Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Elite Dangerous stanie się jeszcze bardziej niesamowite. Przygotujcie się na Odyseję

Kojarzycie Elite Dangerous? Pozycja cyklicznie rozwijana przez Frontier Developements to coś więcej niż gra – to cała platforma, istny styl bycia i tytuł, którym się dosłownie żyje. Gigantyczny i bezlitosny symulator kosmiczny o skali ciężkiej do objęcia ludzkim umysłem. Niech o jego ogromie przemówi fakt, że do tej pory gracze zbadali około 0.040% całego wszechświata oferowanego przez grę.

Niesamowita społeczność i otoczka meta wokół Elite Dangerous również są ciekawym przypadkiem branży. Otóż w tej alternatywnej rzeczywistości istniejącej w towarzyszącym nam wszechświecie, dzieje się mnóstwo fascynujących przygód i akcji. Gracze odkrywają i przeżywają przygody, które bez problemu mogłyby pełnić rolę scenariusza niejednego filmu sci-fi. Każdy pojedynczy człowiek jest z kolei kowalem swego kosmicznego losu i żywym bohaterem nieustannie trwającej opowieści.

Istnieje tylko jeden, kluczowy problem – otóż do tej pory możemy siebie wyrażać poprzez skromnie personalizowane awatary, a w świecie gry funkcjonujemy w zasadzie jako statek i nic więcej. Zmieni się to wraz z początkiem 2021 roku. Tak jak rozszerzenie „Horizons” dodało do gry możliwość lądowania na powierzchni planet, tak teraz pora na kolejny etap i rewolucję.

Tym razem autorzy zapowiadają zrzut prawdziwej bomby, na którą wielu czekało od premiery. Dodatek „Odyssey” otrzymał pierwszy zwiastun i reklamowany jest hasłem – „postaw pierwsze kroki„. Wiecie, co to oznacza, prawda?

YouTube video

Doczekamy się nareszcie możliwości bardziej osobistej eksploracji. Zwiedzimy zarówno wnętrza naszych statków, jak i zapewne powierzchni planet, a być może całych miast! Otworzy to niezliczoną ilość świeżych możliwości dla wszystkich egzystujących w kosmicznej pustce. Tym samym Elite Dangerous jeszcze bardziej pozwoli zatopić się wewnątrz swoich kosmicznych fantazji. Marzenie zostania Cowboyem Bebopem już lada moment będzie na dosłowne wyciągnięcie ręki. Nie mogę się doczekać, choćby z racji, że w sieci pojawi się mnóstwo ciekawych relacji od osób bezpośrednio zaangażowanych w eksplorację galaktyk. Ja? Mam nadzieję, że też w końcu wrócę do tego zajęcia. Do zobaczenia w 2021 roku!

Autor

Freak, któremu gry i kino skrzywiły nieodwracalnie psychikę. Gram na wszystkim, co wpadnie w ręce. Głównie konsole Sony i Nintendo. Lunatyk bezgranicznie zakochany w dziełach Grasshopper Manufacture. Suda51 i Quentin Tarantino to moi idole. Uwielbiam zarażać innych zajawką na nietypową twórczość, dzieląc się popkulturowymi przemyśleniami na Twitterze i Glitchu. Fanatyk bijatyk, gier muzycznych i japońszczyzny. Ukierunkowany mocno na horror, futuryzm i cyberpunk.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Bycie budowniczym starożytnego imperium jest ciężkim kawałem chleba. Tego jednak Nebuchadnezzar nam nie pokaże...

Recenzje

Natsuki Chronicles to już kolejny udany shoot 'em up studia Qute, które wraca do uniwersum swej poprzedniej gry, by opowiedzieć dramatyczną historię równoległą.

Recenzje

Kiedy Medievil spotyka Jaka & Daxtera. Pumpkin Jack w ciekawy sposób miksuje obie serie platformówek 3D.

Recenzje

Słowiański klimat w growym wydaniu, polany artystycznym sosem. Efekt końcowy pozytywnie zaskakuje.

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.