Connect with us

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Growe remastery Króla Lwa i Aladyna zapowiedziane

Zaskakująca zapowiedź remasterów jednych z popularniejszych platformówek ery 16-bitów. Król Lew i Aladyn powrócą.

Nie wiem, czy w tym roku czeka nas większa niespodzianka w branży growej. Disney, który jakiś czas temu wycofał się z tworzenia gier i postawił na licencjonowanie swoich marek, niespodziewanie podczas imprezy dla menadżerów sieci Gamestop zapowiedział wydanie dwóch remasterów — The Lion King oraz Aladdin.

O samych remasterach na ten moment wiemy niewiele. Z informacji, które pojawiły się w Sieci, wynika, że razem z odnowionymi wersjami dostaniemy oryginały ze SNES-a i Segi Genesis, a także oryginalne ścieżki dźwiękowe. Nie ujawniono na ten moment platform, choć możemy spodziewać się premiery na konsole i PC-ty, a być może też urządzenia mobilne. Tajemnicą pozostaje zespół deweloperski. Choć to powinno zostać ujawnione wraz z oficjalną zapowiedzią, która powinna nastąpić w ciągu kilku godzin (być może, gdy to czytacie, o remasterach wiadomo więcej). Premierę ustalono na październik.

Za odświeżenie gier odpowiada ekipa Nighthawk Interactive. Otrzymamy kilka wersji danej gry, opcję oryginalnej ścieżki dźwiękowej, grywalne targowe demo (niedostępne wcześniej), a także tryb automatycznego przechodzenia trudniejszych momentów. Całość uzupełnią rysunki koncepcyjne i odtwarzacz muzyki z gier.

Oryginalne tytuły pojawiły się m.in. na konsolę SNES, SEGA Genesis, a także PC-ty (do tego mnóstwo mniej lub bardziej udanych portów na inne sprzęty). Cechowały się przede wszystkim wysokim poziomem trudności (Król Lew), ale też wyjątkowo wysokim poziomem wykonania, w czym brylował przede wszystkim Aladyn na Genesisa (w nim maczał palce Shinji Mikami). Wersje ze SNES-a uważane ogólnie są za te gorsze (za nie odpowiadała ekipa Virgin, nie Capcom i Westwood), choć i tak otoczone zostały niemałym kultem.

Miejmy nadzieję, że remastery otrzyma kompetentna ekipa i bliżej im będzie w wykonaniu remake’owi Ducktales od Capcomu.

O autorze

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na PS4, choć posiadam też mocnego PC-ta, 3DS-a i Switcha.

Kliknij, by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.

%d bloggers like this: