Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

Japońska Przystań #06 – tygodnik o grach z KKW

Mimo iż na horyzoncie majaczy już rok szkolny, letnia aura wciąż nasz rozpieszcza. Dlaczego więc nie spędzić nieco wolnego czasu z nami, skoro kolejna garść newsów rodem z Japonii właśnie się pojawiła?

Przeglądając niektóre z newsów, można zauważyć, że kolekcjonowanie na siłę pudełkowych wersji zamiast zadowolić się, często tańszym cyfrowym produktem stało się czym nobilitującymi i dodającym szyku w społeczności graczy.  Mniejsza już o gry AAA czy co bardziej głośniejsze produkcje, kiedy rzeczywiście lepiej byłoby posiadać fizyczne wydanie, ale wydawanie masę pieniędzy na pudełko z prostą niezależną grą, wydaje się być zbytnią rozrzutnością.

Osobiście nie jestem przeciwny kolekcjonerom, dla których jest to pewne hobby, ale czytając, iż wydawcy wypuszczają na rynek tytuł zajmujący ułamek nośnika, zastanawiam się na czym oni zarabiają. Czy jest to pewna forma reklamy, gdzie trzeba wyłożyć nieco środków bez gwarancji zwrotów, a może chętnych jest wystarczająco dużo, by pokryć  koszty dystrybucji? Największym argumentem za pudełkową wersją stanowi przekonanie, iż gra zostanie z nami na zawsze i nie grozi jej nagłe „zniknięcie” jak w przypadku cyfrówki. Ludzie troszkę błędnie podchodzą do tej kwestii, bowiem istnieją, przynajmniej w teorii, możliwości zablokowania danej gry wydanej na płytce, chociażby prostą łatką czy najnowszym updatem firmware konsoli, jakby się uprzeć. Działanie może mniej prawdopodobne niż zamknięcie dystrybucji cyfrowej, ale wciąż realne. Wprawdzie każdy ma prawo wydawać własne pieniądze jak chce, ale nie co rozsądku przy planowaniu zakupów byłoby wskazane.

W newsach za okres 11-17 sierpnia pewna posucha, ale kilka ciekawych tematów się znalazło. Możemy wreszcie podejrzeć jak wygląda nowa gra spod szyldu SAO, poznać kolejny tytuł bazujący na popularności serii Castlevania, czy poczytać o piątej odsłonie przygód uroczej pół-dżinki Shantae. Przyjemnego czytania i do zobaczenia za tydzień.


01. Urocza Kyoko z werwą obija napastników na zwiastunie z River City Girls

Studio WayForward, twórcy znanej serii Shantae opublikowali właśnie krótką zajawkę odnośnie River City Girls, z jedną z bohaterek imieniem Kyoko. Urocze kształty skrywają jednak zabójczą broń. Poza tym nie waha się także obijać facjaty innym dziewczynom.

Tytuł to wariacja takiego hitu z dawnych lat jak River City (bądź Kunio-Kun), również w stylu retro. Do sprzedaży trafi 5 września na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC. Pojawi się również wersja pudełkowa.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/river-city-girls-kyoko-trailer


02. Interesujące marki od Koei-Tecmo i innych firm trafiło do japońskich rejestrów

Połowa roku za nami, więc część firm ujawnia powoli nowe tytuły nad którymi zamierza pracować. Rąbka tajemnicy ujawniają nowo zarejestrowane marki odnośnie gier w Japonii. Najwięcej od Koei-Tecmo:

 • Isekai Musou (Other World Warriors, czyżby znów jakiś crossover?)

 • Gakuen Musou (Academy Warriors)

 • Tensei Musou (Reincarnation Warriors, uprzedzając pytania bez żadnego związku z serią SMT od Atlusa)

 • Musou Play

 • Musou Mode

Marki innych firm:

 • Brigandine: Lunasia Senki (Record of Lunasia War) od Happinet. Tytuł nawiązuje do taktycznego RPG wydanego w 1998 roku na pierwsze PlayStation.

 • Starlight Spot oraz DereSupo od Bandai Namco, Tytuły nieco nawiązujące do The Idolmaster: Cinderella Girls Starlight Stage ze smartfonów.

 • Kishi Fujii Souta no Shougi Training od Game Studio. Shogi to gra stołowa zbliżona do szachów. Souta Fuji to znany w Japoni profesjonalny gracz.

 • Root Film od Kadokawa Games, prawdopodobnie produkcja filmowa na bazie ich visual-novelkowego tytułu Root Letter.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/koei-tecmo-trademarks-iseki-musou-and-more-in-japan-happinet-trademarks-brigandine-lunasia-senki


03. Dajmonice Zaana, Lucica i Aisha oraz dajmon Gavod z Oninaki ujawniają swoje możliwości na materiale wideo z gry

Tokyo RPG Factory szykuje się na premierę swojego nowego dzieła nawiązującego do klasycznych jRPG-ów sprzed lat, czyli Oninaki. Premiera już niedługo, więc kontynuując wątek z poprzedniego tygodnia tym razem młoda dajmonica Zaana wymachująca kosą oraz brawlerka Lucica otrzymały własne zwiastuny podobnie jak dajmon Gavod. Pojawiła się też Aisha.

Premierę światową gry zaplanowano na 22 sierpnia, a platformy docelowe to PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/oninaki-daemon-izana-gameplay

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/oninaki-daemon-lucica-gameplay

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/oninaki-daemon-gavod-gameplay

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/oninaki-daemon-aisha-gameplay


04. Mało Wam Bloodstained? Czekajcie na Vigil: The Longest Night. Pierwszy zwiastun

Bloodstained przypomniało nam o grach z serii Castlevania i osiągnęło sukces, co przyciągnęło rzecz jasna innych chętnych na zarobek. Tym razem Glass Heart Games zaprezentowało nam na opublikowanym zwiastunie miks platformówki i akcji w 2D – Vigil: The Longest Night. Jednak na premierę nieco poczekamy, bo do początków 2020 roku. Platformy docelowe to PlayStation 4, Xbox One, PC, a później także i Nintendo Switch.

Tytuł jak już wspomniałem ma nawiązywać do starych Castlevanii oraz Salt and Sanctuary. Klimat gry ma być połączeniem prozy Lovecrafta i tajwańskich legend. Za muzykę odpowiada Jouni Valjakka z popularnej kapeli Whispered.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/2d-action-platformer-vigil-the-longest-night-coming-to-ps4-xbox-one-and-pc-in-early-2020-switch-later


05. Angielski zwiastun promocyjny Root Letter: Last Answer

Root Letter: Last Answer to nowa wariacja visual-nowelkowego tytułu od Kadokawa Games wzbogacona o interaktywną zawartość. Ponownie podejmujemy śledztwo w sprawie naszej przyjaciółki Ayi Fumino zamordowanej 15 lat temu. Przeszukujemy prefekturę Shimane szukając śladów, które doprowadzą nas do jednego z pięciu zakończeń. Ponadto pojawią się nowe epilogi. PQube zachodni wydawca gry opublikował właśnie materiał wideo pokazujący skalę zmian w stosunku do oryginału.

Tytuł pojawi się w Europie 30 sierpnia. Platformy docelowe to PlayStation 4, PC i Nintendo Switch.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/root-letter-last-answer-english-gameplay-trailer


06. Dwie kolekcje shoot’em upów dla zachodnich posiadaczy Nintendo Switch

Jeśli komuś mało strzelanek – shoot’em upów na Switcha niedługo dostanie ich całą garść albo nawet dwie. NIS America zamierza na zachodnich rynkach wydać dwa zestawy od Psikyo zatytułowane:

 • Psikyo Shooting Stars Alpha zawierające takie produkcje jak Strikers 1945, Strikers 1945 II, Strikers 1945 III, Sol Divide, Dragon Blaze i Zero Gunner 2

 • Psikyo Shooting Stars Bravo w którego skład wejdą Samurai Aces Episode I, Samurai Aces Episode II: Tengai, Samurai Aces Episode III: Sengoku Cannon, Gunbarich, Gunbird, oraz Gunbird 2.

Dobra wiadomość dla kolekcjonerów jest taka że obie składanki zostaną w wersji pudełkowej. Trafią one do nas na początku 2020 roku. Poniżej zwiastun.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/psikyo-shooting-stars-alpha-and-bravo-coming-west-in-early-2020


07. Robo-kot bierze się za rolnictwo, nowy Doraemon również dla zachodu

Doraemon to uroczy, mechaniczny niebieski kotek, który zdobył już wielbicieli na całym świecie. W grze Doraemon Story of Seasons wciela się w rolnika, a czy gra w stylu Harvest Moon w jego wydaniu warta jest uwagi sprawdzimy to już wkrótce.

Bandai Namco zapowiedziało właśnie zachodnią wersję gry, która pojawi się w Europie 11 października na Switch i PC. Co ciekawe wersja dla konsoli Nintendo zostanie wydana również w pudełku. W źródle newsa galeria obrazków.

Źródło: https://gematsu.com/gallery/doraemon-story-of-seasons/august-13-2019/


08. Lord Zedd znów będzie czynił zło w Power Rangers: Battle for the Grid

Power Rangers: Battle for the Grid to bijatyka 2.5D wydana na konsole kilka miesięcy temu, oparta o znany serial telewizyjny. Wydawca nWay wypuścił właśnie update o numerku 1.4, zawierające DLC z nową grywalną postacią, złoczyńcą Lordem Zeddem. Niestety bohater ten jest płatny, stanowi część przepustki sezonowej, bądź do zakupu indywidualnego.

Dodatkowo DLC przynosi trzeci akt opowieści – Finale oraz pewne usprawnienia w mechanice gry i rozgrywce. Tytuł jest dostępny na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Data premiery wersji PC wciąż nie została ustalona. W źródle newsa galeria obrazków.

Źródło: https://gematsu.com/gallery/power-rangers-battle-for-the-grid/august-13-2019/


09. Zwalczajcie wspólnie bakterie witaminami w Vitamin Connection

Deweloper znanej i lubianej serii Shantae zapowiedział właśnie ekskluzywną, dwuosobową kooperacyjną grę akcji Vitamin Connection dla Nintendo Switch. Data premiery nie została jeszcze podana, ale wiadomo że wydawca Limited Run Games wyda tytuł w wersji pudełkowej.

Vitamin Connection pozwoli wcielić nam się w Vita-Boya i/bądź Minę-Girl dwie mikroskopijne istotki walczące z bakteriami w żywych organizmach. Można oczywiście grać solo, ale gra swoje pazury ma pokazywać w trybie kooperacyjnym, gdzie jedna osoba strzela i porusza specjalnym stateczkiem, druga natomiast celuje i nim obraca. Gra ma również zawierać poziomy charakterystyczne dla gier akcji i rytmicznych oferując innowacyjne wykorzystanie Joy-Conów i HD Rumble. Oprawa graficzna ma być utrzymana w retro-futurystycznych klimatach.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/wayforward-announces-co-op-action-game-vitamin-connection-for-switch


10. Światem gamingu rządzą automaty arcade? To możliwe w Arcade Spirits, które wreszcie zawita na konsole

Wprawdzie Arcade Spirits zostało wydane na początku roku już na PC, ale wydawca PQube zapowiedział właśnie konsolowe wersje tej nowelki. Gra na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch pojawi się na początku 2020 roku. Z tej okazji opublikowano zwiastun pokazujący rozgrywkę.

Arcade Spirits to visual-novelka z elementami RPG zabiera nas do alternatywnego świata, gdzie krach na rynku gier z 1983 roku nie miał miejsca. Akcja toczy się w początkach XXI wieku, gdzie segmentem rozrywkowym wciąż rządzą automaty arcade, a my wcielamy się w rolę pracownika salonu gier. Produkcja umożliwia samodzielne stworzenie własnej postaci, w trakcie zabawy natomiast podejmowane decyzje mają wpływ na nasze cechy charakteru, co ma przełożenie na jak cała historia się potoczy.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/romance-visual-novel-arcade-spirits-coming-to-ps4-xbox-one-and-switch-in-early-2020


11. Co zaoferuje nam najnowsza Cooking Mama? Informacje i pierwsze obrazki

Nowa odsłona cyklu Cooking Mama – Cooking Mama: Cookstar jest w już w drodze. Wprawdzie nie znamy daty japońskiej premiery, ale gra otrzymała już w niemiecką kategorię USK w wersji na PS4 i Switch. Pojawiły się jednak pierwsze obrazki (poprzez źródło newsa) oraz pierwsze wieści z czym to się je:

 • Dostępny będzie tryb Wegetarianizm

 • Otrzymamy ponad 90 przepisów kulinarnych

 • Niektóre przepisy mają być zabawne np. na bazie jednorożca

 • Sterowanie tradycyjne bądź poprzez kontrolery ruchu

 • Tryb multiplayer bądź kooperacja dla dwóch osób

 • Tryb wyzwania dla doświadczonych szefów kuchni

 • Własnymi daniami będzie się można podzielić z przyjaciółmi poprzez Facebooka lub Twittera.

Cooking Mama to znana seria wesołych gier o gotowaniu wydawana pierwotnie na na przenośne konsole Nintendo Ostatnią edycję otrzymaliśmy jednak już dawno temu, bo w 2014 roku.

Źródło: https://gematsu.com/gallery/cooking-mama-cookstar/august-14-2019/


12. Po dekadzie niebytu Bubble Bobble wracają do gry. Zwiastun promocyjny

Bubble Bobble arcadowy hit lat 80-tych ponownie wraca do życia. Tym razem deweloper Taito zapowiedział czwartą edycję bąbelkowych radosnych stworków zatytułowaną Bubble Bobble 4 Friends. Pojawił się również pierwszy zwiastun okazujący figle bąbelków.

Nowością na tle serii będzie tryb multiplayer dla 4 osób. Gra zmierza na Nintendo Switch a w Europie pojawi się już 19 listopada.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/bubble-bobble-4-friends-announced-for-switch


13. Seksowna pół-dżinka Shantae powraca

WayForward zapowiedział właśnie wydanie piątej odsłony swojej flagowej serii Shantae zatytułowanej Shantae and the Seven Sirens. Jak do tej pory ma być to największa z z przygód ślicznej bohaterki, ale dalszych szczegółów jak na razie nie podano podobnie jak daty premiery. Gra zmierza na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One oraz PC i Apple Arcade.

Tym razem Shantae wraz z przyjaciółmi wybierze się na rajską wyspę gdzie znów wpakuje się w kłopoty. Gra zaoferuje rozdzielczość 4K, nowe tańce brzucha oraz nowy rodzaj umiejętności – Fusion Magic. Co ciekawe pojawi się system kart wzmacniających pozwalający według uznania kreować naszą bohaterkę.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/shantae-5-officially-titled-shantae-and-the-seven-sirens-first-details-and-screenshots


14. Koci taniec i jaszczura na najnowszych zwiastunach Monster Hunter World: Iceborne

Szóstego września do sprzedaży trafi rozszerzenie sporego hitu sprzed roku Monster Hunter World, czyli Iceborne. Nim to jednak nastąpi twórcy przedstawiają nam materiał wideo z jedną z maszkar do ubicia – wiwernowaty Glavenus. To okrutna bestia wykorzystująca jako ostrze swój błękitny ogon.

By rozładować nieco atmosferę Capcom przedstawia nam również Selianę i jej koci taniec. Wspomniane rozszerzenie pojawi się na platformach Xbox One i PlayStation 4, a zimą również na PC.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/monster-hunter-world-iceborne-expansion-glavenus-and-seliana-through-felyne-dancing-trailers


15. I ty możesz władać halabardą. Filmowy instruktaż z Code Vein

W tym odcinku serii jak posługiwać się bronią w Code Vein zajmiemy się halabardą. Pozwala ona atakować na odległość, chociaż w razie nieudanego ataku samemu wystawia nas na ciosy. Materiał szkoleniowy poniżej, lecz bez samodzielnej praktyki się nie obejdzie.

Tytuł na PlayStation 4, Xbox One i PC pojawi się 27 września.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/code-vein-halberd-trailer


16. Ys: Monstrum Nox po raz trzeci ze zwiastunem reklamowym

Na własną wersję Ys: Monstrum Nox jeszcze poczekamy, ale Japończycy już szykują się do swojej premiery gry. Pojawiła się już trzecia reklama telewizyjna, tym razem całe 15 sekund walk z wielkimi potworami.

Ponadto dla odmiany zwiastun z samymi dialogami.

Japońską premierę Ys: Monstrum Nox zaplanowano na 26 września, Platformą docelową jest PlayStation 4.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/ys-ix-monstrum-nox-third-web-commercial-cutscene


17. Łowca majtek przenosi się z PC na konsole Przygodowa visual-novel zabierze nas w klimaty lat 90-tych

Łowcy majtek w Japonii stanowią dość poważny problem społeczny. Mimo wszystko powstała prześmiewcza gra o tym zjawisku, tyle tylko, że nie w KKW, ale w USA zatytułowana Pantsu Hunter: Back to the 90s. Pierwotnie wydana na PC wraz z 28 sierpnia przeniesie się na konsole PlayStation 4, PS Vita i Nintendo Switch. Tytuł jest połączeniem visual-novelki z przygodówką typu point’n’click. Chociaż produkcja nie zawiera rozbieranych scen, skierowana jest raczej dla dorosłych graczy.

Zarówno fabuła jak grafika utrzymana została w stylu anime z wczesnych lat 90-tych. Wcielamy się w rolę Kenji Kojimy, młodego studenta, który sam musi zarabiać na naukę i swoje utrzymanie. Poszukuje przy tym prawdziwej miłości, w czym pomagają mu majtki, po których poznaje osobowość napotykanych dziewcząt.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/visual-novel-pantsu-hunter-back-to-the-90s-coming-to-ps4-switch-and-ps-vita-on-august-28


18. Pierwsza Grandia w odnowionej wersji pojawi już wkrótce pojawi się na PC

O ile składanka Grandia HD Collection winna już być dostępna na Nintendo Switch, to z edycją PC sprawa ma się zgoła inaczej. Wielbiciele zakupów na Steam dostaną tylko pierwszą odnowioną odsłonę – Grandia HD Remaster. Dlaczego tak? Bowiem będąca już w sprzedaży od 2015 roku poprawiona Grandia II została uznana za pełnoprawną część składanki zmieniając tylko nazwę edycji rocznicowej na HD Remaster. W każdym razie część pierwsza pojawi się w ofercie we wrześniu, aczkolwiek daty dziennej nie sprecyzowano. Poniżej zwiastun.

Zmiany w tym starym, chociaż interesującym i śmiesznym jRPG-u dotkną przeważnie kwestii graficznych, w niewielkim tylko stopniu mechaniki rozgrywki.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/grandia-hd-remaster-for-pc-launches-in-september


19. Długi rzut oka na rozgrywkę w Sword Art Online: Alicization Lycoris

Cykl powieści Rekiego Kawahary Sword Art Online: Alicyzacja, doczeka się gry opartą o tą serię nowelek. Podczas Dengeki PlayStation live stream Namco Bandai pokazało całkiem długi, bo 14 minutowy kawałek gameplayu z Sword Art Online: Alicization Lycoris. Jak widać na poniższym zwiastunie (od 43:56 do 54:57) znów będziemy mieć do czynienia z RPG akcji, ale tym razem będziemy prowadzić dwie uzupełniające się postacie. No oczywiście seria wreszcie nieco wyładniała.

Ponadto dwa materiały wideo z bohaterem Eugeo i z walką w wiosce Rulid, dostępne poprzez źródło newsa. Gra tworzona jest na platformy PlayStation 4, Xbox One i PC, aczkolwiek daty premiery jeszcze nie podano.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/sword-art-online-alicization-lycoris-14-minutes-of-gameplay


20. Widowiskowe walki nowych pokemonów na zwiastunach z Pokemon Sword/Shield

Już jesienią na Nintendo Switch pojawią się Pokemon Sword i Pokemon Shield, więc nic dziwnego, że Pokemon Company co rusz zasypują nas gradem informacji. Tym razem nowo ujawnione ostatnim razem pokemony, pokazują swoje bitewne umiejętności podczas walk w Pokemon Stadium na dwóch udostępnionych właśnie materiałach wideo. Zobaczymy m.in. Dynamizację stworków oraz ich potężne ataki ostateczne (Max Moves) oraz ukryte umiejętności, czy działanie różnorodnych przedmiotów.

Obie wersje nowych Pokemonów trafią do sprzedaży 15 listopada na Nintendo Switch.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/pokemon-sword-and-shield-details-battle-stadium-dynamaxing-and-max-moves-new-abilities-and-items


21. Kryminalna novelka z nowymi obrazkami. Kolejna ofiara w AI: The Somnium Files

AI: The Somnium Files to kryminalna visual-novel z kryminalnym zacięciem i elementami sci-fi, rozgrywająca się w Tokio w nieodległej przyszłości. Wcielamy się w rolę detektywa Kaname Date’a prowadzącego poszukiwania seryjnego zabójcy młodych kobiet. Spike Chunsoft opublikował właśnie nowe obrazki dotyczące jednej z ofiar Renju Okiury. Do obejrzenia poprzez źródło newsa.

Grą zajmują się ludzie odpowiadający chociażby za serie Zero Escape oraz Fire Emblem. Fabuły ma starczyć ponoć na 30 godzin. Tytuł będzie miał światową premierę w dniach 17- 20 września na Switch i PC.

Źródło: https://gematsu.com/gallery/ai-the-somnium-files/august-16-2019/


22. Długo wyczekiwane przez fanów YU-NO na zwiastunie promocyjnym

YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World to odnowiona wersja visual-novelki eroge wydanej jeszcze pod koniec minionego wieku. Zachodnia edycja wciąż była opóźniana, ale wszelkie znaki na ziemi i niebie mówią, że gra pojawi się wreszcie w Europie już 4 października. Wydawca opublikował właśnie zwiastun promocyjny gry przedstawiający jej świat, założenia zabawy oraz przebieg rozrywki.

Fabuła opowiada o młodzieńcu imieniem Takuya Arima, który poszukując zaginionego ojca podróżuje poprzez różne alternatywne światy. Wszystkie łączy postać nagiej dziewczyny. Przejście fabuły ma zająć ponad 40 godzin.

Źródło: https://gematsu.com/2019/08/yu-no-a-girl-who-chants-love-at-the-bound-of-this-world-gameplay-trailer


Na zakończenie wielkie… spluwy 🙂

 

Autor

Jestem miłośnikiem gier jRPG i strategii, kolekcjonuje też figurki. Recenzuje gry od ponad dekady na różnych portalach i mogę się pochwalić bardzo bogatym warsztatem. Lubię czytać książki o tematyce historycznej oraz interesuje się geopolityką. Mój e-mail kontaktowy to aysnel.astarell@gmail.com

2 komentarze

2 komentarzy

 1. Saizo

  18 sierpnia, 2019 o 21:50

  Szkoda, że Grandia bez pudełka :/

  • aysnel

   19 sierpnia, 2019 o 00:39

   Oby wyszło też na PS4.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Rajska wyspa, piękne widoki i beztroski wypoczynek w luksusowym kurorcie. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie pewne, niespodziewane wydarzenie, które zamieniło sielankowy nastrój w wielką...

Gry

Dzisiaj mamy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz nowy numer Przystani, nie żeby ranga obu tych wydarzeń była jednakowa, ale skoro media mówią, że dzięki temu...

Gry

Nowy miesiąc, nadchodzą upały i wraca koronowirus, i nagle znów wszyscy nabierają chęci do wszystkiego czego nigdy nie robili, ale będą nagle robić, bo...

Gry

Pełnia sezonu ogórkowego, niemal wszystko na co się polowało w temacie japońszczyzny miało już swoją premierę teraz więc czekamy do jesieni. Mimo wszystko przyszłość...

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.