Dołącz do nas

Cześć, czego szukasz?

Wiadomości

Agenci z The Division 2 wybiorą się do Waszyngtonu już za dwa tygodnie

Ubisoft jest jedną z najbardziej elastycznych firm, jeśli chodzi o popremierowe wspieranie swoich gier. Tak, jak swego czasu urodziło się określenie gatunku Ubigame, określające robione przez francuską firmę gry z otwartym światem, tak powinniśmy mówić o Ubiwsparciu, określanym mianem ciągłego wspierania gier po premierze, nawet jeśli te początkowo ocierają się o katastrofę.

Dlaczego o tym wspominam? Pierwsze Tom Clancy’s The Division nie uniosło hype’u i krótko po premierze serwery opustoszały z powodu braku sensownej zawartości. Deweloperzy jednak otrzymali pełne wsparcie i dzięki aktualizacjom gry i płatnym dodatkom grę uratowano, o czym pisałem w swojej recenzji The Division sprzed kilku miesięcy.

W przypadku Tom Clancy’s The Division 2 zrezygnowano z płatnych dodatków. Cała popremierowa zawartość udostępniana jest w formie aktualizacji, za które nikt nie każe nam płacić. Ci, którzy kupili przepustkę sezonową, mogą cieszyć się jedynie z wcześniejszego dostępu do kolejnych rozszerzeń i klas, a także dodatkowymi przedmiotami kosmetycznymi. Po debiucie kilka łatek z poprawkami i zawartością już dostaliśmy, ale na rozszerzenie przyszło nam trochę poczekać. Wczoraj Ubisoft ujawnił, że Epizod 1 – Peryferia Dystryktu Kolumbia: Ekspedycje (Jezusie, co za tytuł) zadebiutuje już 30 lipca. Jeśli macie przepustkę 1. roku, zagracie tydzień wcześniej – 23 lipca.

Co przyniesie pierwsze rozszerzenie? Cytując oficjalną informację prasową:

Dwie nowe misje główne

 • Camp White Oak: The Division przygotowuje dobrze zaplanowany atak na prezydencką posiadłość, żeby postawić prezydenta Ellisa przed obliczem sprawiedliwości.
 • Manning National Zoo: Emeline Shaw, przywódczyni wygnańców, uciekła po porażce poniesionej w Waszyngtonie i przebywa na terenie zoo, gdzie odzyskuje siły. Agenci The Division poszukują Shaw, żeby nie dopuścić do ponownego pojawienia się wygnańców.

Nowe przeżycia: Ekspedycje

 • Gracze udają się do Kenly College, gdzie utracono kontakt z konwojem wojskowym przewożącym niezbędne zasoby. Odebrawszy prawdopodobnie ostatni komunikat,
  organizują wyprawę ratunkową, której zadaniem jest odnalezienie ocalałych. Ekspedycje dzielą się na 3 osobne rozgałęzienia, które gracze mogą ukończyć. Każde rozgałęzienie ma własny klimat i motyw przewodni, będą one udostępniane co tydzień. Ukończenie wszystkich trzech zostanie nagrodzone dostępem do ekskluzywnej sali skarbów pełnej nagród.

Nowa broń i wyposażenie:

 • Jedna egzotyczna broń: Diamondback
 • Jedno egzotyczne wyposażenie: BTSU Datagloves
 • Dwie bronie: Stoner LMG i Karabinek 7

Tajne Misje:

 • Agenci mogą podjąć się wykonania dwóch tajnych misji w Akwarium Waszyngtońskim i Placówce NSA B13 (wyłącznie dla posiadaczy Przepustki na Rok 1).
TCTD2_Epizod_1_Zawartość

Rozpiska pierwszego rozszerzenia The Division 2

Oprócz tego pojawi się też aktualizacja z kolejnymi nowościami:

Nowy poziom trudności Odkrywanie dla najazdu „Operacja Czarna Godzina”

 • Nowy poziom trudności „Odkrywanie”, wraz z odpowiednią opcją dobierania graczy, umożliwi kolejnym użytkownikom poznanie ogromu The Division 2. W operacji Czarne Godziny egzotyczne łupy nadal są dostępne tylko na poziomie normalnym, ale agenci grający na poziomie odkrywania mogą spodziewać się wielu wspaniałych nagród i jednocześnie trenować przed grą na poziomie normalnym.

Zmiany w ulepszaniu

 • Teraz gracze będą mogli ulepszać swoje wyposażenie do 500 poziomu i wymieniać się schematami. Ponadto, ulepszoną broń można teraz rekalibrować.

Równoważenie broni i wzmocnienia umiejętności

 • W ramach aktualizacji dokonywanych na podstawie uwag społeczności zostaną wprowadzone balansowanie i wzmocnienia.

Przy okazji — The Division 2 (i pozostałe wersje gry) kupicie w PS Store w ramach okazji tygodnia za 145 zł.

Autor

Przez lata byłem redaktorem naczelnym serwisu PS3Site / PSSite / NeoSite. Aktualnie wraz z Kamilem prowadzę tego bloga. Uwielbiam japońskie RPG-i, gram głównie na konsolach Sony (PS5, PS4, PS Vita i PS3), choć posiadam też mocnego PC-ta oraz Nintendo 3DS. Kontakt ze mną można złapać na mediach społecznościowych lub przez maila musiol(at)glitch.com.pl.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto także przeczytać

Recenzje

Natsuki Chronicles to już kolejny udany shoot 'em up studia Qute, które wraca do uniwersum swej poprzedniej gry, by opowiedzieć dramatyczną historię równoległą.

Recenzje

Kiedy Medievil spotyka Jaka & Daxtera. Pumpkin Jack w ciekawy sposób miksuje obie serie platformówek 3D.

Recenzje

Słowiański klimat w growym wydaniu, polany artystycznym sosem. Efekt końcowy pozytywnie zaskakuje.

Recenzje

Twórcy Furi postanowili stworzyć nową grę, która znacząco różni się od poprzedniczki. Haven stawia na prezentowanie miłości dwóch osób w nieprzyjaznym dla nich świecie.

Copyright © 2020 Glitch.com.pl Kopiowanie treści, jak i fragmentów jest surowo zabronione.