 4. Niestety w samej rozgrywce i technikaliach nic się nie zmieni od 2015 roku, co można zauważyć na poniższym zwiastunie. Data ponownej premiery to 21 lipca.

YouTube video

W skład edycji rocznicowej wejdzie: płyta z grą zawierająca także 56 wydanych do tej pory DLC, kod na dalszą dodatkową zawartość, kolekcjonerskie pudełko, pocztówki oraz duży 80-stronicowy artbook. Jeśli grę zakupimy w sklepie wydawcy otrzymamy za dodatkową cenę specjalny zwijany, płócienny plakat.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/sengoku-basara-4-sumeragi-anniversary-edition-debut-trailer


04. VVVtunia dla zachodu jako Neptunia Virtual Stars. Zwiastun

Już wiadomo, że kolejna gra jRPG z Neptune i spółką, czyli VVVtunia w przyszłym roku trafi na zachód jako Neptunia Virtual Stars. Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun z niuansami rozgrywki.

YouTube video

W samej Japonii tytuł pojawi się 6 sierpnia. W grze Compile Heart zabierze nas do uniwersum Virtualandi na planetę EMO, najechaną przez obcych zwanych Anti. Bogini tego świata przyzwała więc na pomoc nasze bohaterki z Gamindustri: Neptune, Noire, Blanc oraz Vert, a także dwie nowe idolki: Mii i Yuu tworzące grupę Mewtral. Czy naszym boginkom wraz z Mewtral uda się uratować EMO?

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/neptunia-virtual-stars-neptune-the-vtuber-trailer


05. Nowe bronie w Ninjala. Kolejne zapiski dewelopera

Premiera sieciowej gry akcji na Nintendo Switch od GungHo Online Entertainment, czyli Ninjala nieco się opóźniła. Nową datę wyznaczono na 24 czerwca, ponadto w celu podtrzymania zainteresowani pojawił się nowy materiał wideo.

YouTube video

Znajdziemy na nim m.in. pokaz dwóch nowych broni oraz piątą część zapisków deweloperskich z podsumowanie minionych beta-testów.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/ninjala-introduces-scroll-blade-and-drum-beat-weapons


06. Seria Grisaia już za niedługo na Nintendo Switch

Dwie znane wśród fanów gatunku nowelki od Prototype spod marki Grisaia, czyli Grisaia: Phantom Trigger Vol. 1 & 2 z PC wkrótce zaatakują Nintendo Switch. Stanie się to 25 czerwca, na razie tylko w Japonii, lecz gry wspierają język angielski. Obie gry poruszają temat młodzieży o niezwykłych zdolnościach, ze szkoły Mihima Academy tworzących grupę do działań specjalnych zwaną SORD.

YouTube video

PS. Potwierdzono właśnie, że również Grisaia: Phantom Trigger Vol. 3 pojawi się na Switchu gdzieś w połowie lata.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/grisaia-phantom-trigger-vol-1-2-for-switch-launches-june-25


07. Wybuchowe pingwiny zawitają na Nintendo Switch także w Europie

Dla wszystkich fanów serii Disgaea, NIS America ma dobrą nowinę. Jesienią na Nintendo Switch pojawi się składanka dwóch gier z humorystycznymi, fioletowymi pingwinami, czyli Prinny 1•2: Exploded and Reloaded. Poniżej zwiastun, a w Europie gra pojawi się 16 października.

YouTube video

Paczka zawiera dwa tytuły wydane kiedyś na konsolkę PSP: Prinny 1: Can I Really Be the Hero? oraz Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood! plus wszystkie opublikowane dodatki. Opowieść o eksplodujących pingwinach to komedia z elementami visual-novel, przygodówki i akcji.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/prinny-1-2-exploded-and-reloaded-launches-october-13-in-north-america-october-16-in-europe


08. Kolejne popularne anime jako gra. Re:ZERO również dla zachodu

Jeszcze jedno znane anime/manga trafi do cyfrowej rozrywki. Podobnie jak KonoSuba również z przydługim tytułem – Re:ZERO – Starting Life in Another World: The Prophecy of the Throne, jakaś moda czy co? Nad grą pracuje Chime Corporation a wydawcą jest Spike Chunsoft. Tytuł zarówno w Japonii jak i na zachodzie ma pojawić się zimą wraz z edycjami specjalną – Day One i kolekcjonerską. Ta pierwsza oprócz gry zawierać będzie 4 przypinki z postaciami Emilia, Subaru, Rem i całkiem nowo ujawnionym bohaterem, aczkolwiek ilość kopii ma być ograniczona. Ta druga dodatkowo otrzyma także steelbok, artbook, soundrack oraz kolekcjonerskie pudełko.

Gra ma łączyć w sobie elementy przygodówki, RPG-a i taktyki. Historia toczy się miesiąc po wydarzeniach z mangi/anime. Subaru i jego przyjaciele mają pomóc w wyborze nowego władcy Królestwa Luguniki z sześciu walczących o tron pretendentów. Sprawy nie ułatwia fakt, że jeden z nich nie ma do niego żadnych praw. Który?

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/rezero-starting-life-in-another-world-the-prophecy-of-the-throne-coming-west-this-winter


09. Persona 4 z gwałtownym wejściem na komputery PC

Szybka informacja i szybka premiera. Kiedy to czytacie Persona 4 Golden jest dostępna na platformie Steam oczywiście w rozdziałce HD. Tytuł został pokazany podczas imprezy Gaming Show 2020, a na samym Steamie pojawiła się odpowiednia ikona oraz zwiastun.

YouTube video

Wspomniana premiera oraz impreza odbyła się 13 czerwca.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/persona-4-golden-coming-to-pc-on-june-13


10. Bloodstained: Ritual of the Night z milionową sprzedażą

Pomimo niezależnej produkcji Bloodstained: Ritual of the Night udanie nawiązało do serii Castlevania, stając się zeszłorocznym hitem. Liczba sprzedanych kopii właśnie przekroczyła okrągły milion, a twórcy wreszcie prezentują kolejne dawno zapowiedziane dodatki do rozgrywki, czyli tryby Boss Revenge oraz Chroma Wheel. Do obejrzenia na poniższym zwiastunie podobnie jak podziękowania Kojiego Igarashi.

YouTube video

YouTube video

Na PlayStation 4, PC i Xbox One wspomniane dodatki pojawią się 23 czerwca, na Nintendo Switch w lipcu.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/bloodstained-ritual-of-the-night-sales-top-one-million-boss-revenge-mode-and-chroma-wheel-update-launches-june-23


11. Praca zrobi z was zombie. Zwiastun Working Zombies

Nie trzeba być od razu zombie by pracować w korpo, ale to pomaga. Pracoholiczna gra akcji Working Zombies pozwoli zobaczyć nam jak ciężkie bywa życie w zdawałoby się trywialnych zawodach jak chociażby nauczyciel, fryzjer czy hydraulik. Zombiaki są smutne, że ludzie ich nie lubią, więc ciężką pracą chcą pokazać, że są przydatne.

YouTube video

Gra przeznaczona jest na Nintendo Switch, a datę premiery ustalono na 18 czerwiec.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/working-zombies-launches-june-18


12. Prace nad fanowskim tłumaczeniem The Legend of Heroes: Ao no Kiseki suną ostro do przodu

Modły fanów o profesjonalną translację na język angielski The Legend of Heroes: Zero no Kiseki (Trails from Zero) wreszcie się spełniły, kiedy grupa Geofront stworzyła i wydała wreszcie dopracowaną łatkę dla gry w wersji PC. Fani poszli jednak za ciosem i ostro wzięli się za drugą część dylogii Crossbell, czyli Ao no Kiseki, które teraz będzie znane jako The Legend of Heroes: Trails of Azure.

YouTube video

Łatka będzie poprawioną wersją tej wydanej już przez inny zespół – Heroes of Legend. Prace są już ukończone w 75 procentach, a tytuł kontynuuje wątki rozpoczęte w Zero no Kiseki. Ao zostało też wydane na PSP i Vitę, a odświeżona wersja trafi wkrótce w Japonii na PS4. Może i my doczekamy się wreszcie oficjalnej zachodniej premiery.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/the-legend-of-heroes-ao-no-kiseki-pc-fan-translation-mod-announced


13. Eksploracja świata Xuan-Yuan Sword VII na najnowszym zwiastunie gry

Wbrew pozorom na Tajwanie powstaje bardzo dużo gier, chociaż do niedawna z rzadka przebijały się do światowej świadomości. Jedną z nich jest Xuan-Yuan Sword VII, RPG akcji ze znanej tam serii gier. Softstar Entertainment zapowiedziało, że tytuł trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku na PlayStation 4 i PC. Poniżej kolejny z serii oficjalnych zwiastunów gry przedstawiający przebieg rozgrywki, zwłaszcza walkę i elementy logiczne.

YouTube video

Tytuł rozgrywa się w klimatach chińskiej historii i folkloru w ostatnich latach panowania Zachodniej Dynastii Han. Wcielamy się w rolę wojownika Taishi Zhao, który chcąc zapewnić bezpieczeństwo swojej rodziny, musi ruszyć w podróż po całym kraju, w tych niebezpiecznych czasach pełnych chaosu.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/xuan-yuan-sword-vii-gameplay-trailer


14. Skrzydlaty Hawks wreszcie obecny w My Hero One’s Justice 2

Bandai Namco opublikowało oficjalny zwiastun dotyczący najnowszego DLC dla My Hero One’s Justice 2. Wnosi ono m.in zapowiadaną wcześnie grywalną postać skrzydlatego Hawksa.

YouTube video

My Hero One’s Justice 2 to bijatyka oparta o anime My Hero Academia, gdzie gracze tworzą trzyosobowe drużyny i walczą pomiędzy sobą. Do wyboru spora obsada znana z serialu. Tytuł dostępny jest na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/my-hero-ones-justice-2-dlc-character-hawks-now-available


15. Mobile Suit Gundam: Extreme VS. Maxiboost ON z nowym zwiastunem i dedykowanym arcade stickiem

Bandai Namco swoją markę Gundam katuje, aż do wyrzygu, no ale ludziom się to podoba. Jakiś czas temu zapowiedziało wydanie arcade’ówki Mobile Suit Gundam Extreme VS. Maxiboost ON z 2016 roku na PlayStation 4 i to na całym świecie. Pojawił się właśnie drugi oficjalny zwiastun.

YouTube video

Ponadto w Japonii ma pojawić się dedykowany grze arcade stick od HORI.

Gra trafi do sprzedaży 30 lipca. Tytuł jest drużynową, pojedynkową grą akcji, gdzie najdziemy ponad 183 roboty bojowe z przekroju serii.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/mobile-suit-gundam-extreme-vs-maxiboost-on-second-trailer-pre-release-open-access-dates-announced


16. Czternaście minut z anglojęzyczną wersją Yakuza: Like a Dragon

Siódma Yakuza, czy ktokolwiek tego chce czy nie to turowy RPG w klimatach serii. Wcielamy się w rolę bohatera o imieniu Ichiban Kasuga z rodziny Arakawa (klan Tojo), który po 18 latach odsiadki wychodzi na wolność. Nie witany przez nikogo wraca do rodzinnego Kamurocho, ale to nie jest już to samo miasto, które znał sprzed laty. Tytuł jest już dostępny w Japonii a jeszcze w tym roku ma pojawić się na zachodzie jako Yakuza: Like a Dragon. Z tego powodu też poniżej dług anglojęzyczny zwiastun.

YouTube video

U nas Yakuza: Like a Dragon ma pojawić się na PlayStation 4, Xbox Series X/Xbox One oraz PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/yakuza-like-a-dragon-14-minutes-of-english-gameplay


17. Mr.Driller powraca, tym razem na Nintendo Switch i PC

Popularny w pierwszych latach XXI wieku Pan Wiertacz powraca w odnowionej wersji. W Mr. Driller DrillLand zejdzie tak głęboko jak tylko się da na Nintendo Switch oraz PC, a przynajmniej tak zapowiedziało Bandai Namco. Poniżej opening.

YouTube video

Mr. Driller DrillLand jest akurat remakiem tytułu z Nintendo GameCube wydanego w 2002 roku. Gra łączy w sobie elementy zręcznościowe i logiczne. W każdym razie musimy zejść jak najniżej nie dając się zasypać bądź udusić. Datę światowej premiery wyznaczono na 25 czerwca.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/mr-driller-drillland-opening-movie


18. Cyberpunkowy, indyczy RPG Keylocker zmierza na PC

Po ciepło przyjętym retro indie RPG w japońskich klimatach, czyli Virgo Versus the Zodiac studio Moonana idzie za ciosem i prezentuje kolejną produkcje. Według zapowiedzi ma bazować na takiej produkcji jak Mario&Luigi RPG, ale w klimatach cyberpunka nazwana Keylocker. Gra zmierza na PC, ale daty premiery brak.

YouTube video

Akcja gry rozgrywa się na Saturnie, gdzie wcielamy się w rolę sztucznie stworzonej kobiety (nie robota) imieniem BOBO, której celem życia jest posłuszne wykonywanie rozkazów swoich twórców. Pewnego dnia buntuje się i przyłącza do nielegalnego zespołu muzycznego, wraz którym walczy nie tylko o wolność muzyki, ale też o upadek opresyjnego systemu. Podczas walki mają pojawiać się elementy rytmiczne.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/cyberpunk-turn-based-rhythm-rpg-keylocker-announced-for-pc


19. Zawodnicy z Holandii wkraczają na boisko w Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Chyba każdy pamięta jeszcze kapitana Jastrzębia z piłkarskiego anime, na świecie znane jako Captain Tsubasa wyświetlane na Polonii 1 czy naszej rodzimej TV. Bandai Namco zapowiedziało jakiś czas temu nową grę z nim w roli głównej, czyli Captain Tsubasa: Rise of New Champions. Pojawiło się właśnie nowe wideo z sześcioma młodymi piłkarzami z Holandii – Gert Kaiser, Ruud Coulisseman, Brian Kluivoort, Jovan Lensenblink, Leon Dirk oraz Hans Doleman.

YouTube video

Tytuł określany jest jako anime arcadówkowa piłka nożna, więc rozgrywki pewnie nie ma co porównywać z serią FIFA czy PES-em, ale zagorzali wielbiciele serialu bądź mangi będą zadowoleni, zwłaszcza że obecne będą widowiskowe potężne strzały na bramkę. Platformy docelowe to PlayStation 4, Nintendo Switch i PC a gra pojawi się na świecie już 28 sierpnia.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/captain-tsubasa-rise-of-new-champions-netherlands-junior-youth-trailer


20. 13 Sentinels: Aegis Rim, kolejny hit od Vanillaware wreszcie dla zachodu

Dość długo przedłużała się zapowiedź wydanego jeszcze w zeszłym roku w Japonii na PlayStation 4 13 Sentinels: Aegis Rim, ale co się odwlecze to nie uciecze. Vanillaware zapowiedziało właśnie, iż zachodnia wersja gry trafi do sprzedaży 8 września w wersji fizycznej i cyfrowej. Niestety obejdzie się bez dodatków z edycji japońskiej (steelbook), nie licząc prostego artbooka za pre-order.

Ponadto w wyniku zamieszania z koronowirusem dubbing angielski pojawi się dopiero jakiś czas po premierze. Poniżej zwiastun promocyjny.

YouTube video

Fabuła rozgrywa się w mieście zniszczonym przez wielki meteoryt. Pośród tych, przeżyli znalazła się grupa nastolatków mogąca pilotować wielkie mechy tzw. Sentineli i walcząca o przetrwanie ludzkości z zagrożeniem przybyłym z kosmosu. Dostaniemy 13 grywalnych bohaterów, z których perspektywy poznamy całą historię. Podążając za losami każdego z nich poznamy tajemnicę kryjącą się za katastrofą. Gra będzie połączeniem dramatu i przygódówki, z elementami RPG i bitwami mechów.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/13-sentinels-aegis-rim-launches-september-8-in-the-west


Na do widzenia dzisiaj ogoniasta pokojówka 🙂  Miłego wgapiania się w obrazek. 🙂

 

Autor

Jestem miłośnikiem gier jRPG i strategii, kolekcjonuje też figurki. Recenzuje gry od ponad dekady na różnych portalach i mogę się pochwalić bardzo bogatym warsztatem. Lubię czytać książki o tematyce historycznej oraz interesuje się geopolityką. Mój e-mail kontaktowy to aysnel.astarell@gmail.com

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Mój dziennik growy

Czyżbym wracał do dawnych nawyków opisywania poprzedniego miesiąca w połowie aktualnego? Jednorazowo, z uwagi na przygotowania ślubne, które idą nie po mojej myśli. Ten...

Recenzje

Bogini i wirtualne idolki wyruszają na ratunek Virtualandi. Sprawdzamy nowy jRPG od Compile Heart.

Recenzje

*Poniższy tekst został napisany przez osobę szczerze pochłoniętą i zafascynowaną wykreowanym światem oraz bohaterami powołanymi do życia. Autor odebrał tytuł wyjątkowo emocjonalnie i po...

Gry

Dzisiaj mamy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz nowy numer Przystani, nie żeby ranga obu tych wydarzeń była jednakowa, ale skoro media mówią, że dzięki temu...

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.