Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

Japońska Przystań #19 – tygodnik o grach z KKW

W mijającym tygodniu tak się akurat złożyło, że przeważają wieści odnośnie bijatyk. Ponadto o rekordowej sprzedaży sprzedaży najnowszej odsłony serii Pokemon, pomimo ognia krytyki, a także o nowych dodatkach zapowiedzianych dla Code Vein. Co ciekawe zbliża się impreza odnośnie dziesięciolecia gry Tales of Graces.

W mijającym tygodniu tak się akurat złożyło,  że przeważają wieści odnośnie bijatyk. Ponadto o rekordowej  sprzedaży sprzedaży najnowszej odsłony serii Pokemon, pomimo ognia krytyki, a także o nowych dodatkach zapowiedzianych dla Code Vein.  Co ciekawe zbliża się impreza odnośnie dziesięciolecia gry Tales of Graces. Mam cichutką nadzieję na zapowiedź remastera dla PlayStation 4, w końcu po coś takie wydarzenia organizowane.

Mamy właściwie ostatki zbliżając się do Andrzejek i pewnie znaczna część  osób będzie bardziej zainteresowana napojami wyskokowymi niż lekturą Przystani, ale jednak warto poświęcić jej trochę czasu. Newsy pochodzą z okresu 17-23 listopada.


01. Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] z ujawnionym openingiem

Under Night In-Birth Exe pojawiło się pierwotnie na konsoli PS3 i było przyjemną bijatyką w miejskich klimatach noire. Teraz ta odnowiona produkcja jako Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] zmierza na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Pojawił się właśnie zwiastun z openingiem gry, a w tle przygrywa nam piosenka Itsuwari no Mugen Heiretsu.

Jedną ze zmian będzie nowa grywalna postać Londrekia oraz nowe filmiki. Tytuł w Japonii pojawi się 20 lutego 2020 roku, a nieco później również na zachodzie.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/under-night-in-birth-exelatecl-r-opening-movie


02. Street Fighter V: Champion Edition zapowiedziane wraz z nowym bohaterem

Capcom zapowiedziało właśnie Street Fighter V: Champion Edition. Cyfrowo tzw. Upgrade Kit jest już dostępny (dla Street Fighter V: Arcade Edition), a pudełkowa wersja pojawi się 14 lutego 2020 roku. Champion Editon otrzyma całą zawartość Street Fighter V oraz Street Fighter V: Arcade Edition i wszystkie dodatki wydane po ich premierze, co da razem do wyboru 40 wojowników, 34 areny oraz ponad 200 kostiumów. O tym wszystkim najnowszy zwiastun.

Ponadto na grudzień zapowiedziano nowego bohatera imieniem Gill ze Street Fighter III: 2nd Impact. Poniżej materiał wideo o nim.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/street-fighter-v-champion-edition-announced-alongside-dlc-character-gill


03. Nowe Guilty Gear wreszcie z oficjalnym tytułem

Nowe Guilty Gear to teraz Guilty Gear: Strive, a każdym razie tak zapowiedziano podczas imprezy ArcRevo World Tour 2019 Finals. Przy okazji datę premiery gry wyznaczono na końcówkę 2020 roku. Zaprezentowano również najnowszy zwiastun z dotychczas ujawnionymi bohaterami. Nowe informacje pojawią się 17-18 stycznia 2020 roku.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/new-guilty-gear-officially-titled-guilty-gear-strive-launches-in-late-2020-faust-teased-as-playable-character


04. Dragon Ball Xenoverse 2 otrzymuje kolejnych wojowników

Od 2016 roku Dragon Ball Xenoverse 2, bijatyka z bohaterami serii Dragon Ball wciąż ma swoich zagorzałych wielbicieli. By zatrzymać ich przy sobie, wydawca na zimę zapowiedział płatne dodatek z nowymi wojownikami – Super Uub oraz Majuub. Poniżej ich prezencje z magazynu V-Jump.

Gra dostępna jest na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/dragon-ball-xenoverse-2-dlc-character-super-uub-announced

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/dragon-ball-xenoverse-2-dlc-character-majuub-screenshots


05. Oficjalne szkice postaci z Sakura Wars Project na materiale wideo

SEGA odnośnie Project Sakura Wars, katowała nas ostatnio muzycznymi zwiastunami. Sam tytuł natomiast w Japonii trafi do sprzedaży 12 grudnia, a na zachodzie wiosną 2020 roku. Platforma docelowa to PlayStation 4. Rozgrywka tym razem została przesunięta w kierunku gry akcji, co specjalnie się fanom serii nie podoba. Jednak już niedługo sami będziemy mogli to sprawdzić, bowiem zapowiedziano demo gry, niestety tylko w KKW. Na pociechę możemy sobie pooglądać materiał wideo, ze świetnymi szkicami postaci bohaterek obecnych w grze, narysowanymi przez Tite Kubo.

Ponadto pojawiło się nowe wideo z rozgrywki  prezentujące kolejną grywalną bohaterkę Hakushuu Murasame, tajniki używania Smartrona (wraz z mapą, dziennikiem aktywności, fotogalerią i odbieraniem połączeń), zasady minigry Koi-Koi oraz system Battle Symulator.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/project-sakura-wars-tite-kubo-character-designs-trailer

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/project-sakura-wars-details-hakushuu-murasame-smartron-and-koi-koi-mini-game


06. Dragon Quest Builder 2 również na PC. Data premiery

Seria Dragon Quest połączona z Minecraftem, to nie mogło się udać ale się udało. Obie części Dragon Quest Builder okazały się niezłymi hitami i mają rzesze fanów. Teraz i posiadacze pecetów będą mogli sprawdzić czy taka symbioza zdaje egzamin. Wprawdzie na Steam trafi jedynie Dragon Quest Builder 2, ale i tak jest się z czego cieszyć. Datę premiery wyznaczono na 10 grudnia, a poniżej zwiastun zachęcający do zakupów.

Wersja PC będzie zawierać wszystkie dodatki dostępne w sezonowej przepustce na konsole, czyli Hotto Stuff Pack, Aquarium Pack oraz Modernist Pack.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/dragon-quest-builders-2-coming-to-pc-on-december-10


07. Kandagawa Jet Girls dostanie kolejne półnagie panny z Senran Kagura

Wprawdzie Marvelous zapowiedziało już wcześniej dwie golaski z Senran Kagura, które pojawią się limitowanej serii Kandagawa Jet Girls, czyli Asuka i Yumi, lecz teraz wspomniało o kolejnych dostępnych pannicach. Ikaruga, Yomi, Ryobi, Ryona, Hikage, Homura, Murasaki i Mirai pojawią się w sprzedaży już w styczniu i lutym 2020 roku zaraz po japońskiej premierze.

Nad tytułem pracują twórcy serii Senran Kagura, czyli Tamsoft. Gra będzie posiadała pełnoprawny tryb fabularny z protagonistką Rin Namiki, tryb swobodnych wyścigów oraz rozgrywkę online. Produkcja pozwoli na modyfikację posiadanych skuterów z ponad 50 dostępnych części oraz zaoferuje ponad 60 kostiumów dla dziewczyn. Wcześniej pojawi się anime, aczkolwiek tylko luźno powiązane z grą.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/kandagawa-jet-girls-dlc-senran-kagura-character-pass-announced


08. Moero Chronicles na Switcha w pudełku dla zagorzałych wielbicieli

Nie wiadomo jaki sens wypuszcza pudełkową wersję tak niszowej gry jak Moero Chronicles, ale widocznie jakiś zysk musi być z tego. Posiadacze Nintendo Switch i zagorzali zbieracze fizycznych kopii będą z pewnością zachwyceni, bowiem już od 26 listopada w sklepie Limited Run Games można składać preordery na grę. Ilość egzemplarzy ograniczona.

Tytuł dungeon-crawler RPG opowiada o chłopaku, który nie jest w stanie rozmawiać z dziewczynami przez swoje zboczone myśli. Lepiej mu idzie z przyjaciółką Lilią, ponieważ jest ona Monster Girl.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/moero-chronicle-hyper-limited-print-physical-edition-announced


09. Nowi grywalni bohaterowie Fairy Tail ujawnieni

Magazyn Weekly Famitsu ujawnił jakie kolejne grywalne postacie pojawią się w Fairy Tail. Są to: Rogue Cheney, Kagura Mikazuchi, Sherria Blendy, Sting Eucliffe, oraz Ichiya Vandalay Kotobuki. Ponadto wymieniono także umiejętności jakie możemy stosować podczas walki: Unison Raid (kombinacja magicznych ataków dwóch bohaterów), Awakening (umiejętności zadają większe obrażenia), Mode Change (chwilowo wzrastają statystyki postaci) czy Super Magic. Poniżej dwa krótkie filmiki.

Tytuł ma być RPG-iem opartym o system Gildii znanym z mangi/anime, położonej w Magnolia Town, a fabuła zasadniczo podąża za wydarzeniami z anime, chociaż pojawią się nowe epizody. Według zapowiedzi scenariusz rozpoczniemy walką z Hadesem, a trakcie zabawy dostępne mają być również Grand Magic Games oraz Tartaros. W grze zobaczymy pięciu kanonicznych bohaterów cyklu tj. Wendy Marvell, Lucy Heartfilia, Natsu Dragneel, Gray Fullbuster oraz Erza Scarlet. Produkcja zmierza na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC, a jej światową premierę zaplanowano na 2020 rok.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/fairy-tail-game-adds-playable-rogue-kagura-sherria-sting-and-ichiya

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/fairy-tail-game-details-kagura-ichiya-sting-rogue-sherria-and-battle-systems


10. Pogaduszki o świecie Granblue Fantasy na fabularnym zwiastunie

Granblue Fantasy: Versus gra oparta o popularne anime i mobilne produkcje, od bardzo długiego czasu rodzi się w bólach. Na szczęście pojawia się coraz więcej materiału informacyjnego. Tym razem pojawiło się dwuminutowe wideo z rozgrywki z rozmawiającymi postaciami. Jeśli nie mieliśmy styczności ani z grą mobilną ani anime to dobry pomysł,  by zapoznać się z terminologią wykreowanego świata.

Ponadto filmik z jednym z bohaterów imieniem Gran.

A tutaj Katalina potrafiąca posłużyć się każdym orężem, który wpadnie w jej ręce.

Gra ma łączyć w sobie dwa gatunki, możemy ją zaliczyć jako RPG-a, bądź pojedynkować się w trybie Versus. Długo wyczekiwana japońska premiera dojdzie do skutku 6 lutego 2020 roku. Wersja europejska od Marvelous również została zapowiedziana, dokładnie na pierwszy kwartał 2020 roku.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/granblue-fantasy-versus-rpg-mode-conversation-scene-gameplay

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/granblue-fantasy-versus-gran-trailer

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/granblue-fantasy-versus-katalina-trailer


11.Bohaterka z Ninja Gaiden pojawi się w Dead of Alive 6

Koei Tecmo na grudzień zapowiedziało DLC dla  Dead of Alive 6 z kolejną grywalną wojowniczką. Tm razem znacznie połacie ciała obdarzy przed nami Rachel z serii Ninja Gaiden. Wraz z nią dostaniemy również zestaw kostiumów: Happy Wedding Costume, Pirates of the 7 Seas Costume, Seaside Eden Costume, Summer Breeze Collection oraz Santa Bikini. Poniżej zwiastun.

Ponadto Koei Tecmo tworzy także kostiumy związane  z Atelier Ryzą, dla jeszcze nie ujawnionej wojowniczki z  Dead or Alive Xtreme: Venus Vacation, która również ma dołączyć do DoA 6.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/dead-or-alive-6-dlc-character-rachel-announced


12. Arc of Alchemist i Langrisser I & II z datami zachodnich premier. Zwiastuny

W tym tygodniu pojawiło się kilka zapowiedzi zachodnich jRPG-owych premier i ich zwiastuny. Zaczniemy od Arc of Alchemist, które pojawi się w europejskie sprzedaży 31 stycznia 2020 roku. Wersja PlayStation 4 otrzyma wydanie pudełkowe, edycja na Nintendo Switch dostępna będzie tylko cyfrowo.

Langrisser I & II stanowią remaki dwóch strategicznych RPG wydanych w latach 90-tych na Segę Megadrive i SNES’a. Rysownikiem postaci jest szeroko znany pan od hentajców Satoshi Urushihara. Europejska premiera odbędzie się 13 marca 2020 roku. Platformy docelowe to: PlayStation 4, Nintendo Switch (obie wersje także w pudełkach) oraz PC.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/arc-of-alchemist-launches-january-30-2020-in-north-america-january-31-in-europe

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/langrisser-i-ii-launches-march-10-2020-in-north-america-march-13-in-europe


13. Urocze Fuga: Melodies of Steel ze światową premierą

Fuga: Melodies of Steel to dwuwymiarowe strategiczne jRPG od CyberConnect2 wchodzące w skład serii Little Tail Bronx (Solatorobo, Tail Concerto), które będzie miało ogólnoświatową premierę. Ponadto co wielu ucieszy dostaniemy zarówno wersję pudełkową jak i cyfrową. Platformy docelowe to PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC. Do sprzedaży trafi na początku 2020 roku.

Fabuła rozgrywa się w antropomorficznym świecie rozdartym wojną. Grupa 11 dzieciaków wchodzi w posiadanie pociągu pancernego wyposażonego w potężną broń i rusza w bój ze złym imperium by ratować swoje rodziny. Jednym z oręża jest Soul Cannon, działo mogące zmieniać losy wojny, ale każdy strzał wymaga poświęcenia życia jednego z dzieci.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/fuga-melodies-of-steel-to-be-released-both-physically-and-digitally


14. Daemon X Machina nawiązuje współpracę z Code Geass. Darmowe DLC

Daemon X Machina jest już od jakiegoś czasu dostępne w sklepach i wciąż poszukuje nowych fanów. Tym razem pomóc ma w tym współpraca z anime Code Geass, dzięki której dostaniemy darmowe DLC. W jego w skład wchodzi Arsenal Lancelot, kostium Suzaku Kururugi oraz część do modyfikacji. Dodatek jest już dostępny na Nintendo e-Shop i z tego powodu materiał filmowy.

Akcja gry toczy się w przyszłości po straszliwej katastrofie. Żyjąc w czasach apokalipsy bronimy planety przed złowrogą sztuczną inteligencją kontrolującą roboty, wykorzystując do tego Arsenale, czyli wielofunkcyjne maszyny bojowe. Gra dostępna jest na Nintendo Switch.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/daemon-x-machina-free-collaboration-dlc-code-geass-lelouch-of-the-rebellion-set-now-available-in-japan


15. Jednoczenie Chin na zwiastunie Romance of Three Kingdoms XIV

Romance of Three Kingdoms XIV, to kolejna odsłona słynnej i wieloletniej serii gier strategicznej rozgrywająca się w chińskiej epoce Trzech Walczących Królestw. Koei Tecmo niedawno zapowiedziało zachodnią premierę gry, a teraz prezentuje kolejny zwiastun pokazujący jak podbijać Chiny.

Z większych zmian jakie można zauważyć to mapa Chin podzielona na heksy i związane z tym nowe możliwości strategiczne i taktyczne. Składający preorder otrzymają dodatkowy scenariusz – Battle of Yling. Zachodnia premiera odbędzie się 28 lutego 2020 roku na PlayStation 4 i PC.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/romance-of-the-three-kingdoms-xiv-second-trailer


16. Bohaterowie Trials of Mana na filmikach. Duran o lwiej grzywie

Trials of Mana to remake action jRPG-owej perełki ze Snesa, czyli Seiken Densetsu 3, nigdy oficjalnie nie wydanej na Zachodzie. Square Enix promuje grę nowymi zwiastunami z bohaterami, którymi przyjdzie nam grać. Na początek Duran rudowłosy młody wojownik z Królestwa Valseny.

Następnie buntownicza księżniczka Altena z Kingdom of Magicians.

Światowa premiera wyznaczona została na 24 kwietnia 2020 roku. Platformy docelowe to PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/trials-of-mana-character-prologue-digest-duran-trailer

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/trials-of-mana-character-prologue-digest-angela-trailer


17. Pokemon Sword/Shield w ogniu krytyki, ale sprzedaż i tak olbrzymia

Pokemon Sword i Pokemon Shield jest ostro krytykowane przez recenzentów, ale jak widać fani Nintendo są wierni marce i nie tak łatwo ich zniechęcić. W ciągu tygodnia, bowiem na całym świecie sprzedano ponad 6 milionów kopii (w tym 2 miliony w samej Japonii) licząc razem wersję pudełkową i cyfrową, co czyni tytuł najszybciej sprzedającą się grą na Nintendo Switch.

Na listach sprzedażowych nowe pokemony zajmują pierwsze miejsca wyprzedzając chociażby Death Stranding od Hideo Kojimy. Skala sprzedaży jest jeszcze większa, gdy uświadomimy sobie, że do tej pory sprzedało się „zaledwie”ponad 25 milionów egzemplarzy Switch, więc tyn bardziej należy docenić ten sukces.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/pokemon-sword-and-shield-first-week-sales-top-six-million


18. Seria Onechanbara dawniej i po odnowieniu na zwiastunie gry

Wydawca D3 Publisher oraz deweloper Tamsoft opublikowali właśnie kolejny zwiastun takiej produkcji jak Onechanbara Origin. Tym razem przedstawiono różnice pomiędzy oryginałami a wersją odnowioną.

Onechanbara Origin nie będzie kontynuacją, a remakiem serii opartej o dwie pierwsze odsłony. Japońska premiera gry została zaplanowana na 5 grudnia. Platforma docelowa to PlayStation 4.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/onechanbara-origin-third-trailer


19. Persona 5 Scramble z Morganą na dedykowanym zwiastunie

Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers to nie tylko sequel głośnego tytułu, ale również spin-off, bowiem tym razem dostaniemy jRPG-a akcji i, co ciekawe, gra powstaje we współpracy z Koei Tecmo oraz Omega Force. Fabuła ma rozgrywać się pół roku po wydarzeniach z P5 i zabierze nas w podróż po Japonii. Joker nie będzie głównym protagonistą i zamiast niego pokierujemy także innymi bohaterami. Atlus opublikował własnie nagranie, gdzie zobaczymy ważną i uwielbianą postać z P5 kotka Morganę „Monę”.

Japońską premierę na PlayStation 4 i Nintendo Switch wyznaczono na 20 lutego 2020 roku. Zapowiedzi dla zachodu na razie brak.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/persona-5-scramble-the-phantom-strikers-morgana-trailer


20. Code Vein ukończone? Niekoniecznie, bo w przyszłym roku przygoda potrwa dłużej

Code Vein jak na jRPG-a z dość ograniczoną liczbę odbiorców odniosło pewien sukces sprzedażowy. Fani, którzy ukończyli grę nie powinni jeszcze jej odkładać na półkę/usuwać z dysku. bowiem na początku przyszłego roku dostaniemy trzy, chociaż niestety płatne rozszerzenia.

DLC-ki poszerzą zawartość gry o nową przygodę, dodatkowych bossów, kolejne lokacje do odwiedzenia, bohaterów niezależnych, kostiumy, oręż, Blood Codes oraz umiejętności. Natomiast jeszcze w grudniu dostaniemy darmową aktualizację ze świątecznymi akcesoriami.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/code-vein-season-pass-dlcs-launch-in-early-2020


Autor

Jestem miłośnikiem gier jRPG i strategii, kolekcjonuje też figurki. Recenzuje gry od ponad dekady na różnych portalach i mogę się pochwalić bardzo bogatym warsztatem. Lubię czytać książki o tematyce historycznej oraz interesuje się geopolityką. Mój e-mail kontaktowy to aysnel.astarell@gmail.com

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

Dzisiaj mamy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz nowy numer Przystani, nie żeby ranga obu tych wydarzeń była jednakowa, ale skoro media mówią, że dzięki temu...

Gry

Do premiery PlayStation 5 pozostało kilkanaście tygodni. Sony w przypadku nowej konsoli wybrało specyficzny sposób marketingu, dawkując nam strzępy informacji.  Premiera tuż tuż, a...

Gry

Nowy miesiąc, nadchodzą upały i wraca koronowirus, i nagle znów wszyscy nabierają chęci do wszystkiego czego nigdy nie robili, ale będą nagle robić, bo...

Gry

Pełnia sezonu ogórkowego, niemal wszystko na co się polowało w temacie japońszczyzny miało już swoją premierę teraz więc czekamy do jesieni. Mimo wszystko przyszłość...

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.