Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

Japońska Przystań #28 – tygodnik o grach z KKW

Po poprzednim, bogatym doniesienia poprzednim odcinku, tym razem chwila uspokojenia przed marcowymi premierami. W mijającym właśnie tygodniu (16-22 lutego) wieści obracały się przeważnie, wokół reklamowania znanych już tytułów, byśmy nie zapomnieli o nadchodzących datach wydania. Tym niemniej parę perełek się znalazło, zapraszamy więc do lektury tygodnika.

Znów powraca temat obu Person z „piątką” w tytule. Zarówno Persona 5 Royal jak i Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers doczekały się nowych materiałów filmowych. Nie zabraknie bijatykowej tematyki, pokemonów oraz przedstawimy kolejną grę w kolekcjonerskim wydaniu. Przebierzemy się również za licealistkę, by zinfiltrować żeńską uczelnię, podejrzymy również ciekawą przygodówkę z uszatą  i ogoniastą bohaterką. Tak więc życzymy miłych wrażeń.


01. Kowal i jego córka z Katana Kami: A Way of the Samurai Story

Katana Kami: A Way of the Samurai Story stanowi action-RPG’owy spin-off serii Way of the Samurai, gdzie wcielamy się rolę samuraja przemierzającego kraj, by uratować córkę kowala. Oczywiście wszelkie napotkanie problemy rozwiązuje swoją kataną. Wydawca Spike Chunsoft wypuścił już grę na zachodzie w tym samym terminie co w Japonii. Poniżej zwiastun promocyjny przedstawiający kowala Dojimę oraz jego śliczną córkę Nanami.

Tytuł jest dostępny na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/katana-kami-a-way-of-the-samurai-story-dojima-nanami-special-game-overview-trailer


02. Morgana z Persona 5 Scramble odwiedza Koei Tecmo

Japońska premiera Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers już się odbyła, a Atlus intensyfikuje reklamowe wysiłki. Pojawiło się właśnie kolejne wideo promocyjne tym razem z kotem Morganą odwiedzającym Koei Tecmo i przeprowadza wywiad z producentem gry Kou Shibusawa.

Produkcja to nie tylko sequel głośnego tytułu, ale również spin-off, bowiem tym razem dostaniemy jRPG-a akcji i, co ciekawe, gra powstała we współpracy z Koei Tecmo oraz Omega Force. Fabuła ma rozgrywać się pół roku po wydarzeniach z P5, zabierając nas w podróż po Japonii. Gra dostępna jest na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Zapowiedzi dla zachodu na razie brak.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/persona-5-scramble-the-phantom-strikers-morgana-infiltrates-koei-tecmo-games-video


03. Godzina nowych wrażeń na zwiastunie Persona 5 Royal

Nie opuszczamy tematu Persony 5. Japonia już dawno otrzymała niecierpliwie wyczekiwaną przez fanów odświeżoną wersję gry, czyli Persona 5 Royal, a na zachodzie pojawi się ona 31 marca. Atlus przygotował dla nas ponad godzinny materiał filmowy.

Ponadto kolejne nagranie z naszym ulubionym kotkiem – Morganą.

W trakcie sesji zobaczymy kilka nowych mechanik rozgrywki oraz nieobecny wcześniej grywalny bohater – dziewczyna Kasumi Yoshizawa. Tytuł przeznaczony jest dla PlayStation 4.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/persona-5-royal-over-an-hour-of-english-gameplay

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/persona-5-royal-morganas-phantom-thief-crash-course-trailer


04. Seria Kingdom Hearts już w pełni grywalna na Xbox One

Fani jRPG nie mają zwykle czego szukać na Xboxie One, ale czasem zdarza się jakaś perełka. Tym razem są to dwie starsze składanki gier/materiałów z serii Kingdom Hearts. Są to Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX oraz Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue z zawartością dostępną wcześniej na PS4. Poniżej zwiastuny.

Obie składanki można już zakupić w wersji cyfrowej.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/kingdom-hearts-hd-1-5-2-5-remix-and-kingdom-hearts-hd-2-8-final-chapter-prologue-for-xbox-one-now-available


05. Plejada wcześniej ujawnionych bohaterów na zwiastunie z My Hero One’s Justice 2

Bandai Namco opublikowało trzeci oficjalny zwiastun o nowych, wspomnianych wcześniej grywalnych bohaterach dostępnych w grze My Hero One’s Justice 2. Są to: Gang Orca, Seiji Shishikura, Camie Utsushimi oraz Kendo Rappa.

Ponadto mamy także materiał wideo z 20-minutowym nagraniem rozgrywki.

My Hero One’s Justice 2 to bijatyka oparta o anime My Hero Academia, gdzie gracze tworzą trzyosobowe drużyny i walczą pomiędzy sobą. Do wyboru będzie spora obsada znana z serialu. Tytuł zmierza na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC, a zachodnią premierę wyznaczono na 13 marca.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/my-hero-ones-justice-2-third-trailer


06. Dissidia Final Fantasy NT z ostatnim większym updatem. Brak planów na sequel

Swego czasu bijatyka od Square Enix, czyli Dissidia Final Fantasy NT nie miała specjalnie wysokich notowań, ale wciąż jest wystarczająca grupa fanów, by fundować kolejne dodatki. Niestety tym razem będzie to ostatnie większe rozszerzenie, które pojawi się 5 marca, zawierające nowe grywalne postacie w trzecich formach – Emperor Mateus oraz Cloud of Darkness. Zwiastuny poniżej.

Pomimo braku update’tów rozgrywka online ma wciąż funkcjonować jednak według kierownika projektu Takeo Kujiraoka nie ma obecnie planów na stworzenie sequela gry. Dissidia Final Fantasy NT nie licząc wersji arcadowej dostępna jest na PlayStation 4 i PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/dissidia-final-fantasy-nt-last-major-update-launches-march-5


07. Giraffe and Annika antropomorficzna zręcznościowa przygodówka już na PC i Xbox One

Kolejna gra dla miłośników uszek i ogonków już na PC i Xbox One. 18 lutego w zrozumiałym języku na blaszakach zadebiutowała rytmiczno-zręcznościowa przygodówka Giraffe and Annika od Atelier Minnie. Pierwotnie grę miało wydać Unities, ale pałeczkę w tym temacie przejęło Playism „by wykorzystać potencjał tytułu w całości”, czyli więcej zarobić. Poniżej nowy zwiastun z uroczą uszatą, główną bohaterką.

W grze wcielamy się w dziewczynkę o kocich uszach i ogonku, tytułową Annikę, Wraz z chłopcem Giraffe przeszukuje wyspę Spica w poszukiwaniu fragmentów gwiazd. Rozgrywkę charakteryzują rytmiczne walki z bossami oraz anime-komiksowa oprawa. Wersje na PlayStation 4 i Nintendo Switch pojawią się w późniejszych terminach.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/giraffe-and-annika-now-available-for-pc-coming-to-xbox-one-alongside-ps4-and-switch-in-2020


08. Gdy karcianka łączy się z dungeon-crawlerem. One Step From Eden z datą premiery

One Step From Eden jest grą retro-indie w stylu anime, która łączy w sobie elementy karcianki i dungeon-crawlera z walką w czasie rzeczywistym. Wydawca podał właśnie datę premiery na PC i Nintendo Switch, która odbędzie się 26 marca. Poniżej zajawkowy materiał wideo.

W grze poruszamy się po planszy 2D podzielonej na pola. Rozgrywka umożliwia wspólną zabawę z przyjacielem, bądź przeciwko innemu graczowi.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/deckbuilding-roguelike-one-step-from-eden-for-switch-pc-launches-march-26


09. Chocobo Chick, Carbuncle i Cactuar razem na jednym zwiastunie z Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake jest, rzecz jasna, jednym z najbardziej wyczekiwanych hitów roku 2020, na którym położymy łapy jednak dopiero 10 kwietnia. W międzyczasie dostaliśmy kolejny materiał filmowy z trzema summonami: Chocobo Chick, Carbuncle i Cactuar. Pomimo pociesznego wyglądu to jednak bardzo groźne stworzenia.

Gra wychodzi na razie tylko w wersji na PlayStation 4. Jej ekskluzywność potrwa rok od daty premiery.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/final-fantasy-vii-remake-chocobo-chick-carbuncle-and-cactuar-summons-gameplay


10. Bohaterowie Captain Tsubasa: Rise of New Champions na wspólnym zwiastunie

Chyba każdy pamięta jeszcze kapitana Jastrzębia z piłkarskiego anime, na świecie znane jako Captain Tsubasa wyświetlane na Polonii 1 czy naszej rodzimej TV. Bandai Namco zapowiedziało właśnie nową grę z nim w roli głównej, czyli Captain Tsubasa: Rise of New Champions. Pojawił się właśnie nowy zwiastun przedstawiający takich bohaterów jak: Shun Nitta, the Tachibana Bros., Hiroshi Jito, Mitsuru Sano, Hikaru Matsuyama i Kojiro Hyuga wraz z ich widowiskowymi zdolnościami specjalnymi.

Tytuł określany jest jako anime arcadówkowa piłka nożna, więc rozgrywki pewnie nie ma co porónywać z serią FIFA czy PES-em, ale zagorzali wielbiciele serialu bądź mangi będą zadowoleni, zwłaszcza że obecne będą widowiskowe potężne strzały na bramkę. Platformy docelowe to PlayStation 4, Nintendo Switch i PC, gra pojawi się jeszcze w tym roku, ale dokładnego terminu brak.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/captain-tsubasa-rise-of-new-champions-character-trailer


11. Ara Fell w poprawionej edycji dostępna już w marcu

Ara Fell to japońskie, stylizowane na 16-bitowe retro RPG po raz pierwszy wypuszczone w 2016 roku przez Dangen Entertainment oraz Stegosoft. W tym roku jednak pojawi się edycja odświeżona tej gry jako Ara Fell: Enhanced Edition. Ogólnoświatową premierę zaplanowano na 26 marca dla PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC oraz smartfonów. Poniżej zwiastun.

Akcja gry rozgrywa się w otwartym świecie, który możemy dowolnie eksplorować, mogąc nawet latać czy pływać. Nowa edycja zaoferuje przemodelowany styl walki, nowe umiejętności i profesje postaci, kolejne zadania poboczne, oraz usprawnienia interfejsu, a także mechanik gry.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/ara-fell-enhanced-edition-announced-for-ps4-xbox-one-switch-pc-ios-and-android


12. Półnaga Mina Majikina wkracza do boju w Samurai Shodown

Samurai Shodown to reboot znanej bijatyki sprzed lat od SNK, gdzie walczymy całą plejadą japońskich wojowników. Obecnie gra dostępna jest na konsole PlayStation 4, Xbox One i Stadię. Na 26 lutego zapowiedziano nową grywalną, niestety płatną (jeśli nie mamy Season Pass 2) postać do pobrania – Mina Majikina.

Zapowiedziano również wersję na Nintendo Switch, której zachodnia premiera odbędzie się 25 lutego.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/samurai-shodown-dlc-character-mina-majikina-launches-february-26


13. Infiltracja żeńskiego liceum w kobiecym przebraniu. Nowy zwiastun Bokuhime Project

NIS wypuściło właśnie najnowszy materiał wideo dotyczący ich najnowszej szkolno-przebierankowej produkcji, czyli Bokuhime Project prezentujący, z czym ten tytuł się je. Japońska premiera planowana jest na 23 kwietnia dla PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Bokuhime Project będzie grą przebierankowo-skradankową, gdzie wcielimy się rolę Minato, chłopaka, którego siostra zapadła w śpiączkę. Jej tajemnica ukryta jest w prestiżowej szkole dla dziewcząt, do której bohater musi przeniknąć. Niestety, by zinfiltrować placówkę, chcąc dostać się do topowych ślicznotek uczelni, zwanych księżniczkami, Minato musi przebierać się w damskie ciuszki i uczyć się zachowywać jak dziewczyna.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/bokuhime-project-latest-trailer


14. Kolejny tydzień i kolejny materiał odnośnie Blue Protocol

Blue Protocol to sieciowa gra action-RPG od Bandai-Namco przeznaczona na pecety. Wraz z końcem marca odbędą się zamknięte beta-testy, które potrwają 4 dni. Weźmie w nich udział 50 000 graczy, a aplikować już można poprzez oficjalną stronę gry.

Nowy tydzień przynosi nam kolejny filmik, który znajdziemy powyżej z przebiegu prac nad grą. Zobaczymy między innymi jak gra się niektórymi profesjami postaci.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/blue-protocol-blue-pro-report-2-gameplay


15. Zielonowłosa Kefla dołącza do zabawy w Dragon Ball FighterZ

Wydana w 2018 roku klasyczna bijatyka 2D Dragon Ball FighterZ z bohaterami serii Dragon Ball otrzymała właśnie swój trzeci sezon. Wraz z nim dostaniemy nowego grywalnego bohatera, a raczej bohaterkę – Keflę, która właśnie pokazuje swoje możliwości na poniższym zwiastunie.

Kefla będzie do pobrania 28 lutego. Gra dostępna jest na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/dragon-ball-fighterz-dlc-character-kefla-gameplay


16. Pięć minut pełnych wrażeń z Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Kolejna gra z pokemonami to zapowiedziane nie tak dawno Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX od Spike Chunsoft, The Pokemon Company oraz Nintendo. Gra będzie dungeon-crawlerem z drobną nutką strategii, gdzie sami jesteśmy Pokemonem i kombinujemy grupę ratunkową, by pomagać pobratymcom w potrzebie, przy okazji odkrywając tajemnice wykreowanego świata. Wypuszczony właśnie nowy materiał wideo w ciągu 5 minut przedstawi nam najważniejsze założenia gry.

Tytuł zmierza na Nintendo Switch. Demo jest już dostępne a pełną światową premierę zaplanowano na 6 marca. Poprzez źródło newsa dostępne są także dwie krótkie reklamy TV.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/pokemon-mystery-dungeon-rescue-team-dx-japanese-overview-trailer-tv-commercials


17. Trójca władców mórz oraz Królowa na zwiastunach z One Piece: Pirate Warriors 4

Bandai Namco wypuściło właśnie kolejny pakiet filmowy z bohaterami One Piece: Pirate Warriors 4. Tym razem są to: Boa Hancock, Buggy, Dracule Mihawk oraz Emporio Ivankov. Wszystkie zwiastuny do obejrzenia poprzez źródło newsa.

Na One Piece: Pirate Warriors 4 jeszcze trochę poczekamy, co zmusza wielbicieli serii do cierpliwego trzymania emocji na wodzy. Gra na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i PC pojawi się w Europie 27 marca.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/one-piece-pirate-warriors-4-boa-hancock-buggy-dracule-mihawk-and-emporio-ivankov-trailers


18. Czy to źle podrywać dziewczyny w lochach? Edycja kolekcjonerska

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate to chibi dungeon-crawler oparty o znaną serię light nowelek, mangi i anime od 5pb. (MAGES). Tytuł jest już dostępny w regionie azjatyckim (PS4, Switch) z angielskimi napisami, chociaż oficjalna zachodnia premiera ma nastąpić w tym roku.

Pomimo braku dokładnego terminu premiery pojawiła się zapowiedź edycji kolekcjonerskiej dla Zachodu zawierająca oprócz gry również:

  • soundtrack
  • 100-stronicowy artbook
  • poszewka na poduszkę z Hestią
  • 6 pocztówek
  • kolekcjonerskie pudełko

Poza Japonią gra zostanie wydana na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/is-it-wrong-to-try-to-pick-up-girls-in-a-dungeon-infinite-combate-rice-digital-exclusive-collectors-edition-announced


„Czy dziewczyna z zawodówki, może dawać za dwie stówki
Ależ owszem czemu nie, nawet stówka przyda się”

Autor

Jestem miłośnikiem gier jRPG i strategii, kolekcjonuje też figurki. Recenzuje gry od ponad dekady na różnych portalach i mogę się pochwalić bardzo bogatym warsztatem. Lubię czytać książki o tematyce historycznej oraz interesuje się geopolityką. Mój e-mail kontaktowy to aysnel.astarell@gmail.com

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

Dzisiaj mamy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz nowy numer Przystani, nie żeby ranga obu tych wydarzeń była jednakowa, ale skoro media mówią, że dzięki temu...

Gry

Nowy miesiąc, nadchodzą upały i wraca koronowirus, i nagle znów wszyscy nabierają chęci do wszystkiego czego nigdy nie robili, ale będą nagle robić, bo...

Gry

Pełnia sezonu ogórkowego, niemal wszystko na co się polowało w temacie japońszczyzny miało już swoją premierę teraz więc czekamy do jesieni. Mimo wszystko przyszłość...

Gry

Początek lata i nowy miesiąc, to czas gdy wchodzimy w tak zwany sezon ogórkowy, to dobra okazja by nadrobić nieco zaległości z posiadanej kupki...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.