Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gry

Final Fantasy VII Remake – jak zdobyć wszystkie sukienki (trofeum Dressed to the Nines)

Przebieranki w Wall Market wracają także w remake’u Final Fantasy VII. Square Enix nieco rozbudowało ten wątek, dając każdej z postaci trzy różne sukienki, które zdobywamy zależnie od kilku decyzji we wcześniejszych rozdziałach. Aby zdobyć trofeum Dressed to the Nines, musicie zdobyć wszystkie 9 sukni (po 3 na każdą postać – Cloud, Tifa i Aerith). Nie jest to nic trudnego, ale nie obędzie się bez kilkukrotnego powtarzania znanych już rozdziałów.

Jak zdobyć wszystkie sukienki Tify?

 1. Mature – suknia, którą Tifa dostanie nawet jeśli nie wykonamy żadnych misji pobocznych w rozdziale 3,
 2. Sporty – suknia, którą Tifa otrzyma po wykonaniu wszystkich misji pobocznych w rozdziale 3 (po ich wykonaniu trzeba z nią iść do jej pokoju i wybrać odpowiednią opcję)
 3. Exotic – tak samo jak w przypadku opcji Sporty, tylko wybieramy inną opcję

Jak zdobyć wszystkie sukienki Aerith?

 1. Long Red Dress – dostępna za wykonanie wszystkich (6/6) misji pobocznych w rozdziale 8,
 2. Pink Dress – dostępna za wykonanie 3/6 misji pobocznych w rozdziale 8,
 3. Basic Pink Dress – dostępna jeśli w rozdziale 8 nie wykonamy żadnych misji pobocznych

Jak zdobyć wszystkie sukienki Clouda?

 1. Black/Blue Dress – dostępna jeśli w rozdziale 9 wykonamy misje – The Party Never Stops, A Dynamite Body, Burning Thighs (po więcej szczegółów odsyłam do poradnika z misjami pobocznymi)
 2. White Dress – dostępna jeśli w rozdziale 9 wykonamy misje – The Price of Thievery, Shear’s Counterattack, Burning Thighs (po więcej szczegółów odsyłam do poradnika z misjami pobocznymi)
 3. Basic Black Dress – dostępna jeśli nie wykonamy żadnych misji pobocznych w rozdziale 9

Jedno przejście daje jedną suknię dla jednej postaci, resztę będziecie musieli zdobyć podczas drugiego przejścia, jak i przy pomocy opcji Chapter Select (dostępnej po jednokrotnym przejściu gry). Warto pamiętać, że jeśli powtarzacie jakiś rozdział, to musicie go przejść do końca, inaczej zastosowane przez was zmiany nie będą zapisane.

Aby uniknąć dużej ilości powtarzania o to sugerowane opcje przejścia:

Pierwsze przejście (na Normal lub Easy):

 • Tifa – wszystkie misje poboczne wykonane w rozdziale 3 i w pokoju Tify wybieramy opcję Sporty,
 • Aerith – wszystkie misje poboczne wykonane w rozdziale 8,
 • Cloud – w rozdziale 9 musimy wykonać misje: The Party Never Stops, A Dynamite Body, Burning Thighs (po więcej szczegółów odsyłam do poradnika z misjami pobocznymi na naszej stronie)

Drugie przejście (Hard):

 • Tifa – nie wykonujemy żadnych misji pobocznych w rozdziale 3 i Tifa otrzymuje suknie Mature,
 • Aerith – nie wykonujemy żadnych misji pobocznych w rozdziale 8 i Aerith otrzymuje Basic Pink Dress,
 • Cloud – nie wykonujemy żadnych misji pobocznych w rozdziale 9 i Cloud otrzymuje Basic Black Dress

Trzecie przejście / opcja Chapter Select na Easy:

 • Tifa – robimy wszystkie misje poboczne w rozdziale 3 i w pokoju Tify wybieramy opcję Exotic,
 • Aerith – robimy 3/6 misji pobocznych w rozdziale 8, dzięki czemu Aerith otrzymuje suknię Pink Dress,
 • Cloud – w rozdziale 9 musimy wykonać misje: The Price of Thievery, Shears’ Counterattack, Burning Thighs (po więcej szczegółów odsyłam do poradnika z misjami pobocznymi na naszej stronie)

Kolejność, w jakiej wykonacie krok drugi i trzeci zależy całkowicie od was. Pamiętajcie, żeby po wykonaniu czynności w poszczególnych rozdziałach ukończyć je, bo jeśli nie dotrzecie do następnego, to wasze postępy przepadną!

Written By

Niegdyś współpracownik PSSite, aktualnie współwłaściciel Glitcha. Od najmłodszych lat zafascynowany grami, kolekcjonuję wszystko co z nimi związane (od steelbooków po platynowe trofea). Fan japońskich rpgów, platformerów, slasherów, horrorów i powieści wizualnych. Prawdopodobnie uzależniony od serii Yakuza.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Warto także przeczytać

Recenzje

Koreańskie gry wprawdzie nie są tak rozpoznawalne na świcie jak japońskiej czy coraz bardziej wybijającej się chińskiej produkcji (Tajwan, Hongkong). Pomimo to tamtejsze studio...

Recenzje

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikni Bottom Rehydrated przedstawia przygody tytułowego gąbczaka. Tym razem złowrogi Plankton próbuje przy pomocy maszyn przejąć kontrolę nad Bikini Dolnym....

Wiadomości

Z racji tego, że Sony kompletnie położyło lachę na informowanie o aktualizacji PlayStation Store w poszczególnych regionach, wpisy poświęcone nowością zostają przeniesione na piątek,...

Recenzje

Kazutaka Kodaka, czyli twórca kultowej serii japońskich gier – Danganronpa, powraca z nowym, odważnym projektem. Zamiast tradycyjnej gry przygodowej, stworzył z ekipą Too Kyo...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.

%d bloggers like this: