Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Gry

ChinaJoy 2019 w pigułce – Chiny szturmują PlayStation 4

Impreza ChinaJoy 2019 w pigułce. Wszystkie zapowiedzi i materiały z największej growej imprezy w Chinach.

ChinaJoy to impreza, która w naszym kraju cieszy się prawie zerowym zainteresowaniem. Poza pojedynczymi informacjami media postanowiły kompletnie zignorować największą imprezę grową w Chinach. Dlatego też postanowiłem zebrać wszystkie zapowiedzi i materiały w jednym miejscu.

Zapowiedzi nowych gier na ChinaJoy 2019


The Oriental Exorcist — dwuwymiarowy sidescrollowany RPG trafi na PS4 i PC

Wildfire Game ujawniło swój najnowszy projekt, który trafi na PS4 i PC w 2020 roku. W dwuwymiarowym sidescrollerze RPG wcielimy się w Egzorcystę, który będzie zmiennokształtnym bohaterem wyrzynającym demony. Całość wygląda niczym Muramasa z dodatkiem gier soulslike.


Przygodowe Broken Delusion wyląduje na PS4, PC i Switchu

Deweloper Zhaijidian ogłosił, że jeszcze w tym roku na PS4, PC i Switchu pojawi się przygodowa gra Broken Delusion. Całość określana jest mianem miksu VN-ki z symulatorem wychowywania bohatera. Akcję osadzono w fikcyjnym, wysoce rozwiniętym technologicznie mieście, więc gatunek niejako pasuje do klimatu gry. Tytuł zaoferuje japońskie głosy i napisy. O premierze po angielsku na ten moment nie wiadomo.


Portal Knights doczeka się swojej gry MMO

505 Games, które jest odpowiedzialne za wydanie Portal Knights, nawiązało współpracę z chińskim Duoyi Network w celu wyprodukowania gry MMO na bazie swojej marki. Ten minecraftowy klon cieszy się sporą popularnością wśród graczy na PC i konsolach, więc taki ruch nie powinien nikogo zaskakiwać. Niestety o planach wydania gry poza Chinami nic nie powiedziano.


Rabbids: Adventure Party nową grą na Switcha

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami Ubisoft Chengdu potwierdził nową grę z Kórlikami, która trafi na Switcha. Rabbids: Adventure Party będzie grą imprezową, w której bohaterowie trafią do Starożytnych Chin. Tytuł pojawi się na ten moment wyłącznie w Chinach.


Romance of the Three Kingdoms XIV pojawi się w 2020 roku

Koei Tecmo przygotowało czternastą odsłonę swojej strategicznej serii, w której próbujemy zjednoczyć starożytne Chiny pod naszymi rządami. W przeciwieństwie do wielu innych gier z imprezy ten tytuł pojawi się na Zachodzie w 2020 roku. Deweloper obiecuje poprawioną SI, rozbudowane kontakty między generałami i pogłębienie warstwy strategicznej.


Genshin Impact trafi także na PS4

Genshin Impact, RPG z otwartym światem inspirowany designem The Legend of Zelda: Breath of the Wild poza smartfonami i PC trafi także na PS4 w 2020 roku. Wydanie na konsolę Sony otrzymać ma ekskluzywną zawartość na mocy umowy partnerskiej dewelopera z Sony.


Biped — kooperacyjna gra oparta na fizyce zostanie wydana na PS4 i Switchu

NEXT Studio zapowiedziało plany wydania Biped na PS4 i Switcha. W grze wcielimy się w dwójkę bohaterów — Aku i Silę — którzy będą podróżować przez ponad 30 zróżnicowanych plansz, wykorzystując fizykę, by rozwiązywać zagadki i pokonywać platformy.


Apocalypse to kolejna przygodówka inspirowana filmami

Future Tech zapowiedziało nowy tytuł — Apocalypse. Będzie to przygodówka w filmowym stylu (skojarzenia z Until Dawn wskazane), która trafi na PS4 i PC-ty w 2020 roku. W trakcie imprezy pokazano ponad 3-miutowy zwiastun.


Pozostałe nowości na ChinaJoy 2019

Poza zupełnie nowymi grami sporo deweloperów zapowiedziało przeniesienie swoich gier na dodatkowe platformy.

Project Dunk trafi także na PS4

Sportowa (w arcade’owym wydaniu) produkcja ekipy Giant Games trafi poza PC-tami także na PlayStation 4. Tytuł oferuje mecze ulicznej koszykówki 3 na 3 w kreskówkowej stylistyce, przypominając Mario Hoops 3-on-3.


Crown Trick zostanie wydane na PS4

Proceduralnie generowany roguelike studia NEXT Game pojawi się też na konsoli Sony. Deweloper ujawnił te plany w trakcie trwania imprezy. Gra ma zaoferować mnóstwo zawartości, a także innowacyjny sposób walk asynchronicznych.


WENT: Refactor poza PC pojawi się na PS4

VN-ka od Soul Smelt Studio trafi też na PS4 i być może doczeka się wydania po angielsku. WENT: Refactor będzie kolejnym cyberpunkowym tytułem w tym gatunku korzystającym z dystopijnych tropów.


Roguelite’owe Blazing Beaks zostanie wydane na PS4

Dopływ chińskich gier na PS4 się nie zamyka. Applava, które za grę odpowiada, zapowiedziało, że ich tytuł pojawi się dodatkowo na PS4 poza wydanymi wcześniej wersjami na PC i Switcha.


Refight: The Last Warship na PS4

PlayStation 4 otrzyma kolejną grę strategiczną. Tym razem Fantian zapowiedziało, że ich darmowa produkcja Refight: The Last Warship (wydana w maju na PC) pojawi się też na konsoli Sony.

https://www.youtube.com/watch?v=cfBOvJIXu_c


Neon Abyss pojawi się na PS4

Tym razem rogulike’owa platformówka 2D. Veewo Games zapowiedziało, że poza wersjami na PC i Switcha, konsola Sony także doczeka się portu ich gry.


Wonder Blade ze smartfonów trafi na PS4

Dla odmiany tym razem nic związanego z rogalikami. Chodzona bijatyka Wonder Blade, która została wydana na smartfonach, zadebiutuje także na PS4. W tym tygodniu startuje wczesny dostęp na PC, więc chętni będą mogli sprawdzić tytuł wcześniej.


Chińskie fantasy — The Welkin World: Rebels — wyląduje na PS4

Gra akcji w klimacie fantasy. Tak można określić The Welkin World: Rebels, które poza PC-tami trafi także na konsolę Sony. Na ten moment jedynie po chińsku.


Dungeon crawler Metaverse Keeper  wyjdzie na PS4

Sparks Games zapowiedziało, że Metaverse Keeper, które na PC-tach aktualnie znajduje się we wczesnym dostępie, wyjdzie w późniejszym czasie na PlayStation 4.


Metal Revolution także na PS4

NEXT Studios ogłosiło plany wydania Metal Revolution — bijatyki z robotami w roli głównej — na konsoli Sony. Niestety, nie ujawniono orientacyjnej daty premiery i ewentualnych planów lokalizacji na zachód.


Pokazy rozgrywki i zwiastuny

A na koniec nagrania prezentujące rozgrywkę, najczęściej z tzw. showfloor, więc jakość nie jest może najlepsza, ale lepsze to, niż nic.

Evotinction

Convallaria

ANNO: Mutationem

F.I.S.T.

In Nightmare

AI-LIMIT

The Oriental Exorcist

Apocalypse

Metal Revolution

Rabbids: Adventure Party

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Mój dziennik growy

Czyżbym wracał do dawnych nawyków opisywania poprzedniego miesiąca w połowie aktualnego? Jednorazowo, z uwagi na przygotowania ślubne, które idą nie po mojej myśli. Ten...

Recenzje

ALTDEUS: Beyond Chronos to sequel udanego Tokyo Chronos, który podobnie, jak poprzednik, wykorzystuje wirtualną rzeczywistość, by opowiedzieć angażujący scenariusz.

Gry

Kody na darmową zawartość do Genshin Impact pojawiają się co jakiś czas. Te działające znajdziecie w tym wpisie.

Recenzje

Bogini i wirtualne idolki wyruszają na ratunek Virtualandi. Sprawdzamy nowy jRPG od Compile Heart.

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.