Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

Final Fantasy VII Remake – lista wszystkich Enemy Skill

Enemy Skill Materia pozwala na uczenie się umiejętności przeciwników. Żeby zdobyć daną zdolność, musimy wyekwipować materię Enemy Skill oraz przyjąć na klatę dany atak postacią, którą aktualnie kontrolujemy. Dlatego też dla potrzeby zdobycia danej umiejętności, najlepiej założyć materię Cloudowi i sterować nim, aż nauczymy się danego ataku.

W grze jest tylko czterech przeciwników, od których możemy się czegoś nauczyć. 3 z 4 ataków nauczymy się w trakcie normalnej gry. Ostatni atak dostępny jest jedynie na poziomie Hard. Lista umiejętności i przeciwników, od których możemy się ich nauczyć, wygląda następująco:

  • Essence Drain – do nauczenia od duchów w rozdziale 11
  • Self Destruct – ataku nauczymy się od Bomby, która dostępna jest m.in. na arenie VR w budynku Shinry. Innym miejscem jest potyczka z Fat Chocobo, gdy ten przyzwie do swojej pomocy Bomby
  • Algid Aura – do nauczenia od przeciwnika Cerulean Drake (dostępny np. w arenie w Wall Market podczas jednej z walk)
  • Bad Breath – możemy nauczyć się tej zdolności od Malboro, który dostępny jest w symulatorze walki w budynku Shinry, w wyzwaniu „Monsters of Legends” (opis wyzwania poniżej)

Walka z Malboro dostępna jest tylko na poziomie hard na arenie VR w siedzibie Shinry (wyzwanie Monsters of Legends), po jednorazowym ukończeniu gry. Aby dotrzeć do Malboro, musimy najpierw pokonać cztery rundy przeciwników.

Runda 1

To walka z ognistą bombą. W tej walce warto mieć na zbroi Elemental Materia (max lvl) z Fire, dzięki czemu boss nie będzie nas w stanie zranić, co sprawi, że walka stanie się czystą formalnością.

Runda 2

Tonberry to prosty przeciwnik pod warunkiem, że nie jesteśmy zachłanni. Główna taktyka polega na atakowaniu jego pleców i szybkim wycofaniu się, gdy ten próbuje się obrócić. Jeśli w jakimś momencie, któraś z postaci umrze, to wskrzeszamy ją umiejętnością Revive (którą wraz z Cure powinna mieć każda postać).

Runda 3

Mocniejsza wersja Behemota Type-0 znanego z jednej z misji pobocznych. Podczas walki z tym przeciwnikiem głównym celem jest szybkie niszczenie jego górnej i dolnej części ciała, co powoduje stagger, podczas którego możemy go mocniej uszkodzić. Gdy użyje ataku Meteor, starajcie się go unikać przy użyciu uników. Jeśli walczyliście z nim wcześniej, to wiecie, czego możecie się po nim spodziewać. Jak zwykle jeśli wasze zdrowie spadnie niebezpiecznie nisko, lepiej wycofać się i leczyć niż liczyć na to, że uda wam się przyfarcić.

Runda 4

Bomba i Tonberry. Najważniejsze to jak najszybsze rozprawienie się z bombką przy pomocy najmocniejszych ciosów Clouda i Tify. Potem metodycznie rozprawiamy się z Tonberrym. Słowo klucz – nie być zachłannym na uderzenia!

Runda 5

Sama walka z Malboro jest bardzo prosta, wystarczy ustawiać się za jego plecami i atakować go Cloudem i jego Punisher mode. Ciężko dodać tutaj coś więcej, oprócz tego, że warto posiadać Magnify Cure u Aerith i czar Esuna, który uleczy umiejętność Bad Breath (którą musicie przyjąć na klatę jeśli chcecie nauczyć się tej umiejętności, to nie zapomnijcie o Skill Materia!). A więc odpalacie na bossie wszelkie najmocniejsze ataki, uważając przy tym, aby wasze punkty HP nie spadły poniżej odpowiedniego poziomu.

Autor

Niegdyś współpracownik PSSite, aktualnie współwłaściciel Glitcha. Od najmłodszych lat zafascynowany grami, kolekcjonuję wszystko co z nimi związane (od steelbooków po platynowe trofea). Fan japońskich rpgów, platformerów, slasherów, horrorów i powieści wizualnych. Prawdopodobnie uzależniony od serii Yakuza.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Mój dziennik growy

Ogłaszam oficjalnie maj miesiącem 100% ratio gier ukończonych i splatynowanych.

Recenzje

Odświeżony po latach klasyk od Squaresoftu znów cieszy oczy fanów japońskich RPG. Wyprawa w przeszłość jednak nie musi boleć.

Gry

Noszenie paczek jednak nie daje takiej frajdy, jak nam obiecywano.

Gry

Kody na darmową zawartość do Genshin Impact pojawiają się co jakiś czas. Te działające znajdziecie w tym wpisie.

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.