Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

Japońska Przystań #26 – tygodnik o grach KKW

Znów nas tydzień nie było, a w  międzyczasie sprawa koronowirusa zaczyna mieszać również i w gamingowym świecie, bowiem odwołano kilka imprez i pojawiają się zapowiedzi o możliwych przesunięciach premier gier oraz brakach w dostępności sprzętu.

Znów nas tydzień nie było, a w  międzyczasie sprawa koronowirusa zaczyna mieszać również i w gamingowym świecie, bowiem odwołano kilka imprez i pojawiają się zapowiedzi o możliwych przesunięciach premier gier oraz brakach w dostępności sprzętu. Nie oznacza to oczywiście, że nie ma o czym pisać,  poniżej newsy za okres  02-08 luty.

Tym razem znów sporo o serii The Legend of Heroes, którą tak lubicie, o dalszych, niespodziewanych sukcesach sprzedażowych Code Vein  oraz opóźnieniu premiery Fairy Tail. Przyjemnej lektury.


01. Następna reklama TV One Piece: Pirate Warriors 4 zachęcająca do zakupu gry

Bandai Namco wypuściło jeszcze jedną reklamę odnośnie One Piece: Pirate Warriors 4 tym razem zatytułowaną Storm the New World. 15 sekund ciągłej akcji do obejrzenia poniżej.

Ponadto pojawiły się zwiastuny z nowymi bohaterami: Edward Newgate, Marco oraz Portgas D. Ace, do obejrzenia poprzez źródło newsa.

Na One Piece: Pirate Warriors 4 jeszcze trochę poczekamy, co zmusza wielbicieli serii do cierpliwego trzymania emocji na wodzy. Gra na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i PC pojawi się w Europie 27 marca.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/one-piece-pirate-warriors-4-storm-the-new-world-japanese-tv-commercial

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/one-piece-pirate-warriors-4-edward-newgate-whitebeard-marco-and-portgas-d-ace-trailers


02. Nowe materiały odnośnie Touhou Spell Bubble dla Nintendo Switch

Touhou Spell Bubble jest grą logiczno-rytmiczną w stylu popularnego bubble-bobble, oczywiście ze znanymi bohaterkami serii Touhou. Wydawcą jest firma Taito, a poniżej możemy zobaczyć materiały wideo z początku gry oraz kawałek rozgrywki.

Tytuł przeznaczony jest na Nintendo Switch i powinien być już dostępny w Nintendo e-Shop. Niestety gra dostępna tylko w Japonii.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/touhou-spell-bubble-story-mode-and-tutorial-gameplay


03. Taktyczne, piłkarskie RPG zmierza także na konsole

Mogłoby się wydawać, że Ganbare! Super Strikers chce odcinać kupony od zapowiedzianej niedawno nowej „Tsubasy”, ale tytuł ten od 2018 roku jest już dostepny na PC. Teraz również dostaniemy go na konsolach PS4, Xbox One, Switch oraz PS Vita jeszcze w lutym.

Ganbare! Super Strikers jest piłkarskim, taktycznym jRPG-iem 2D oferującym 35 zdolności specjalnych, tryby gry 11 na 11 i 7 na 7 oraz lokalny multiplayer dla ośmiu graczy.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/ganbare-super-strikers-coming-to-ps4-xbox-one-switch-and-ps-vita-in-february


04. The Legend of Heroes: Zero/Ao no Kiseki z pełnymi datami japońskich premier. Ponadto inne wieści dotyczące serii

Jak wiadomo The Legend of Heroes: Zero no Kiseki oraz The Legend of Heroes: Ao no Kiseki zostaną zremasterowane, opierając się o wersję z PSP i trafią na PlayStation 4. Tytuły te nie ukazały się na zachodzie, więc istnieje spora szansa, że tym razem będzie inaczej. W sumie wiele się nie zmieni: lekko poprawiona grafika, 60 klatek, pełny voice-acting, przyśpieszenie akcji i parę pomniejszych usprawnień. Niestety obie gry kupimy osobno a nie na jednym Blu-Ray, chociaż pewnie kolekcjonerzy będą zadowoleni.

Japońskie daty premier wyznaczono na 23 kwietnia i 28 maja nasze pewnie gdzieś koło przyszłej jesieni. Jako że akcja obu gier rozgrywa się równorzędnie z serią Cold Steel będziemy mogli spotkać i tamtejszych bohaterów. Ponadto save’y z obu gier będzie można przenieść do majacej się ukazać latem The Legend of Heroes: Hajimari no Kiseki.

Samo The Legend of Heroes: Hajimari no Kiseki sądząc po nazwie, będzie częścią Crossbell Arc, aczkolwiek ma domykać również wątki z Cold Steel. Akcja ma toczyć się dwa lata po zajęciu miasta przez Erebonię tj. w roku 1207. Wykorzystując osłabienie Imperium członkowie zlikwidowanej SSS odtwarzają organizację i przywracają Crossbell niepodległość. Falcom zapowiedziało właśnie powrót starych bohaterów jak Lloyd Bannings, Elie MacDowell, Tio Plato, Randy Orlando, Noel Seeker oraz Wazy Hemisphere. Pojawiły się także nowe obrazki do obejrzenia poprzez drugie źródło newsa.

Ponadto pojawiła się wiadomość, że The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV – The End of Saga trafi na rynek azjatycki w pecetowej wersji. Niestety my wciąż czekamy na swoją odsłonę części czwartej.

Tak z innej beczki Falcom zapowiedział prace na kolejną częścią serii YS. A my wciąż nie dostaliśmy jeszcze własnego Ys IX: Monstrum Nox.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/01/the-legend-of-heroes-zero-no-kiseki-and-ao-no-kiseki-for-ps4-launch-april-23-and-may-28-in-japan

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/the-legend-of-heroes-hajimari-no-kiseki-details-crossbell-story-and-characters

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/the-legend-of-heroes-trails-of-cold-steel-iv-the-end-of-saga-coming-to-pc-with-traditional-chinese-and-korean-subtitles


05. Mecha-postapokaliptyczne Daemon X Machina niedługo także na PC

Daemon X Machina wydane pierwotnie we wrześniu zeszłego roku na Nintendo Switch, na dniach pojawi się też na PC. Stanie się to 13 lutego, a sama gra otrzyma ulepszoną oprawę graficzną i wszystkie wydane do tej pory DLC. Poniżej zwiastun.

Akcja gry toczy się w przyszłości po straszliwej katastrofie. Żyjąc w czasach apokalipsy bronimy planety przed złowrogą sztuczną inteligencją kontrolującą roboty, wykorzystując do tego Arsenale, czyli wielofunkcyjne maszyny bojowe.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/daemon-x-machina-coming-to-pc-on-february-13


06. Bohater musi umrzeć ponownie jeszcze w lutym

Hero Must Die.Again to kolejna gra jRPG z licznej menażerii firmy NIS, w charakterystycznym dla niej klimacie. Pierwotnie wydana w 2016 roku w Japonii jako ekskluzywny tytuł dla PS Vity. Po niemal 4 latach wreszcie trafi na zachód dzięki wydawcy Degica. Stanie się to w dniach 26-27 lutego na PlayStation 4, Nintendo Switch, PC.

Fabuła traktuje o bohaterze, który został pokonany przez króla demonów, ale bogowie dali jeszcze 5 dni życia. Przez ten czas protagonista musi rozwiązać jak najwięcej problemów świata gry. Wraz z upływem czasu nasza postać słabnie, więc staramy się sprawnie wykonać jak najwięcej zadań, nim umrze (godzina naszego czasu = 1 dzień w grze). W zależności od poczynań w grze zostaniemy nagrodzeni jednym z 50 pogrzebowych zakończeń.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/hero-must-die-again-launches-february-26-for-ps4-and-pc-february-27-for-switch


07. Code Vein z milionową sprzedażą. Zwiastun Hellfire Knight DLC

Nie na przedzie lecz do przodu. Code Vein powoli, ale stale zwiększa swoją bazę posiadaczy. Według Bandai Namco grę zakupiło już ponad milion graczy. Ponadto wraz z końcem stycznia pojawił się pierwszy z zapowiedzianych dodatków Hellfire Knight, którego zwiastun poniżej.

Code Vein jest postapokaliptyczno-industrialnym, wampirycznym jRPG z soulsową mechaniką. Gra jest naprawdę ciężka w jednoznacznej ocenie, o czym świadczą skrajne noty recenzentów, ale jak widać fani japońszczyzny jednak pokochali tą grę.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/code-vein-sales-top-one-million

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/01/code-vein-dlc-hellfire-knight-launch-trailer


08. Jeszcze jedna porcja grywalnych bohaterów One Punch Man: A Hero Nobody Knows na zwiastunie

Oparte o serial anime One Punch Man: A Hero Nobody Knows planowane jest jako bijatyka w otwartym świecie. Co ciekawe gra pozwala stworzyć unikatowego awatara, by jeszcze bardziej zżyć się z wykreowanym światem. Bandai Namco ujawniło właśnie kolejną trójkę grywalnych bohaterów: Puri-Puri Prisoner, Sneck oraz Crablante, a także kolejną postać nazywaną Boros. Poniżej materiał wideo z nimi.

Platformy docelowe to PlayStation 4, PC i Xbox One a europejska data premiery została wyznaczona na 28 lutego.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/one-punch-man-a-hero-nobody-knows-puri-puri-prisoner-sneck-crablante-and-boros-trailer


09. Przeszłość dwojga kolejnych bohaterów God Eater 3 na zwiastunach

Zgodnie z przewidywaniami God Eater 3 szumu wielkiego nie narobiło, ale pewne grono wielbicieli jakoś zdobyło. Bandai Namco wypuściło właśnie kolejny update z serii Traversing the Past oferując nam historię Keitha oraz Neala. Poniżej zwiastuny.

Tytuł dostępny jest na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/god-eater-3-version-2-40-update-launches-february-6-traversing-the-past-episodes-keith-and-neal-trailer


10. W trzy minuty o Personie 5 Scramble. Demo gry już dostępne

Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers to nie tylko sequel głośnego tytułu, ale również spin-off, bowiem tym razem dostaniemy jRPG-a akcji i, co ciekawe, gra powstaje we współpracy z Koei Tecmo oraz Omega Force. Fabuła ma rozgrywać się pół roku po wydarzeniach z P5 i zabierze nas w podróż po Japonii. Właśnie pojawił się kolejny zwiastun informacyjny na temat gry, które to nagranie prowadzi swoim głosem sama Sakura Futaba (Aoi Yuuki).

Ponadto mamy też wideo że śledczym Zenkichim Hasegawą.

Japońską premierę na PlayStation 4 i Nintendo Switch wyznaczono na 20 lutego. Zapowiedzi dla zachodu na razie brak, na pociechę w KKW pojawiła się już wersja demo.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/persona-5-scramble-the-phantom-strikers-explained-in-three-minutes-trailer

Źródło: https://www.siliconera.com/persona-5-scramble-trailer-introduces-the-investigator-zenkichi-hasegawa/


11. Serie Double Dragon i Kunio-kun wkrótce na zachodnich konsolach

Arc System Works wyda za dwa tygodnie na zachodzie składankę dwóch znanych serii jako Double Dragon & Kunio-kun Retro Brawler Bundle. Premierę zaplanowano na 20 lutego, na razie na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Poniżej spis 18 gier wchodzących w skład paczki.

Double Dragon Series

 • Double Dragon (1987)

 • Double Dragon II: The Revenge (1988)

 • Double Dragon III: The Sacred Stones (1990)

Kunio-kun Series

 • Renegade (1986)

 • Super Dodge Ball (1988)

 • River City Ransom (1989)

 • Crash’n the Boys Street Challenge (1992)

Kunio-kun Series (pierwszy raz oficjalnie poza Japonią)

 • Nekketsu Renegade Kunio-kun

 • Nekketsu High School Dodgeball Club

 • Downtown Nekketsu Story

 • Nekketsu High School Dodgeball Club – Soccer Story

 • Downtown Nekketsu March Super-Awesome Field Day!

 • Downtown Special Kunio-kun’s Historical Period Drama!

 • Go-Go! Nekketsu Hockey Club Slip-and-Slide Madness

 • Surprise! Nekketsu New Records! The Distant Gold Medal

 • Nekketsu Fighting Legend

 • Kunio-kun’s Nekketsu Soccer League

 • Nekketsu! Street Basketball All-Out Dunk Heroes

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/double-dragon-kunio-kun-retro-brawler-bundle-coming-west-for-ps4-and-switch-on-february-20


12. Premiery gier Fairy Tail oraz Metal Max Xeno: Reborn opóźnione

Nie mamy dobrych wieści dla fanów marki Fairy Tail, premiera gry o nią oparta zostaje przesunięta na całym świecie. Nowa data została wyznaczona na 25-26 czerwca, producent przeprasza tłumacząc się potrzebą dokonania szlifów w warstwie wizualnej. Czyżby któraś z konsol nie dawała rady? Tytuł przeznaczony jest na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Podobnie rzecz ma się z Metal Max Xeno: Reborn. Japońska premiera gry również została przesunięta na 9 lipca. Powód ten sam co powyżej, dodatkowe szlify. Gra pojawi się na PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/fairy-tail-game-delayed-to-june-25-in-europe-and-japan-june-26-in-north-america

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/metal-max-xeno-reborn-delayed-to-july-9-in-japan


13. Onechanbara Origin z językiem angielskim dla regionu azjatyckiego

Onechanbara Origin pojawiła się w Japonii na PlayStation 4 wraz z końcem zeszłego roku jak na razie bez zachodniej daty premiery. Zapowiedziano jednak wydanie wersji dla Azji, która ma zawierać angielskie napisy oraz dubbing. W sprzedaży ma pojawić się tego lata, poniżej zwiastun.

Onechanbara Origin nie jest kontynuacją, a remakiem serii opartej o dwie pierwsze odsłony.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/onechanbara-origin-coming-to-asia-with-english-voice-overs-this-summer


14. Blue Protocol z nowymi zwiastunami i datą beta-testów

Blue Protocol to sieciowa gra action-RPG od Bandai-Namco przeznaczona na pecety. Wraz z końcem marca odbędą się zamknięte beta-testy, które potrwają 4 dni. Weźmie w nich udział 50 000 graczy, a aplikować można poprzez oficjalną stronę gry już od 12 lutego. Poniżej zwiastun.

Pojawił się również materiał wideo traktujący o zawartości gry i przedstawiający jej bohaterów. Są to: Feste, Jake, Ainlein, Eilinze oraz Thyris.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/blue-protocol-closed-beta-test-announced-new-trailer-and-character-details


15. Wing of Darkness z pannami o stalowych skrzydłach zmnienia wydawcę

Clouded Leopard Entertainment będzie teraz odpowiedzialne za wydanie Wing of Darkness, strzelanki z tematyką mechów od Production Exabilities. Tytuł to powietrzna strzelanina, gdzie panny ze stalowymi skrzydłami zwane Frauleins, walczą z siłami zła w obronie świata. Co ciekawe będziemy nie tylko walczyć, ale także pogłębiać więzi z poszczególnymi dziewczynami, cokolwiek miałoby to oznaczać. Poniżej nowe wideo gdzie zobaczymy dwie bohaterki z gry o imionach Klara Ernst oraz Erika Loerzer.

Gra na całym świecie ma pojawić się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku na PlayStation 4 i PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/wing-of-darkness-changes-publisher-from-unties-to-clouded-leopard-entertainment


16. Możliwości bojowe mecha Zaku na filmiku z Mobile Suit Gundam Extreme VS. Maxiboost ON

Bandai Namco swoją markę Gundam katuje, aż do wyrzygu, no ale ludziom się to podoba. Podczas specjalnego eventu zapowiedziało wydanie arcade’ówki Mobile Suit Gundam Extreme VS. Maxiboost ON z 2016 roku na PlayStation 4 i to na całym świecie jeszcze w tym roku. Poniżej materiał wideo przestawiający możliwości bojowe w pojedynku robota Zaku.

Tytuł jest drużynową, pojedynkową grą akcji, gdzie najdziemy ponad 183 roboty bojowe z przekroju serii. Grywalne demo miało pojawić się podczas imprezy Taipei Game Show 2020, która została przesunięta z powodu epidemii koronowirusa.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/mobile-suit-gundam-extreme-vs-maxiboost-on-information-trailer-zaku-amazing-gameplay


17. Nagranie z dodatkowego scenariusza dla Death end re;Quest 2

Compile Heart przygotowało 11-minutowy materiał wideo z gry Death end re;Quest 2, odnośnie dodatkowego scenariusza Ao Oni gdzie przebieg rozgrywki komentuje sam jego twórca Makoto Kedouin. Dostęp do jego zawartości dostajemy po ukończeniu gry.

Death end re;Quest jest japońskim RPG od Compile Heart nie tak dawno wydany na zachodzie na PS4 i PC. Poruszał on temat niebezpieczeństw gier sieciowych wirtualnej rzeczywistości na modłę Sword Art Online czy .hack. Death end re;Quest 2 jak na razie pojawi się tylko w Japonii 13 lutego na PlayStation 4.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/death-end-request-2-11-minutes-of-ao-oni-collaboration-gameplay


18. Kolejna para bohaterów zasili pulę grywalnych postaci w My Hero One’s Justice 2

Bandai Namco opublikowało kolejne info o nowych grywalnych bohaterach dostępnych w grze My Hero One’s Justice 2. Tym razem są to uwodzicielska Camie Utsushimi, oraz świetny w walce w zwarciu Seiji Shishikura.

My Hero One’s Justice 2 to bijatyka oparta o anime My Hero Academia, gdzie gracze tworzą trzyosobowe drużyny i walczą pomiędzy sobą. Do wyboru będzie spora obsada znana z serialu. Tytuł zmierza na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC, a zachodnią premierę wyznaczono na 13 marca 2020 roku.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/my-hero-ones-justice-2-adds-camie-utsushimi-seiji-shishikura


Myszka komputerowa nowej generacji. Po co komu masa przycisków skoro starczą dwa?

Autor

Jestem miłośnikiem gier jRPG i strategii, kolekcjonuje też figurki. Recenzuje gry od ponad dekady na różnych portalach i mogę się pochwalić bardzo bogatym warsztatem. Lubię czytać książki o tematyce historycznej oraz interesuje się geopolityką. Mój e-mail kontaktowy to aysnel.astarell@gmail.com

3 komentarze

3 komentarzy

 1. gipsi

  14 lutego, 2020 o 06:40

  Zacna ta myszka 😀

  • admin

   14 lutego, 2020 o 15:28

   Też chciałbym taką. 🙂

 2. gipsi

  14 lutego, 2020 o 06:40

  Zacna ta myszka 😀

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

Dzisiaj mamy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz nowy numer Przystani, nie żeby ranga obu tych wydarzeń była jednakowa, ale skoro media mówią, że dzięki temu...

Gry

Nowy miesiąc, nadchodzą upały i wraca koronowirus, i nagle znów wszyscy nabierają chęci do wszystkiego czego nigdy nie robili, ale będą nagle robić, bo...

Gry

Pełnia sezonu ogórkowego, niemal wszystko na co się polowało w temacie japońszczyzny miało już swoją premierę teraz więc czekamy do jesieni. Mimo wszystko przyszłość...

Gry

Początek lata i nowy miesiąc, to czas gdy wchodzimy w tak zwany sezon ogórkowy, to dobra okazja by nadrobić nieco zaległości z posiadanej kupki...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.