Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Baldur’s Gate 3 – wyciekły pierwsze zrzuty

Baldur’s Gate 3 ma gigantyczne szanse na zostanie tytułem roku 2020. Ekipa Larian, która na koncie ma dwie wyjątkowo dobrze oceniane odsłony Divinity: Original Sin od dłuższego czasu pracuje nad kontynuacją kultowej gry cRPG wydanej w 2000 roku na PC-tach. Pierwsze plotki pojawiły się kilkanaście miesięcy temu, jednak wtedy deweloperzy zaprzeczali takowym informacjom. Jakiś czas później przestali bawić się z nami w berka i wprost potwierdzili, że Baldur’s Gate 3 jest w ich rękach.

Pokazano wtedy pierwszy teaser sugerujący, że rasa Ilithid będzie pełniła gromną rolę w tej odsłonie. W tej kwestii jednak niczego oficjalnie nie zdradzono poza faktem, że wrócimy do Faerun, zabawę zaczniemy poza murami miasta i stopniowo będziemy odkrywać jego sekrety, gdyż akcję umieszczono ponad 100 lat po Baldur’s Gate 2. Zasady świata Forgotten Realms będą oparte o najnowszą wersję D&D.

Kilka dni temu pojawiła się informacja wprost z rąk Hasbro (właściciele Wizards of the Coast), że w tym roku dostaniemy wczesną wersję gry na Steamie, by Larian mogło w ten sposób zebrać uwagi graczy. Samo studio zapowiedziało wysyp materiałów i informacji na dzisiejszą datę. Na nasze szczęście (a nieszczęście wydawcy), jedna z francuskich stron pośpieszyła się i opublikowała pierwsze zrzuty z Baldur’s Gate 3.

Co z nich wynika? Przede wszystkim to, że gra zaoferuje wybór między walką turową, a potyczką z aktywną pauzą w czasie rzeczywistym. Zadowoleni powinni być więc zwolennicy obu sposobów walki w cRPG-ach. Widzimy też, że zachowano izometryczny rzut, ale w trakcie dialogów kamera zmieni ustawienie, prezentując wizerunki postaci, chwaląc się niejako wyjątkowo dobrą oprawą wizualną.

Jeszcze dzisiaj mamy otrzymać zwiastun prezentujący rozgrywkę w Baldur’s Gate 3, więc warto czekać. Gdy takowy się pojawi, zaktualizujemy wpis.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Słowiański klimat w growym wydaniu, polany artystycznym sosem. Efekt końcowy pozytywnie zaskakuje.

Recenzje

Rozstania i powroty. Destiny 2 na konsolach nowej generacji daje sensowne powody, by do gry wrócić, nawet po dłuższej przerwie.

Recenzje

Twórcy Furi postanowili stworzyć nową grę, która znacząco różni się od poprzedniczki. Haven stawia na prezentowanie miłości dwóch osób w nieprzyjaznym dla nich świecie.

Recenzje

Po blisko 11 latach gramy w Kurohyō: Ryū ga Gotoku Shinshō. Przenośna Yakuza w końcu jest dostępna w zrozumiałym języku i czeka na poznanie

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.