Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Growe remastery Króla Lwa i Aladyna zapowiedziane

Zaskakująca zapowiedź remasterów jednych z popularniejszych platformówek ery 16-bitów. Król Lew i Aladyn powrócą.

Nie wiem, czy w tym roku czeka nas większa niespodzianka w branży growej. Disney, który jakiś czas temu wycofał się z tworzenia gier i postawił na licencjonowanie swoich marek, niespodziewanie podczas imprezy dla menadżerów sieci Gamestop zapowiedział wydanie dwóch remasterów — The Lion King oraz Aladdin.

O samych remasterach na ten moment wiemy niewiele. Z informacji, które pojawiły się w Sieci, wynika, że razem z odnowionymi wersjami dostaniemy oryginały ze SNES-a i Segi Genesis, a także oryginalne ścieżki dźwiękowe. Nie ujawniono na ten moment platform, choć możemy spodziewać się premiery na konsole i PC-ty, a być może też urządzenia mobilne. Tajemnicą pozostaje zespół deweloperski. Choć to powinno zostać ujawnione wraz z oficjalną zapowiedzią, która powinna nastąpić w ciągu kilku godzin (być może, gdy to czytacie, o remasterach wiadomo więcej). Premierę ustalono na październik.

Za odświeżenie gier odpowiada ekipa Nighthawk Interactive. Otrzymamy kilka wersji danej gry, opcję oryginalnej ścieżki dźwiękowej, grywalne targowe demo (niedostępne wcześniej), a także tryb automatycznego przechodzenia trudniejszych momentów. Całość uzupełnią rysunki koncepcyjne i odtwarzacz muzyki z gier.

Oryginalne tytuły pojawiły się m.in. na konsolę SNES, SEGA Genesis, a także PC-ty (do tego mnóstwo mniej lub bardziej udanych portów na inne sprzęty). Cechowały się przede wszystkim wysokim poziomem trudności (Król Lew), ale też wyjątkowo wysokim poziomem wykonania, w czym brylował przede wszystkim Aladyn na Genesisa (w nim maczał palce Shinji Mikami). Wersje ze SNES-a uważane ogólnie są za te gorsze (za nie odpowiadała ekipa Virgin, nie Capcom i Westwood), choć i tak otoczone zostały niemałym kultem.

Miejmy nadzieję, że remastery otrzyma kompetentna ekipa i bliżej im będzie w wykonaniu remake’owi Ducktales od Capcomu.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.