Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

Japońska Przystań #17 – tygodnik o grach z KKW

Kolejny długi weekend oznacza więcej czasu na lenistwo, a co za tym idzie lekturę nowej Przystani. Święto Niepodległości sprawia, że przynajmniej unikniemy poniedziałkowych nieprzyjemności związanych z pracą. W mijającym tygodniu znów prym wiodły wieści odnośnie Persony 5: Scramble, ale pojawiło się także sporo materiału odnośnie Project Sakura Wars oraz info kiedy zobaczymy kolejną odsłonę cyklu The Legends of Heroes.

Kolejny długi weekend oznacza więcej czasu na lenistwo, a co za tym idzie lekturę nowej Przystani. Święto Niepodległości sprawia, że przynajmniej unikniemy poniedziałkowych nieprzyjemności związanych z pracą.  W mijającym tygodniu znów prym wiodły wieści odnośnie Persony 5: Scramble, ale pojawiło się także sporo materiału odnośnie Project Sakura Wars oraz info kiedy zobaczymy kolejną odsłonę cyklu The Legends of Heroes.

Wieści w tym odcinku pochodzą z okresu 03 – 09 listopada. Życzę owocnie spędzonego czasu wolnego pełnego gier, w których przechodzeniu nikt Wam nie będzie przeszkadzał.


01. Project Sakura Wars przetestujemy jeszcze w listopadzie

SEGA odnośnie Project Sakura Wars, katowała nas ostatnio muzycznymi zwiastunami. Sam tytuł natomiast w Japonii trafi do sprzedaży 12 grudnia, a na zachodzie wiosną 2020 roku. Platforma docelowa to PlayStation 4. Rozgrywka tym razem została przesunięta w kierunku gry akcji, co specjalnie się fanom serii nie podoba. Jednak już niedługo sami będziemy mogli to sprawdzić, bowiem zapowiedziano demo gry, niestety tylko w KKW. Z tej okazji dwa nowe obrazki.

Demo pozwoli przetestować zarówno warstwę przygodową jak i bitewną. Ta pierwsza pozwoli pozwiedzać Great Imperial Theater i zadzierzgać więzi z członkami Imperial Combat Revue: Floral Division przy okazji poznając system LIPS, bitewna natomiast da możliwość pokierowania mechami: protagonisty Seijuurou Kamiyamy oraz jego towarzyszki Azami Mochizuki. Demo dostępne będzie już 21 listopada.

Na zakończenie to jednak nie koniec muzycznych wideo. W tym odcinku Claris i piosenka Rinbu, śpiewana przez Saori Hayami.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/project-sakura-wars-demo-launches-november-21-in-japan

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/project-sakura-wars-claris-character-song-music-video


02. Więcej wieści o Fairy Tail. Zapowiedź kolejnych Atelierów?

Portal Actu Gaming przeprowadził wywiad z Keisuke Kikuchim, producentem od studia Gust. Największa jego część obracała się wokół najnowszego jRPG-a opartego o markę Fairy Tail. Dowiedzieliśmy się że:

 • Na start wybrano środek historii, po zniszczeniu gildii, by przedstawić jak najwięcej bohaterów i ich techniki walki oraz magię.

 • Hiro Mashima był bardzo otwarty na pomysły dodatkowej zawartości od kostiumów po nowe scenariusze. Był w komisji, która aprobowała wszystkie pomysły.

 • Skupiono się na już istniejących bohaterach, nie dodawano nowych.

 • Na przyszłość zaplanowano rzecz jasna różne DLC do pobrania.

Powyżej najnowszy zwiastun produkcji z przebiegiem rozgrywki. Przy okazji napomknięto, że Gust pracuje nad czterema nowymi tytułami, w tym jeden z nich to kolejny Atelier.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/gust-has-four-projects-in-development-including-a-new-atelier-game

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/fairy-tail-first-hands-on-previews-screenshots-and-gameplay


03. Hilde z hukiem wkracza do Soul Calibur VI

Soul Calibur VI to świetna kontynuacja znanej bijatykowej serii, która od jakiegoś czasu dostępna jest na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Bandai Namco zapowiedziało niedawno wydanie drugiego darmowego dodatku – Season 2. W jego skład wejdzie chociażby nowa wojowniczka imieniem Hilde, którą możemy obejrzeć na poniższym materiale wideo jak świetnie włada włócznią.

Data premiery dodatku nie została jeszcze podana.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/soulcalibur-vi-dlc-character-hilde-announced


04. Chipp Zanuff oraz Potemkin jako grywalne postacie w nowym Guilty Gear. Półtoragodzinny materiał z rozgrywki

New Guilty Gear (tytuł roboczy) doczekało się właśnie piątego oficjalnego zwiastuna poświęconego postaciom jak Chipp Zanuff oraz golem Potemkin Przy tej okazji Arc System Works zapowiedział zamknięte sieciowe beta-testy na wiosnę 2020 roku.

Ponadto z live streamu Arc-Nama wyciekło półtoragodzinne nagranie przedstawiając rozgrywkę, w tym pojedynki pomiędzy ujawnionymi już postaciami.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/new-guilty-gear-adds-chipp-zanuff-potemkin-first-gameplay


05. Piosenka Aitai na muzycznym materiale filmowym z Deemo Reborn

Deemo to chwytająca za serce gra muzyczna pierwotnie wydana na smartfony i PS Vitę, która w poprawionej wersji zawitała też na Nintendo Switch (gdzie właśnie pojawił się update z nowymi piosenkami), wkrótce wyląduje także na PlayStation 4 jako Deemo Reborn. Twórcy zarzekają się, iż nie mówimy tutaj o remasterze tylko pełnoprawnym remake. Pojawił się właśnie zwiastun produkcji pokazujący nową chwytającą za serce piosenkę Aitai skomponowaną przez Onoken, gdzie zobaczymy też kawałek rozgrywki.

Największą zmianą będzie przejście w grafikę 3D, przebudowana historia naszej dziewczynki oraz dodanie elementów eksploracyjnych. Oczywiście największą zaletą będzie dodatkowo ponad 60 utworów muzycznych w nowych aranżacjach i całkiem nowych, część nawiązująca jak zawsze do mistrzów gry na pianinie, ale nie tylko. Gra na PS Store pojawi się u nas 21 listopada.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/deemo-reborn-new-song-aitai-gameplay


06. Persona 5 Scramble z masą nowych wieści i kolejnymi zwiastunami

Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers to nie tylko sequel głośnego tytułu, ale również spin-off, bowiem tym razem dostaniemy jRPG-a akcji i, co ciekawe, gra powstaje we współpracy z Koei Tecmo oraz Omega Force. Fabuła ma rozgrywać się pół roku po wydarzeniach z P5 i zabierze nas w podróż po Japonii. Joker nie będzie głównym protagonistą i zamiast niego pokierujemy także innymi bohaterami. Pojawiło się właśnie ponad dwugodzinne nagranie z live streamu gdzie podejrzymy sporo gameplayu.

Przyniósł on masę informacji, z którym można dowiedzieć się chociażby, że:

 • gra jest już 90 procentach gotowa

 • negocjacje wciąż będą stanowić ważną część gry

 • część modeli postaci została pożyczona z Persony 5, część na nowo stworzona

 • gra według twórców ma być wstępem do całej serii gier z logo P5

 • przywołując Personę bądź strzelając z broni czas się zatrzymuje

 • odwiedzimy sporo japońskich miast (na pewno co najmniej 5), co daje nadzieję na nowych bohaterów

 • poznamy dwójkę ciekawych postaci: Sophię – dziewczynę z innego świata oraz Zenkichi Hasekawę – funkcjonariusza policji

Więcej we wspomnianym materiale wideo, oraz filmiku z pierwszym raportem Morgany poniżej.

Japońską premierę na PlayStation 4 i Nintendo Switch wyznaczono na 20 lutego 2020 roku. Zapowiedzi dla zachodu na razie brak. Ponadto poniżej zwiastuny przedstawiają protagonistę gry, czyli „Jokera” oraz wymienioną wcześniej Sophie.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/persona-5-scramble-the-phantom-strikers-first-gameplay-new-details

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/persona-5-scramble-the-phantom-strikers-protagonist-trailer

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/persona-5-scramble-the-phantom-strikers-sophia-trailer


07. Samurai Shodow w graniu przenośnym. Materiał poglądowy

Samurai Shodown to reboot znanej bijatyki sprzed lat od SNK, gdzie walczymy całą plejadą japońskich wojowników. Obecnie gra dostępna jest na konsole PlayStation 4 i Xbox One, zapowiedziano również wersję na Nintendo Switch. Jak gra będzie prezentowała się na hybrydowej konsoli, tego dowiecie się ze zwiastunu gry opublikowanego przez twórców gry.

Gra na Nintendo Switch pojawi się w Japonii 12 grudnia. Zamawiając pre-order, dostaniemy również Samurai Shodown! 2 z Neo Geo Pocket (1999 rok) zawierające 32 grywalnych chibi-wojowników. Wersja to oczywiście zaoferuje również zabawę na małym ekranie na zasadzie jeden Joy-Con jedne gracz. Zimą również ma pojawić się wersja PC i Stadia (kiedyś tam), ale konkretnej daty nie podano.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/samurai-shodown-for-switch-second-trailer


08. Gratka dla kolekcjonerów pudełek. Resonance of Fate 4K / HD Edition PS4 w fizycznej wersji

Resonance of Fate 4K / HD Edition PS4 to zremasterowana wersja oryginalnego, acz niedocenionego jRPG-a z PlayStation 3. Jest już od jakiegoś czasu wprawdzie obecna na PS Store, ale prawdziwy kolekcjoner chciałby mieć pewnie pudełko. Dla nich to właśnie w regionie azjatyckim pojawi się w grudniu fizyczna (konsolowa) edycja tejże gry, tam znanej jako End of Eternity. Na szczęście angielskie napisy będą dostępne.

Powyższe zdjęcie przedstawia wydanie specjalne tego tytułu, w którego skład oprócz gry wejdzie: kolekcjonerskie pudełko, 54 stronicowy artbook oraz dwupłytowy soundtrack z muzyką z gry.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/resonance-of-fate-4k-hd-edition-ps4-physical-editions-launch-in-december-in-asia


09. Walka z bossem na szybkim filmiku z Granblue Fantasy: Versus

Granblue Fantasy: Versus gra oparta o popularne anime i mobilne produkcje, od bardzo długiego czasu rodzi się w bólach. Kiedy jednak coś się pokazuje jest krótkie, ale trzeba korzystać i z tego. Tym razem jest to walka z bossem o imieniu Lancelot w RPG-owym trybie rozgrywki.

Gra ma łączyć w sobie dwa gatunki, możemy ją zaliczyć jako RPG-a, bądź pojedynkować się w trybie Versus. Długo wyczekiwana japońska premiera dojdzie do skutku 6 lutego 2020 roku. Wersja europejska od Marvelous również została zapowiedziana, ale dokładnej daty wciąż brak. Platforma docelowa to PlayStation 4. Rzutem na taśmę pojawił się również materiał pokazujący jak wygląda „online lobby”

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/granblue-fantasy-versus-rpg-mode-lancelot-boss-battle-gameplay

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/granblue-fantasy-versus-online-lobby-trailer


10. The Alliance Alive HD Remastered również dla pecetowych graczy

The Alliance Alive HD Remastered to japońskie RPG, wykorzystujące mechanikę gier z serii SaGa, pierwotnie wydane na Nintendo 3DS. Zremasterowana wersja posiada znacznie lepszą jakość grafiki nie tracąc przy tym ducha oryginału, co można zresztą sprawdzić na niedawno wydanych wersjach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Teraz i pecetowcy będą mogli zagrać, bowiem premierę tej edycji zapowiedziano właśnie na 16 stycznia 2020 roku.

Akcja gry toczy się w gdzie ludzkość została podbita przez antropomorficzne Dajmony z innego wymiaru. Po tysiącu lat zniewolenia ludzie jednak nie zamierzają wciąż siedzieć bezczynnie.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/the-alliance-alive-hd-remastered-for-pc-launches-january-16-2020


11. Druga część Death end re;Quest nadchodzi. Japońska data premiery

Death end re;Quest jest japońskim RPG od Compile Heart nie tak dawno wydany na zachodzie na PS4 i PC. Poruszał on temat niebezpieczeństw gier sieciowych wirtualnej rzeczywistości na modłę Sword Art Online czy .hack. Szkoda tylko, ze cenę zaporową trzyma do dzisiaj. W Japonii natomiast zapowiedziano już Death end re;Quest 2, która do sprzedaży trafi tam 13 lutego 2020 roku. Pojawił się natomiast pełny opening wspomnianej produkcji.

https://www.youtube.com/watch?v=h-v__dB_d7A&feature=emb_title

Fabuła ma kręcić się wokół dziewczyny imieniem Mai Touyama, która przybywa do przeklętego miasta Liz Shoala. Mieszkając w żeńskim internacie, korzystając z umiejętności hackerskich, przeszukuje mieścinę, chcąc odnaleźć swoją siostrę Sanae oraz rozwikłać tajemnicę znikających bez śladu dziewczyn z jej otoczenia.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/death-end-request-2-opening-movie-story-keywords-characters-and-battle-system-detailed


12. Klucz do Prawdy na zwiastunie 13 Sentinels: Aegis Rim

Niektórzy pewnie testują już demo 13 Sentinels: Aegis Rim jednak pojawił się zwiastunowy cykl Visual Memories, do którego należy wideo zatytułowane Key to the Truth, gdzie poznamy prozę życia kolejnych bohaterów.

Tytuł w Japonii trafi do sprzedaży 28 listopada na PlayStation 4 i jak wiadomo pierwsze egzemplarze zawierać będą dodatkowo odnowioną wersją raczej niespecjalnie znanego nam jRPG-a akcji tj. Princess Crown. Trudno powiedzieć czy i my kiedyś dostaniemy taki fant.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/13-sentinels-aegis-rim-key-to-the-truth-trailer


13. Nowy zwiastun klimatycznego void tRrLM(); //Void Terrarium

void tRrLM(); //Void Terrarium to gra dungeon-jRPG od Nippon Ichi Software, za którą odpowiedzialny jest twórca takich tytułów jak A Rose in the Twilight oraz htoL#NiQ: The Firefly Diary z PS Vity, czyli Masayuki Furuya. Premiera gry w Japonii została zaplanowana na 23 stycznia 2020 roku. Platformy docelowe to PlayStation 4 i Nintendo Switch. Wydawca postanowił właśnie opublikować klimatyczny zwiastun, gdzie poznamy aspekty rozgrywki. W tle usłyszymy naprawdę relaksującą muzykę.

Gra zabiera nas do świata, gdzie cywilizacja upadła i wszędzie panoszą się toksyczne zarodniki. Wcielamy się w robota, który musi pilnować i kierować zabutelkowaną, dosłownie, dziewczynką imieniem Toriko. Wizualnie produkcja rzeczywiście nawiązuje do wyżej wymiennych tytułów.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/void-trrlm-void-terrarium-debut-trailer


14. Niecierpliwi odnośnie kolejnych odsłon The Legend of Heroes? Niestety długo jeszcze poczekamy

Niedawno wydane na zachodzie The Legends of Heroes: Trails of Cold Steel III zostało ciepło przyjęte przez graczy, a my czekamy na dostępną już na rynku japońskim część czwartą. Przy okazji czas na podsumowanie: cała seria Trails wchodzącą w skład większego cyklu sprzedała się na całym świecie w ilości ponad 4.3 miliona egzemplarzy. Z jednej strony to dużo jak na tak niszową franczyzę, z drugiej seria zasługuje na większą rozpoznawalność.

Teraz pytanie co dalej? Dobra wiadomość jest tak iż kolejna odsłona jest szykowana, zła natomiast, iż nawet w samej Japonii nie zobaczymy jej wcześniej niż we wrześniu 2020 roku. Na pocieszenie Falcom zapowiedział remastery na PlayStation 4 wcześniejszych gier z serii Trails oraz Ys. Może wreszcie doczekamy się oficjalnej odsłony wydarzeń z Crossbell w zrozumiałym języku? Loli KeA rządzi.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/next-trails-game-due-out-by-september-2020-in-japan


15. Tale of the Fragmented Star wreszcie otrzymuje główną zawartość

W 2018 roku na urządzenia VR dostępne na rynku pojawiło się Tale of the Fragmented Star: Single Fragment Version, prolog do gry przygodowo-logicznej. Fanom przyjdzie jeszcze trochę poczekać, bo do wiosny 2020 roku, ale wreszcie dostaną pełne Tale of the Fragmented Star z pełnoprawną fabułą.

Gra oprócz zawartości prologu i scenariusza otrzyma nowe łamigłówki oraz usprawnienia systemowe. Pojawi się także dodatkowe zakończenie. Gra będzie zawierała język angielski. Niestety sprzedaż wczesnej wersji nie napawa optymizmem, rozeszło się jedynie 10 000 kopii.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/tale-of-the-fragmented-star-main-game-announced-for-playstation-vr-pc-vr


16. Tryby Survival i Deathmatch z Tokyo Ghoul: re Call to Exist na zwiastunach

Namiętni fani uniwersum Tokyo Ghoul chcący się wcielić w jednego z bohaterów będą mięli taką okazję, bowiem już na dniach (15 listopada) zapremieruje na Zachodzie Tokyo Ghoul: re Call to Exist. Z tej okazji Bandai Namco prezentuje dwa tryby rozgrywki: Deathmatch oraz Survival. Nazwy chyba nie wymagają komentarza.

Jak widać gra, zależnie od dzierżonej broni, jest połączeniem elementów akcji i strzelaniny. Gracz wybiera sobie frakcję (Ghouls bądź Investigators) i i rusza walczyć przeciwko potężnym wrogom bądź innym graczom. W trybie multiplayer gra zaoferuje kooperację dla 4 osób oraz walki pomiędzy takimi grupami.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/tokyo-ghoul-re-call-to-exist-deathmatch-and-survival-gameplay


17. Persona 5 jeszcze nie dotarła do sklepu, a już pojawiają się pierwsze DLC

Japonia już na dniach otrzyma niecierpliwie wyczekiwaną przez fanów odświeżoną wersję Persony 5, a żeby wzbudzić jeszcze większy apetyt Atlus funduje nam materiały wideo z przygotowanych DLC. Dodatki zawierają kostiumy i tła muzyczne z przenośnej Persony Q2 oraz dwie nowe bitwy: Challenge Battle: Saikou no Ogyakusan Fullmoon oraz Challenge Battle: Saikou no Ogyakusan Foggyday.

Persona 5 Royal trafi na japoński rynek 13 listopada, natomiast zachód dostanie ją wiosną 2020 roku. Platforma docelowa to PlayStation 4.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/persona-5-royal-dlc-trailers-persona-q2-set-persona-3-and-4-protagonist-challenge-battles


18. Detektywistyczna przygodówka z shogi w tle już wkrótce zadebiutuje na konsolach

Senri no Kifu: Gendai Shougi pochodzi z urządzeń mobilnych i łączy w sobie elementy przygodówki i gry shogi. Wcielamy się rolę domorosłego detektywa, próbującego rozwiązać mroczną tajemnicę zaginięcia najlepszego gracza, a droga do celu wiedzie poprzez właśnie pokonywanie kolejnych przeciwników w shogi. Podczas zabawy napotkamy najlepszych obecnie mistrzów w tej dyscyplinie jak Michio Takahashi jak również z przeszłości oraz legendarnych. O tym wszystkim poniższy filmik.

Kemco datę japońskiej premiery ustaliło na 27 lutego 2020 roku. Platformy docelowe to PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/senri-no-kifu-gendai-shougi-mystery-launches-february-27-2020-in-japan


19. Zachodnia wersja Arc of Alchemist dla Nintendo Switch jednak się pojawi

Arc of Alchemist to japoński hack’n’slash od Idea Factory. Akcja rozgrywa się w pustynnej krainie, gdzie bohaterka Quinn Bravesford prowadzi działania wojenne przeciwko sojuszowi ościennych państw. Jej celem jest odnalezienie czterech kul, które są kluczem do Wielkiej Potęgi mającej uratować ludzkość. Jednym z elementów rozgrywki jest rozbudowa własnej bazy.

Gra na zachodzie miała ukazać się jeszcze tej zimy na PlayStation 4. Niestety data uległa przesunięciu na początek 2020 roku. Co ciekawe zlokalizowana zostanie także wersja Nintendo Switch pierwotnie odrzucana. Gratka dla kolekcjonerów taka, że edycja PS4 otrzyma pudełkowe wydanie. W Japonii tytuł jest już dostępny.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/arc-of-alchemist-for-switch-coming-west-alongside-ps4-version-in-early-2020


20. Czas na granie! Film promocyjny konsoli PS4

Szybkim krokiem zbliża się kolejna generacja konsol, ale to nie oznacza, iż na obecnej wieje już nudą. Sony przypomniało nam o tym swoim nietypowym filmikiem, gdzie zobaczymy bohaterów ze sztandarowych produkcji obecnych lub mających nadejść na PlayStation 4. Przewijają się postacie chociażby z Final Fantasy VII Remake, Monster Hunter World: Iceborne i wielu innych gier.

Cóż, ciekawych tytułów do ogrania jest tyle, że z pewnością nie ma się co niecierpliwić oczekiwaniem na PlayStation 5.

Źródło: https://gematsu.com/2019/11/ps4-its-time-to-play-promotional-video


Pewnie to miał na myśli Piłsudski porównując sytuację  geopolityczną ówczesnej Polski do stania na dwóch krzesłach.  

w9MOCKxrvZ4fCRjcDs9gkt0D8Eqs31HY3q59rAwNLuc

Autor

Jestem miłośnikiem gier jRPG i strategii, kolekcjonuje też figurki. Recenzuje gry od ponad dekady na różnych portalach i mogę się pochwalić bardzo bogatym warsztatem. Lubię czytać książki o tematyce historycznej oraz interesuje się geopolityką. Mój e-mail kontaktowy to aysnel.astarell@gmail.com

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

*Poniższy tekst został napisany przez osobę szczerze pochłoniętą i zafascynowaną wykreowanym światem oraz bohaterami powołanymi do życia. Autor odebrał tytuł wyjątkowo emocjonalnie i po...

Gry

Dzisiaj mamy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz nowy numer Przystani, nie żeby ranga obu tych wydarzeń była jednakowa, ale skoro media mówią, że dzięki temu...

Gry

Nowy miesiąc, nadchodzą upały i wraca koronowirus, i nagle znów wszyscy nabierają chęci do wszystkiego czego nigdy nie robili, ale będą nagle robić, bo...

Gry

Pełnia sezonu ogórkowego, niemal wszystko na co się polowało w temacie japońszczyzny miało już swoją premierę teraz więc czekamy do jesieni. Mimo wszystko przyszłość...

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.