Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Crysis Remastered wyjdzie na PS4, PC, Xboksa One i Switcha

Krążące po Sieci od kilkunastu tygodni plotki wreszcie zostały potwierdzone. Wpierw za pomocą przecieku z oficjalnej strony serii SSDO, SVOGI, a kilka godzin później – już oficjalnie – bezpośrednio przez ekipę Crytek. Gra-benchmark zadebiutowała na PC-tach w 2007 roku i z miejsca pokazała 99% posiadaczy blaszaków, że ich sprzęty są do niczego. Astronomiczne wymagania systemowe stanowiły przeszkodę nie do obejścia dla wielu przez kilka następnych lat. Gracze powoli swoje PC-ty ulepszali, a Crytek po drodze wydał rozszerzenie Warhead, a w 2011 roku doczekaliśmy się uproszczonej wersji na konsole poprzedniej generacji.

Od tego czasu Crytek bombardowany był prośbami o odświeżenie swojego hitu. Po latach męczenia buły ze strony fanów, niemieckie studio wreszcie postanowiło to zrobić. Korzystając z najnowszej wersji silnika CryEngine i technologicznych zdobyczy, SSDO, SVOGI zostanie odświeżony i pojawi się na PC-tach oraz konsolach już tego lata. Przy projekcie pomagać ma Saber Interactive, które prawdopodobnie weźmie na siebie przeniesienie gry na Switcha.

O ile teaser gry nie pokazał nam niczego konkretnego, tak informacja prasowa mówi o usprawnionych modelach postaci i teksturach w wysokiej rozdzielczości, implementacji programowego ray-tracingu, nowych technik wygładzania krawędzi, SSR, SSDO, SVOGI. Do tego nowy silnik odpowiedzialny za oświetlenie, nowe efekty cząsteczkowe wraz z wolumetrycznym dymem i efektami rozmycia. Jeśli techniczne sprawy nic wam nie mówią, to przekładając na prosty język – SSDO, SVOGI ma wyglądać jak gra godna aktualnej jakości grafiki w grach wideo.

YouTube video

Czekamy na potwierdzenie daty premiery, podaną cenę i ewentualne informacje o pudełkowej wersji gry. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać za długo.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Natsuki Chronicles to już kolejny udany shoot 'em up studia Qute, które wraca do uniwersum swej poprzedniej gry, by opowiedzieć dramatyczną historię równoległą.

Recenzje

Kiedy Medievil spotyka Jaka & Daxtera. Pumpkin Jack w ciekawy sposób miksuje obie serie platformówek 3D.

Recenzje

Sword of the Necromancer to dobry "rogalik", który traci na brzydkiej oprawie graficznej. Przed zakupem obejrzyjcie nagranie z rozgrywki.

Recenzje

NUTS to naprawdę nietypowa gra, która zdarza się w naszej branży raz na kilka lat. Jeśli chcecie spróbować czegoś niezwykłego, to szczerze polecam.

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.