Connect with us

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Baldur’s Gate 3 – wyciekły pierwsze zrzuty

Baldur’s Gate 3 ma gigantyczne szanse na zostanie tytułem roku 2020. Ekipa Larian, która na koncie ma dwie wyjątkowo dobrze oceniane odsłony Divinity: Original Sin od dłuższego czasu pracuje nad kontynuacją kultowej gry cRPG wydanej w 2000 roku na PC-tach. Pierwsze plotki pojawiły się kilkanaście miesięcy temu, jednak wtedy deweloperzy zaprzeczali takowym informacjom. Jakiś czas później przestali bawić się z nami w berka i wprost potwierdzili, że Baldur’s Gate 3 jest w ich rękach.

Pokazano wtedy pierwszy teaser sugerujący, że rasa Ilithid będzie pełniła gromną rolę w tej odsłonie. W tej kwestii jednak niczego oficjalnie nie zdradzono poza faktem, że wrócimy do Faerun, zabawę zaczniemy poza murami miasta i stopniowo będziemy odkrywać jego sekrety, gdyż akcję umieszczono ponad 100 lat po Baldur’s Gate 2. Zasady świata Forgotten Realms będą oparte o najnowszą wersję D&D.

Kilka dni temu pojawiła się informacja wprost z rąk Hasbro (właściciele Wizards of the Coast), że w tym roku dostaniemy wczesną wersję gry na Steamie, by Larian mogło w ten sposób zebrać uwagi graczy. Samo studio zapowiedziało wysyp materiałów i informacji na dzisiejszą datę. Na nasze szczęście (a nieszczęście wydawcy), jedna z francuskich stron pośpieszyła się i opublikowała pierwsze zrzuty z Baldur’s Gate 3.

Co z nich wynika? Przede wszystkim to, że gra zaoferuje wybór między walką turową, a potyczką z aktywną pauzą w czasie rzeczywistym. Zadowoleni powinni być więc zwolennicy obu sposobów walki w cRPG-ach. Widzimy też, że zachowano izometryczny rzut, ale w trakcie dialogów kamera zmieni ustawienie, prezentując wizerunki postaci, chwaląc się niejako wyjątkowo dobrą oprawą wizualną.

Jeszcze dzisiaj mamy otrzymać zwiastun prezentujący rozgrywkę w Baldur’s Gate 3, więc warto czekać. Gdy takowy się pojawi, zaktualizujemy wpis.

O autorze

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na PS4, choć posiadam też mocnego PC-ta, 3DS-a i Switcha.

Kliknij, by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Showbiznes często określa się jako siedlisko diabła, albo przynajmniej przynętę na niego i jak widać, opinia ta jest rozpowszechniona na całym świecie. Również w...

Recenzje

Serious Sam 4 jest niczym nad wyraz sprawny wehikuł czasu na pecetowym rynku FPS-ów. Odpalacie grę i momentalnie przenosicie się dekadę wstecz. I nie...

Gry

Dzisiaj coś w sam raz dla masochistów, którym niestraszne autobiczowanie tematyką potrafiącą widocznie odcisnąć swoje piętno. Powieść jeżąca włos na głowie i ściskająca żołądek....

Recenzje

Zliczenie wszystkich klonów Arkanoida byłoby zdecydowanie ciężkim zadaniem (choć nie niemożliwym). Sam w swoim życiu grałem przynajmniej w kilkanaście wersji tego klasyka, począwszy od...

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.

%d bloggers like this: