Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Elite Dangerous stanie się jeszcze bardziej niesamowite. Przygotujcie się na Odyseję

Kojarzycie Elite Dangerous? Pozycja cyklicznie rozwijana przez Frontier Developements to coś więcej niż gra – to cała platforma, istny styl bycia i tytuł, którym się dosłownie żyje. Gigantyczny i bezlitosny symulator kosmiczny o skali ciężkiej do objęcia ludzkim umysłem. Niech o jego ogromie przemówi fakt, że do tej pory gracze zbadali około 0.040% całego wszechświata oferowanego przez grę.

Niesamowita społeczność i otoczka meta wokół Elite Dangerous również są ciekawym przypadkiem branży. Otóż w tej alternatywnej rzeczywistości istniejącej w towarzyszącym nam wszechświecie, dzieje się mnóstwo fascynujących przygód i akcji. Gracze odkrywają i przeżywają przygody, które bez problemu mogłyby pełnić rolę scenariusza niejednego filmu sci-fi. Każdy pojedynczy człowiek jest z kolei kowalem swego kosmicznego losu i żywym bohaterem nieustannie trwającej opowieści.

Istnieje tylko jeden, kluczowy problem – otóż do tej pory możemy siebie wyrażać poprzez skromnie personalizowane awatary, a w świecie gry funkcjonujemy w zasadzie jako statek i nic więcej. Zmieni się to wraz z początkiem 2021 roku. Tak jak rozszerzenie „Horizons” dodało do gry możliwość lądowania na powierzchni planet, tak teraz pora na kolejny etap i rewolucję.

Tym razem autorzy zapowiadają zrzut prawdziwej bomby, na którą wielu czekało od premiery. Dodatek „Odyssey” otrzymał pierwszy zwiastun i reklamowany jest hasłem – „postaw pierwsze kroki„. Wiecie, co to oznacza, prawda?

YouTube video

Doczekamy się nareszcie możliwości bardziej osobistej eksploracji. Zwiedzimy zarówno wnętrza naszych statków, jak i zapewne powierzchni planet, a być może całych miast! Otworzy to niezliczoną ilość świeżych możliwości dla wszystkich egzystujących w kosmicznej pustce. Tym samym Elite Dangerous jeszcze bardziej pozwoli zatopić się wewnątrz swoich kosmicznych fantazji. Marzenie zostania Cowboyem Bebopem już lada moment będzie na dosłowne wyciągnięcie ręki. Nie mogę się doczekać, choćby z racji, że w sieci pojawi się mnóstwo ciekawych relacji od osób bezpośrednio zaangażowanych w eksplorację galaktyk. Ja? Mam nadzieję, że też w końcu wrócę do tego zajęcia. Do zobaczenia w 2021 roku!

Autor

Nieistotny człowiek z szumem w głowie

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

Organizowany co kilka miesięcy Festiwal Gier na Steamie (niezależnie od swojej nazwy) pozwala sprawdzić przedpremierowo potężną dawkę gier. Deweloperzy w pocie czoła starają wypuścić...

Mój dziennik growy

Ogłaszam oficjalnie maj miesiącem 100% ratio gier ukończonych i splatynowanych.

Recenzje

Odświeżony po latach klasyk od Squaresoftu znów cieszy oczy fanów japońskich RPG. Wyprawa w przeszłość jednak nie musi boleć.

Gry

Kody na darmową zawartość do Genshin Impact pojawiają się co jakiś czas. Te działające znajdziecie w tym wpisie.

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.