Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Death Come True – prezent dla fanów Danganronpa pojawi się w czerwcu

Dlaczego powinniście zainteresować się Death Come True? Dlatego, że to enigmatyczny projekt prosto od jednego z najciekawszych reżyserów branży. Dzieło człowieka imieniem Kazutaka Kodaka, czyli twórcy znanego z serii Jake Hunter oraz (przede wszystkim) z cyklu Danganronpa. Autor, który od lat udowadnia, że fikcja może oddziaływać, a nawet kształtować rzeczywistość. Swoją odwagę zaprezentował niejednokrotnie, chociażby za sprawą iście awangardowego zakończenia Danganronpa V3: Killing Harmony. Osób, które miały do czynienia z jego twórczością nie trzeba przekonywać do jego stylu. Całej reszcie zazdroszczę, że mają to dopiero przed sobą.

Death Come True będzie reprezentowało przygodówki FMV – czyli gatunek, który w ostatnich latach wrócił delikatnie do łask. Na ekranie ujrzymy faktycznych aktorów. Znanych, chociażby z teatralnych adaptacji Danganronpy. Miejscem akcji będzie posępny hotel, a historia podąży za Makoto Karakim. Chłopak nie tylko cierpi na amnezję, ale jest również oskarżony o serię morderstw. Poza lukami w pamięci wyróżnia się jeszcze jedną ciekawą umiejętnością. W chwili śmierci jego świadomość wykonuje skok w przeszłość.

YouTube video

Weźmiemy udział w paranoicznej opowieści, nie wiedząc, komu można w ogóle zaufać. Nie jest to przesadne zaskoczenie, wszak brzmi niczym klisza, w której Kodaka odnajduje się najlepiej. Warto odnotować, że za muzykę odpowiadać będzie legendarny Masafumi Takada. Kompozytor od lat udowadniający niezdolność do skomponowania słabej ścieżki dźwiękowej. Możecie go kojarzyć z takich tytułów jak Killer 7, seria Danganronpa, a nawet pierwsze The Evil Within.

Death Come True pojawi się na rynku 26 czerwca. Na razie w Japonii, ale nie powinniśmy długo czekać na zachodnie (oficjalnie potwierdzone) wydanie. Początkowo gra zadebiutuje na urządzeniach mobilnych – Nintendo Switch, iOS i Android. Potem zostanie przeniesiona na PS4 i PC. Przygoda została wyceniona na 1,960 yenów, co w surowym przeliczeniu daje około 70 zł.

Autor

Nieistotny człowiek z szumem w głowie

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Gry

Organizowany co kilka miesięcy Festiwal Gier na Steamie (niezależnie od swojej nazwy) pozwala sprawdzić przedpremierowo potężną dawkę gier. Deweloperzy w pocie czoła starają wypuścić...

Recenzje

Po wielu latach nie bez powodu kultowy shoot 'em up trafia na Nintendo Switch. Swoista wizytówka twórczości weteranów z Cave nie tyle zaskakuje formą,...

Recenzje

Ładne dziewczyny śmigające na stalowych skrzydłach w przestworzach. Warto do nich dołączyć?

Mój dziennik growy

Ogłaszam oficjalnie maj miesiącem 100% ratio gier ukończonych i splatynowanych.

Copyright © 2021 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.