Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

PC-towy klasyk – Blade Runner – zostanie odświeżony i trafi na konsole oraz PC-ty

Takiego ruchu nikt się nie spodziewał. Kilka miesięcy po tym, jak kultowy w świecie PC-towych przygodówek Blade Runner stał się grywalny dzięki usprawnieniom wprowadzonym do emulatora ScummVM i trafił na platformę GOG, znane z portowania starych gier Nightdive Studios ujawniło, że Łowca Androidów doczeka się usprawnionej wersji, która trafi na konsole i PC-ty. Jest to owoc współpracy dewelopera oraz filmowego producenta Alcon Entertainment.

Przez wiele lat mówiło się, że Blade Runner przepadł w odmętach historii i bez starego PC-ta, nie da się gry odpalić. Początkowo wala odnawiania starych gier tchnęła w serca fanów nadzieję, jednak ją szybko rozwiali byli pracownicy Westwood (studio odpowiedzialne za grę), którzy przyznali, że w trakcie przeprowadzki z Las Vegas do Los Angeles (gdy Westwood zostało połączone z EA Los Angeles) został zgubiony kod źródłowy gry i próba odtworzenia go z gotowego produktu to koszt paru milionów dolarów.

Jednak latami nad rozwiązaniem tego problemu męczyły się osoby odpowiedzialne za ScummVM, którym wreszcie udało się całość rozgryźć, przez co Blade Runner stał się ponownie grywalny na nowych maszynach. Nightdive uznało jednak, że tak kultowa produkcja zasługuje na więcej i w przyszłym roku oddadzą nam w ręce Blade Runner Enhanced Edition. Odświeżona wersja powstała na podstawie tzw. inżynierii wstecznej, co pozwoliło wprowadzić niezbędne poprawki i kompatybilność z nowym sprzętem. Doczekamy się wsparcia dla współczesnych rozdzielczości i obsługi widescreen, uaktualnione modele postaci i scenki przerywnikowe, nowe wersje językowe, wsparcie dla zmiany przypisanych klawiszy na klawiaturze i opcja grania na kontrolerze. Do tego dochodzą wersje konsolowe (PS4, Xbox One i Switch), a to wszystko dzięki przeniesieniu tego na silnik KEX, z którego korzysta Nightdive

Niestety w tym momencie nie mamy żadnego materiału wizualnego z Blade Runner Enhanced Edition, pozostaje więc rzucenie okiem na oryginał.

YouTube video
Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Natsuki Chronicles to już kolejny udany shoot 'em up studia Qute, które wraca do uniwersum swej poprzedniej gry, by opowiedzieć dramatyczną historię równoległą.

Recenzje

Kiedy Medievil spotyka Jaka & Daxtera. Pumpkin Jack w ciekawy sposób miksuje obie serie platformówek 3D.

Recenzje

Sword of the Necromancer to dobry "rogalik", który traci na brzydkiej oprawie graficznej. Przed zakupem obejrzyjcie nagranie z rozgrywki.

Recenzje

NUTS to naprawdę nietypowa gra, która zdarza się w naszej branży raz na kilka lat. Jeśli chcecie spróbować czegoś niezwykłego, to szczerze polecam.

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.