Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

Japońska Przystań #38 – Tygodnik o grach z KKW

Pomimo iż sytuacja wydaje się być opanowana koronowirus w Japonii wciąż daje się we znaki twórcom gier, co skutkuje niemal masowymi opóźnieniami premier zwłaszcza tych mniej głośnych. Miejmy jednak nadzieje, ze nowo ustalone, letnie daty debiutów, dojdą już do skutku. W mijającym tygodniu (17-23 maja) w tematach newsów wciąż panuje wiosenne rozleniwienie, więc głośnych zapowiedzi brak, zostawiając miejsce mniej znanym produkcjom. Tym razem dowiemy się o nowych figurkach oraz komiksie na tle popularnej serii. To wydanie tygodnika nieco krótsze, ale wciąż zapraszamy do ciekawej lektury.


01. Fanatio na dedykowanym sobie zwiastunie z Sword Art Online: Alicization Lycoris

Sword Art Online: Alicization Lycoris może być jednym z hitów sprzedażowych w nadchodzącym roku, więc Bandai Namco kuje żelazo póki gorące. Tym razem pojawił się kolejny zwiastun dotyczący postaci Fanatio i jej pobocznej historii, kontynuujący cykl filmików o poszczególnych bohaterach gry.

YouTube video

Tytuł będzie jRPG-iem akcji opartym o cykl powieści Rekiego Kawahary oraz anime Sword Art Online: Alicyzacja i ma pojawić się na PlayStation 4, Xbox One i PC. Niestety światowa premiera z powodu koronawirusa została przesunięta na 09-10 lipca.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/sword-art-online-alicization-lycoris-fanatio-sub-episode-gameplay


02. Sengoku Basara 4: Sumeragi z rocznicową kolekcjonerką

Miła niespodzianka dla (przeważnie japońskich) fanów bijatyki Sengoku Basara 4: Sumeragi, która w Japonii pojawiła się w 2015 roku na PlayStation 4. Z okazji piątej rocznicy Capcom wypuści specjalną edycję rocznicową gry.

W jej skład wejdzie: płyta z grą zawierająca także 56 wydanych do tej pory DLC, kod na dalszą dodatkową zawartość, kolekcjonerskie pudełko, pocztówki oraz duży 80-stronicowy artbook. Jeśli grę zakupimy w sklepie wydawcy otrzymamy za dodatkową cenę specjalny zwijany, płócienny plakat. Rocznicowe wydanie trafi do sprzedaży 21 lipca, niestety tylko w Japonii.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/sengoku-basara-4-sumeragi-anniversary-edition-launches-july-21-in-japan


03. Dragon Quest X dostanie nowe fabularne rozszerzenie

Dragon Quest X jest sieciowym przedstawicielem serii, pożądanym przez fanów, ale wciąż dostępny tylko w Japonii, gdzie wkrótce dostanie kolejną aktualizację. Jej zwiastun poniżej.

YouTube video

Łatka o numerze 5.2 pojawi się 3 czerwca rozszerzy główną oś fabuły o epizod The King’s Coronation, doda też nowe zadania poboczne. Dołoży kolejne postacie, m.in. Tirię, nowe potwory oraz usprawni poszerzy niektóre elementy mechaniki rozgrywki. Tytuł dostępny jest na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/dragon-quest-x-version-5-2-update-launches-june-3-in-japan


04. Phantasy Star Online 2 wreszcie na zachodzie, aczkolwiek tylko w USA. Gościnny występ Hatsune Miku

Jedna z bardziej popularnych sieciówek RPG w futuro-kosmicznych klimatach, czyli Phantasy Star Online 2 jest już obecna na zachodzie, chociaż jedynie w USA. W kwietniu otrzymaliśmy wersję na Xbox One, a w maju wreszcie pojawi się edycja PC. Wraz nią, co ciekawe trafią do gry elementy związane z vocaloidem i Hatsune Miku, o czym poniższy zwiastun.

YouTube video

Tytuł na PC pojawi się 27 maja i pozwoli na wspólną zabawę z posiadaczami Xbox One.

Źródło: https://www.siliconera.com/phantasy-star-online-2-hatsune-miku-scratch-tickets-appear/


05. Zwiastun Naraka: Bladepoint z nieujawnioną wcześniej wojowniczką

Kolejna sieciowa gra bitewna zmierza na platformę Steam. Będzie to utrzymana w klimatach sino-japońskich Naraka: Bladepoint od 24 Entertainment. Pojawił się właśnie zwiastun pokazujący dostępnych wojowników oraz ich ciosy i unikalne umiejętności specjalne.

YouTube video

Oprócz ujawnionych już takich postaci jak: Viper Ning, Takeda Nobutada oraz Tenkai pojawiła się też niezapowiadana wcześniej Mehlika. Gra ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/naraka-bladepoint-free-movement-trailer


06. Gotuj z Saber i Emiyą. Kucharski spin-off serii Fate/Stay jednak nie w maju

Wielbicielom mang, anime i gier cyklu tego nie trzeba chyba przedstawiać. Co ciekawe marka doczekała się odsłony z gotowaniem w tle w Japonii jako manga i anime zatytułowane Today’s Menu for Emiya Family. Na ich podstawie powstaje gra kulinarna na Nintendo Switch – The Everyday: Today’s Menu for the Emiya Family. Premierę w Japonii zapowiedziano na maj, lecz niestety ten termin został anulowany. Jedną z przyczyn jest koronowirus, ale też ogólne opóźnienia w produkcji. Nowej daty nie wyznaczono.

YouTube video

W grze gotować będziemy wspólnie z Shiro Emiyą, Rin Tohsaką, Saber oraz Sakurą Matou. Każdy przepis kulinarny składa się z kilku etapów, do których przypiszemy naszych kucharzy bacząc na ich umiejętności.

Źródło: https://www.siliconera.com/stay-hungry-everyday-todays-menu-for-the-emiya-family-is-delayed/


07. Mocno wyczekiwane przez fanów Fairy Tail ponownie opóźnione

O Fairy Tail po przesunięciu premiery było chwilowo głucho, ale zdawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety premiera w Japonii została ponownie przesunięta, tym razem na 30 lipca, powodów nie podano, ale można się domyśleć, że chodzi o koronowirusa mocno dającego się tam we znaki.

Tytuł ma być RPG-iem opartym o system Gildii znanym z mangi/anime, a fabuła zasadniczo podąża za wydarzeniami z anime, chociaż pojawią się nowe epizody. W grze zobaczymy m.in pięciu kanonicznych bohaterów cyklu tj. Wendy Marvell, Lucy Heartfilia, Natsu Dragneel, Gray Fullbuster oraz Erza Scarlet. Produkcja zmierza na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC, a jej światową premierę także przesunięto na końcówkę lipca.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/fairy-tail-game-delayed-to-july-30-in-europe-and-japan-july-31-in-north-america


08. Moero Crystal H, hentai z potworzycami także dla zachodu

Dystrybutor Eastasiasoft chce wydać na zachodzie grę dungeon-RPG w klimatach monster-hentai, czyli Moero Crystal H dla Nintendo Switch. Pierwotnie tytuł pojawił się na PS Vicie w 2015 roku również po angielsku, ale tylko w Azji. Wersja „H” oferuje poprawioną warstwę graficzną, nowe postacie oraz nowe elementy rozgrywki. Tytuł u nas ma pojawić się jeszcze w tym roku, poniżej zwiastun.

YouTube video

Pojawi się również Edycja Limitowana zawierająca oprócz gry także: kolorową instrukcję, soundtrack CD, artbook, zestaw naklejek, indywidualny kolekcjonerski certyfikat oraz kolekcjonerskie pudełko. Preordery można składać od 28 maja w sklepie Play-Asia.

W grze prześledzimy losy Zenoxa, szczęściarza-zboczka wraz z przyjaznymi monsterzycami poszukującego Stanika Ciemności. Niosący na sobie Majtki Światła, bohater napotka na swojej drodze 80 półnagich postaci.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/moero-crystal-h-coming-west-in-2020


09. Zapomniane przed wielu laty Baroque zawita na Nintendo Switch

Baroque wydano po raz pierwszy na Segę Saturn i PSX w latach 1998-1999 i była to mroczna gra akcji z pierwszoosobowym widokiem. Później pojawił się remake na PlayStation 2 i Wii, aczkolwiek był to już dungeon-crawlerowy RPG , w którym ginęło się często i o to chodziło.

Sting jednak chce wydać pierwotną wersję jako Baroque: Original Version jeszcze w tym roku w Japonii na Nintendo Switch. Na dalsze informacje musimy jednak troszkę poczekać.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/baroque-original-version-coming-to-switch-in-2020-in-japan


10. Nowe figurki dla zbieraczy i fanów serii Danganronpa

Firma Phat zapowiedziała wydanie dwóch kolekcjonerskich statuetek z bohaterkami serii Danganronpa. Będą to Kyoko Kirigiri oraz Chiaki Nanami w wydaniach bogatych w detale jak można obejrzeć na poniższym obrazku.

Datę premiery wyznaczono na rok 2021, ale od 22 czerwca można składać preordery. Za Kyoko należy liczyć się z wydatkiem 137 dolarów za Chiaki 156 dolarów, czyli ceny w przyjętej u kolekcjonerów w normie.

Źródło: https://www.siliconera.com/danganronpa-kyoko-and-danganronpa-2-chiaki-figures-will-be-rereleased/


11. Półnagie laski na wodnych skuterach także dla zachodu

Wydane trzy miesiące temu w Japonii Kandagawa Jet Girls są wyścigami skuterów wodnych prowadzonymi przez dziewuchy w samej bieliźnie z elementami akcji. Gra właśnie została zapowiedziana dla zachodu przez amerykański XSEED na lato, ale dokładnej daty nie podano. Produkcja zmierza na PC i PlayStation 4, a poniżej zwiastun z openingiem.

YouTube video

W wersji fizycznej tytuł zawierał też będzie dwupłytowy soundtrack oraz artbook w miękkiej okładce i kolekcjonerskie pudełko.

Co ciekawe nie ma zapowiedzi wersji PS4 dla Europy, ale nasz wydawca Marvelous poinformuje o niej osobno.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/kandagawa-jet-girls-coming-west-for-ps4-pc-this-summer


12. 51 gier planszowych na japońskiej reklamie TV

Jeśli ktoś lubi gry planszowe, stołowe, świetlicowe czy barowe, może być zainteresowany całym ich zestawem na Nintendo Switch. W Japonii już 4 czerwca pojawi się składanka Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics zawiera tytułowe 51 „planszówek”. Poniżej reklama TV.

YouTube video

Zestaw zawiera znane nam gry jak szachy, rybki, backgammon czy rewersi, ale też te bardziej egzotyczne jak gomoku bądź mankala oraz wiele innych.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/clubhouse-games-51-worldwide-classics-japanese-tv-commercial


13. Popularna japońska seria baseballowa eBaseball Powerful Pro Yakyuu w nowej odsłonie. Dwa materiały wideo

eBaseball Powerful Pro Yakyuu 2020 jest kolejną odsłoną japońskiego cyklu komicznie podchodzącego do kwestii baseballa. Wydawca tym razem upublicznił dwa nagrania gdzie drużyny Tokyo Yakult Swallows oraz Tohoku Rakuten Golden Eagle grają przeciwko swoim dawnym kolegom z obu składów.

YouTube video

YouTube video

Premiera gry w Japonii odbędzie się 9 lipca na PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/05/ebaseball-powerful-pro-yakyuu-2020-gameplay-tokyo-yakult-swallows-and-tohoku-rakuten-golden-eagles


14. Cykl Mother/Earthbound w wersji komiksowej? Zbiorcze wydanie już w czerwcu

Gratka dla wielbicieli serii gier spod szyldu Mother bądź Earthbound. Jej twórca Shigesato Itoi postanowił w Japonii wydać komiksowe wydanie przygód tamtejszych bohaterów jako Pollyanna “Mother” Official Comic.

YouTube video

Tomik zawiera zbiór 35 komiksowych opowiadań od ludzi odpowiedzialnych za cykl. Wydanie zawierać będzie też zestaw naklejek, a do sprzedaży trafi 12 czerwca.

Źródło: https://www.siliconera.com/the-pollyanna-mother-comic-will-come-to-japan-in-june-2020/


15. Bayonetta 3 jednak nie umarła

Wielu wciąż oczekuje na nowe przygody swojej długowłosej bogini z Bayonetta 3. Brak okienka premierowego skłania do wniosków jakoby prace zostały po cichu zawieszone bądź anulowane. Szef projektu Hideki Kamiya twierdzi jednak, że tak nie jest.

YouTube video

Cieszę się, że ludzie wciąż czekają na ten tytuł, ale chciałbym się odnieść do panującej opinii, że gra została anulowana. Chcę by wszyscy zainteresowani odrzucili swoje obawy, bowiem wciąż cięzko pracujemy nad nią i projekt nie został przerwany.

Tytuł zmierza na Nintendo Switch.

Źródło: https://www.siliconera.com/hideki-kamiya-says-bayonetta-3-hasnt-been-canceled/


Kosmiczny lisek z Phantasy Star Online 2

Autor

Jestem miłośnikiem gier jRPG i strategii, kolekcjonuje też figurki. Recenzuje gry od ponad dekady na różnych portalach i mogę się pochwalić bardzo bogatym warsztatem. Lubię czytać książki o tematyce historycznej oraz interesuje się geopolityką. Mój e-mail kontaktowy to aysnel.astarell@gmail.com

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

Dzisiaj mamy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz nowy numer Przystani, nie żeby ranga obu tych wydarzeń była jednakowa, ale skoro media mówią, że dzięki temu...

Gry

Nowy miesiąc, nadchodzą upały i wraca koronowirus, i nagle znów wszyscy nabierają chęci do wszystkiego czego nigdy nie robili, ale będą nagle robić, bo...

Gry

Pełnia sezonu ogórkowego, niemal wszystko na co się polowało w temacie japońszczyzny miało już swoją premierę teraz więc czekamy do jesieni. Mimo wszystko przyszłość...

Gry

Początek lata i nowy miesiąc, to czas gdy wchodzimy w tak zwany sezon ogórkowy, to dobra okazja by nadrobić nieco zaległości z posiadanej kupki...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.