Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

Japońska Przystań #08 – tygodnik o grach z KKW

Pewnie początek roku szkolnego wielu psuje humory, ale poprawmy je nieco, czytając Japońską Przystań.

Z powodu natłoku obowiązków w realnym życiu, ten odcinek będzie skromniejszy niż ostatnie, ale to nie oznacza, iż nie będzie o czym poczytać. Wprawdzie mniej „mainstreamowo”, nie licząc Yakuzy 7, ale mniejsze tytuły też potrafią być ciekawe. Ostatni tydzień wakacji (25 – 31 sierpnia) pewnie minął wszystkich zbyt szybko, ale nie ma co się smucić, bowiem jesień przyniesie sporo ciekawych japońskich premier. W każdym razie niech początek września przyniesie Wam sporo przyjemności.


01. Czyściec oczami małej dziewczynki. Przedpremierowy zwiastun Crystar

Spike Chunsoft oraz FuRyu przygotowali się do zachodniej premiery japońskiego action-RPG’a zatytułowanego Crystar. W sumie gdy ten tekst czytacie, pewnie część z was grę już mą, ale jeśli niektórzy się wahają mogą jeszcze obejrzeć materiał wideo z bohaterką i jej przemianami.

Tytuł opowiada o dwóch siostrach, które zostały wciągnięte do świata Czyśćca. Rei by ratować swoją siostrzyczkę musi podpisać kontrakt z Demonami i walczyć z miejscowymi potworami. Musi stawić też czoła własnej przeszłości, a główną jej bronią będą żal i łzy. Gra pojawiła się na PlayStation 4 i PC.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/crystar-launch-trailer


02. Astral Chain zwiastun promocyjny. Gra od Platinium Games nie zawodzi

Astral Chain – kolejny tytuł, który pewnie już macie w rękach, ale podobnie jak w/w gra, jeśli ktoś potrzebuje zachęty, być może jego obawy rozwieje poniższy zwiastun pokazujący najlepsze momenty z fabuły. Produkcja dostępna jest na Nintendo Switch.

Ciężko przyporządkować grę ściśle do jakiegoś gatunku. Znajdziemy tu zarówno elementy akcji, przygody jak i RPG. Akcja tytułu toczy się w futurystycznym mieście, gdzie wcielając się w jedno z rodzeństwa (brat, bądź siostra) wstępujemy do miejscowej policji, by walczyć z zagrożeniem z innego wymiaru, przy pomocy żywych broni zwanych Legion. Twórcy Bayonetty i NieR Automata oferują unikatowy styl walki oraz system więzi pomiędzy wspomnianym rodzeństwem.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/astral-chain-launch-trailer


03. Pierwsze obrazki z Star Ocean: First Departure R. Remaster jedynie na papierze

Star Ocean: First Departure R, to przynajmniej w teorii, remaster pierwszego Star Ocean wydanego na PSP, które samo było już remakiem wersji Snes. Tym razem gra ma pojawić się na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Square-Enix opublikowało garść obrazków (dostępnych poprzez źródło newsa), na których praktycznie żadnej remasteryzacji nie widać. No, chyba że ktoś jest maniakalnym zwolennikiem retro.

Data premiery nie została jak na razie podana.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/star-ocean-first-departure-r-first-screenshots-description


04. Walczące panny z Onechanbara ponownie w Japonii już w grudniu. Pierwsze obrazki

Tamsoft pracuje właśnie nad wznowieniem bijatyki z półnagimi dziewczynami z serii Onechanbara. Tym razem jednak nie będzie to kontynuacja, ale remake zatytułowany Onechanbara Origin, oparty o dwie pierwsze odsłony serii. Dostaniemy na nowo opowiedzianą opowieść o siostrach Aya i Saki chcących się nawzajem pozabijać. W magazynie Famitsu pojawiły się już pierwsze obrazki. Dostęp poprzez źródło news’a.

Japońska premiera gry została zaplanowana na 5 grudnia. Platforma docelowa to PlayStation 4.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/onechanbara-origin-launches-december-5-in-japan


05. Plejada bohaterów z Ys IX: Monstrum Nox. Nowe obrazki

Magazyn Famitsu w najnowszym numerze postanowił przybliżyć nam sylwetki kilku bohaterów z Ys IX: Monstrum Nox:

 • Maxim – wraz ze swoją sową o imieniu Arthur prowadzi dziwny interes na czarnym rynku. Niesamowicie silny.

 • Saradhi – śliczna pani doktor o brązowej skórze ze zgrabną figurą. Leczy mieszkańców za darmo.

 • Silhouette – służąca nosząca maskę. Pięknie się wysławia i jest jedną z kluczowych postaci fabuły.

 • Xavier – Roo (takie zwierzątko) o ciętym języku.

 • Tate – młody chłopiec kombinujący jak wyrwać się z domu. Jego ojciec potrafi stworzyć zbroje odpędzające demony.

Gra pojawi się w Japonii 26 września na PlayStation 4. Będzie grywalna także podczas nadchodzącego Tokyo Game Show 2019. Pojawiły się nowe obrazki dostępne poprzez źródło newsa oraz najnowszy zwiastun pokazujący m.in. kocią pannicę.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/ys-ix-monstrum-nox-details-maxim-salady-silhouette-tito-and-xavier

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/ys-ix-monstrum-nox-tgs-2019-trailer


06. Jak się gra w Atelier Ryza na Nintendo Switch? Poglądowy materiał wideo

Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout czyli przygody następnej alchemiczki już za miesiąc w Japonii, więc Koei Tecmo oraz Gust opublikowali nagranie z live-streamu zatytułowanego One Month Before Release. W jego początkowej części można zobaczyć jak gra wygląda na Nintendo Switch i czy wersja ta daje radę. Poza tym wszystko, co związane z rozgrywką oraz pokaz kostiumów.

W Europie gra pojawi się 1 listopada na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz PC. Poniżej jeszcze zwiastun fabularny z wersji PS4 oraz masa innych filmików dostępnych poprzez drugie źródło newsa.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/atelier-ryza-first-switch-gameplay-more

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/atelier-ryza-details-battle-strategies


07. Seria chińskich RPG – Xuan-Yuan Sword zadebiutuje na konsolach

Chociaż chińskie RPG nie są najwyższych lotów, to jedna coraz bardziej przebijają się do świadomości szerszego grona graczy. Tym razem tajwański deweloper Softstar Entertainment postanowił wydać na konsolę jedną z części swojej serii – Xuan-Yuan Sword VII. Tytuł będzie grywalny podczas nadchodzącego Tokyo Game Show 2019. Poniżej krótkie wideo.

Akcja gry ma toczyć się w starożytnych Chinach pod koniec rządów Zachodniej Dynasti Han i łączyć w sobie wątki historyczne oraz fantasy. Japońską datę premiery na PlayStation 4, Xbox One oraz PC zaplanowano na lato 2020 roku. Co dziwne na sprzęt mobilny gra, jako Xuan Yuan Sword Luminary pojawi się jeszcze tej zimy.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/xuan-yuan-sword-vii-coming-to-ps4-xbox-one-and-pc


08. Pierwszy rzut oka na Warriors Orochi 4 Ultimate

Warriors Orochi 4 Ultimate to gra z gatunku musou (bijatyka pola walki z setkami przeciwników), poprawiona wersja wydanego wcześniej tytułu. Zawierać będzie wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia oraz dwójkę dodatkowych bohaterów – Gaia oraz Joanna d’Arc. Gaia ponadto otrzyma w grze własną opowieść. Pojawiły się właśnie pierwsze obrazki dostępne poprzez źródło news’a.

Ponadto dostępny będzie odnowiony tryb Infinite pozwalający graczom walczyć z potężnymi przeciwnikami. Na stałe pojawi się tryb Wyzwań oraz dwa nowe scenariusze. W Japonii gra na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch pojawi się w grudniu a wersja PC w lutym 2020 roku.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/first-look-at-warriors-orochi-4-ultimate


09. RemiLore dla PC wreszcie z datą premiery

RemiLore: Lost Girl in the Lands of Lore to gra roguelike w stylu anime z licealistką Remi w roli głównej. Remi przypadkiem wybudza magiczną gadającą księgę Lore i razem trafiają do świata Ragnoah, gdzie walczą z mechanicznymi potworami.

Gra jakiś czas temu ukazała się na zachodzie w wersji Nintendo Switch i to nawet w pudełkowym wydaniu, lecz niestety z zaporową ceną. Na szczęście wciąż odwlekana edycja PC powinna być tańsza a jej światową premierę wyznaczono na 4 września.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/remilore-lost-girl-in-the-lands-of-lore-for-pc-launches-september-4


10. Steins;Gate: My Darling’s Embrace sklasyfikowane w Australii

Wielbiciele spod znaku Steins;Gate winni nadstawić uszu, bowiem australijski odpowiednik PEGI sklasyfikował tytuł Steins;Gate: My Darling’s Embrace, które wydawcą jest Spike Chunsoft.

Sam wydawca jednak jak na razie nie opublikował oświadczenia w tej sprawie, ale przypuszcza się, iż chodzi o taki tytuł jak Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling po raz pierwszy wydany w czerwcu 2011 roku na konsolę Xbox 360, a z czasem też na inne sprzęty. Niestety angielska wersja jak dotąd się nie ukazała.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/steinsgate-my-darlings-embrace-rated-in-australia


11. Arc of Alchemist opóźnione dla zachodu. Zwiastun na pocieszenie

Arc of Alchemist to japoński hack’n’slash od Idea Factory. Akcja rozgrywa się w pustynnej krainie, gdzie bohaterka Quinn Bravesford prowadzi działania wojenne przeciwko sojuszowi ościennych państw. Jej celem jest odnalezienie czterech kul, które są kluczem do Wielkiej Potęgi mającej uratować ludzkość. Jednym z elementów rozgrywki jest rozbudowa własnej bazy. Poniżej najnowszy materiał wideo

Gra na zachodzie miała ukazać się jeszcze tej zimy na PlayStation 4. Niestety data uległa przesunięciu na początek 2020 roku. Co ciekawe w Europie dostaniemy również pudełkową wersję gry. W Japonii natomiast gra pojawi się 10 sierpnia na PS4 i Switch. Niestety wersja na konsolę Nintendo nie zostanie zlokalizowana.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/arc-of-alchemist-for-ps4-delayed-to-early-2020-in-the-west


12. Widowiskowy materiał zapowiadający Samurai Shodown na Nintendo Switch

Samurai Shodown to reboot znanej bijatyki sprzed lat od SNK, gdzie walczymy całą plejadą japońskich wojowników. Obecnie gra dostępna jest na konsole PlayStation 4 i Xbox One, ale właśnie zapowiedziano wersję na Nintendo Switch. Z okazji tej przygotowano zwiastun przedstawiający, co ważniejszych bohaterów i style walki.

Gra na Nintendo Switch pojawi się w Japonii 12 grudnia. Zamawiając pre-order dostaniemy również Samurai Shodown! 2 z Neo Geo Pocket (1999 rok). Ponadto w sklepie SNK dostępnych będzie kilka edycji specjalnych. Zimą również ma pojawić się wersja PC, ale konkretnej daty nie podano.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/samurai-shodown-for-switch-debut-trailer-screenshots


13. Siódma Yakuza w drodze. Pierwszy zwiastun, obrazki i wieści

Fani Yakuzy będą wniebowzięci albo zniesmaczeni. SEGA zapowidziała właśnie siódmą odsłonę serii zatytułowaną Yakuza: Like a Dragon (Yakuza 7: Whereabouts of Light and Darkness w Japonii). W sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że tym razem będziemy mieć do czynienia z turowym RPG, co można zobaczyć na upublicznionych właśnie obrazkach (poprzez źródło news’a). Ponadto pojawił się zwiastun wprowadzający nas w arkana scenariusza.

Wcielamy się w rolę bohatera o imieniu Ichiban Kasuga z rodziny Arakawa (klan Tojo), który po 18 latach odsiadki wychodzi na wolność. Nie witany przez nikogo wraca do rodzinnego Kamurocho, ale to nie jest już to samo miasto, które znał sprzed laty. Japońską premierę zaplanowano na 16 stycznia 2020 roku, zachód otrzyma grę w dalszych miesiącach.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/yakuza-7-announced-for-ps4-first-trailer-details-and-screenshots


14. Czy to źle podrywać dziewczyny w lochach? Najnowszy materiał wideo

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate to chibi dungeon-crawler oparty o znaną serię light nowelek, mangi i anime od 5pb. (MAGES). Wydawca postanowił przypomnieć na o tym tytule i opublikował nowe wideo przedstawiające bohaterów oraz styl rozgrywki.

W Japonii gra zmierza na PlayStation 4, Nintendo Switch, PS Vitę i PC, a datę premiery wyznaczono na 28 listopada. W tym samym czasie pojawi się też wersja azjatycka z dostępnym językiem angielskim, ale tylko na PS4 i Switch.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/is-it-wrong-to-try-to-pick-up-girls-in-a-dungeon-infinite-combate-latest-trailer


15. Wesoły małpiszon z Super Monkey Ball: Banana Blitz HD na japońskim zwiastunie

Super Monkey Ball: Banana Blitz HD (w Japonii jako Tabegoro! Super Monkey Ball) zmierza właśnie na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch oraz pecety. Oprócz poprawionej grafiki i znanych trybów zabawy można spodziewać się też nowych atrakcji. Tym razem SEGA opublikowała zwiastun japońskiej wersji gry ukazujące wesołe harce naszego małpiszona przy przygrywającej, wesołej muzyczce.

Tytuł pierwotnie pojawił się na Nintendo Wii w 2006 roku. Zachodnią premierę na konsole wyznaczono na 29 października, posiadacze PC dostaną ten tytuł dopiero zimą.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/super-monkey-ball-banana-blitz-hd-japanese-trailer


16. Jak posługiwać się Bayonetem w Code Vein? Kolejny film instruktażowy

Code Vein nazywany czasem animowanymi Soulsami już 27 września będzie miał swoją premierę. Przyszedł czas zapoznać się z kolejną bronią – Bayonet. Dzięki „bagnetowi” można nim walczyć w zwarciu, ale przeważnie służy do strzelania. Poniżej instruktaż w filmowej formie.

Gra będzie dostępna na platformach: PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Trzeciego września pojawi się demo.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/code-vein-bayonet-trailer


17. „Zremasterowana” Romancing Saga 3 już wkrótce w Japonii

Romancing Saga 3 było jednym z hitów jRPG-wych wydanym wiele lat temu na Snesa zarówno pod względem wizualnym jak i fabularnym. Teraz gra po odnowieniu ma ponownie pojawić się na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PS Vita, PC oraz smartfonach. Niestety premiera 11 listopada jak na razie tylko w Japonii. Poniżej zwiastun jak tytuł się prezentuje.

Jak można zauważyć to kolejny pseudo remaster po mało znaczącym liftingu. Chociaż może fanom retro przypadnie do gustu.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/romancing-saga-3-remaster-launches-november-11-in-japan


18. Kouji Watanabe na zwiastunie z 13 Sentinels: Aegis Rim

Wydawca Atlus i deweloper VanillaWare opublikowali 9-cio minutowe wideo z 13 Sentinels: Aegis Rim. Materiał zatytułowany Deep Investigation File: Author Kouji Watanabe dotyczy jednej postaci z gry, czyli Kouji Watanabe pokazujący przy okazji starcia oraz elementy przygodówkowe.

Tytuł w Japonii trafi do sprzedaży 28 listopada na PlayStation 4. Będzie też obecny w grywalnej postaci na wrześniowych targach Tokyo Game Show 2019.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/13-sentinels-aegis-rim-deep-investigation-file-author-kouji-watanabe-video


19. Hatsune Miku: Project Diva MegaMix przybędzie również do zachodnich fanów

SEGA śpieszy z ujawnieniem dwóch premier Hatsune Miku: Project Diva MegaMix wersji gry z vocaloidową piosenkareczką dla Nintendo Switch. Japońska premiera odbędzie się 13 lutego 2020 roku, a zachodnia też w tym samym, ale w dalszych miesiącach. Ponadto w KKW pojawi się edycja limitowana zawierająca specjalnie ilustrowane pudełko, kartę “Catch the Wave” SONOCA, art-book oraz pięciopłytowy soundtrack.

Ponadto pojawią się także specjalne kontrolery dedykowane grze. Poniżej do obejrzenia pierwszy zwiastun.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/hatsune-miku-project-diva-megamix-launches-february-13-2020-in-japan-2020-in-the-west


20. Męska załoga na zwiastunie z Utawarerumono: ZAN

Utawarerumono: ZAN to pewna wariacja serii Utawarerumono zmieniająca nieco jej ciężar gatunkowy. Ogólnie gry wchodzące w jej skład są mieszankami visual-noveli i taktycznego jRPG’a ta odsłonach natomiast to typowy slasher z gatunku musou. Historia opisana w cyklu zostanie opowiedziana na nowo, ale tak byśmy znowu mogli pograć m.in. naszymi ulubionym uszastymi ślicznotkami. W celu zachęty pojawił się zwiastun zatytułowany Those Who Rise, Part 3 gdzie zobaczymy jak radzą sobie w boju Ougi, Jachdwalt, Kiwru oraz, dla odmiany, Nosuri.

Gra jest już od jakiegoś czasu dostępna w Japonii, a w Europie pojawi się 13 września jak na razie na PS4.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/utawarerumono-zan-those-who-rise-part-3-trailer


                                     Na rozluźnienie przed rokiem szkolnym 🙂

Autor

Jestem miłośnikiem gier jRPG i strategii, kolekcjonuje też figurki. Recenzuje gry od ponad dekady na różnych portalach i mogę się pochwalić bardzo bogatym warsztatem. Lubię czytać książki o tematyce historycznej oraz interesuje się geopolityką. Mój e-mail kontaktowy to aysnel.astarell@gmail.com

5 komentarzy

5 komentarzy

 1. tandiblue

  1 września, 2019 o 15:41

  Przystań nie wyszła wcale taka skromna. Jest co czytać. Nowy Steins;Gate jak się ukaże to chętnie sprawdzę, bo chciałbym wrócić do tego uniwersum. Czekam na promocję Steins;Gate Elite na PS4 z bonusowym STEINSGATE Linear Bounded Phenogram.

  Ys IX coraz bardziej mi się zaczyna podobać, liczę na to, że gra będzie dużo lepiej wyglądać niż VIII, która spokojnie mogłaby wyjść na PS3.

 2. aysnel

  1 września, 2019 o 17:53

  „Czekam na promocję Steins;Gate Elite na PS4 z bonusowym STEINSGATE Linear Bounded Phenogram”
  Była już chyba.

  Co do skromności, ciekawych newsów było więcej, ale nie dałem rady wszystkiego ogarnąć, cały tydzień zagoniony byłem. Zaczynam mieć też przeczucie, że ludzie często po to, by obejrzeć ostatni obrazek. 🙂 😉

 3. Saizo

  1 września, 2019 o 22:16

  Uwielbiam ten utwór przewodni w Romancing Saga 3. Ciekawie kiedy u nas i jaka cena.

  • aysnel

   1 września, 2019 o 22:26

   Trudno powiedzieć czy w ogóle zdecydują się wydać to poza Japonią.

   • Musiol

    2 września, 2019 o 16:54

    Wydadzą, potwierdzone dawno temu. Myślę, że w tym samym terminie co Japonia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

*Poniższy tekst został napisany przez osobę szczerze pochłoniętą i zafascynowaną wykreowanym światem oraz bohaterami powołanymi do życia. Autor odebrał tytuł wyjątkowo emocjonalnie i po...

Gry

Dzisiaj mamy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz nowy numer Przystani, nie żeby ranga obu tych wydarzeń była jednakowa, ale skoro media mówią, że dzięki temu...

Gry

Do premiery PlayStation 5 pozostało kilkanaście tygodni. Sony w przypadku nowej konsoli wybrało specyficzny sposób marketingu, dawkując nam strzępy informacji.  Premiera tuż tuż, a...

Gry

Nowy miesiąc, nadchodzą upały i wraca koronowirus, i nagle znów wszyscy nabierają chęci do wszystkiego czego nigdy nie robili, ale będą nagle robić, bo...

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.